Skocz do zawartości
ugiugi

Zasilanie GTXa 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące zasilania GTXa 970.

Mam tą kartę ze stajni MSI, dziś składałem cały komputer i niemiłe zaskoczenie mnie spotkało podczas podłączania zasilania do tej karty.

Karta ta ma 2 gniazda - jedno 6pinowe drugie 8pinowe.

Niestety mój zasilacz ma wolne tylko 2 wtyczki 6 pinowe. Jestem przekonany, że po podłączeniu ich karta albo nie ruszy, albo się shajczy więc nawet nie próbuję tego w taki sposób podpinać, pomimo, że istnieje taka możliwość gdyż 6 pinowa wtyczka wchodzi w to 8 pinowe gniazdo zostawiając dwa piny puste.

 

Pytanie brzmi - mogę dokupić przejściówkę 6pin -> 8pin i będzie wszystko działać? Lub z molexów na 8pin? Bo i taką przejściówkę można spotkać.

 

Mój zasilacz to Pentagram CAV-620 - jest to stary zasilacz, bo około 7 letni, lecz trzyma napięcia idealnie, tak więc o niedobór mocy nie martwiłbym się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 lat to dość dużo w przypadku PSU , co z tego że trzyma idealnie napięcia skoro jest już stary .

 

Swoją drogą jak mierzyłeś napięcia - softowo czy miernikiem ?

 

Generalnie zalecał bym kupno nowego PSU z odpowiednimi wtyczkami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że przejściówka była w pudełku od karty graficznej.

Karta podłączona, zaraz zacznę testy ;)

Miernikiem były mierzone. Zasilacz wymienię na czasie, w tej chwili wydoiłem się z kasy na nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia to jedno. Nie wiadomo w jakim stanie jest elektornika. Jak sobie radzą zabezpieczenia. Fakt karta wraz z kompem raczej nie pobierze więcej niż 300W.  Ten zasilacz ma 500W na linii 12v, ale 7 lat to sporo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...