Skocz do zawartości
Davyy

SSD pomoc w wyborze najwydajniejszego.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania 300 zł. Więcej niż 128 GB w sumie nie jest mi potrzebne, potrzebuje go na system + aplikacje.

Rozglądałem się też za 256 GB, ale szkoda kasy, bo za dużo gier i tak na niego nie wsadze.

 

Najlepiej wypadły te dwa niżej z przewagą Intela przez odczyt/zapis + 5 lat gwarancji.. Znajdę coś lepszego do 300 zł ? Moje propozycje:

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-530-series-120gb-sata3-540-480mb-s-7mm-single-pack-ssdsc2bw120a401-612426/

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-sata-iii-transfer-do-520mb-s-px-128m6s-637120/

 

Tylko błagam nie pisze dołóż 50/100 zł i kup porządny dysk :D Dzięki.

 

Zastanawiam się jeszze nad  Crucial BX100 250GB. Cena nie za wysoka jak na 250 GB.

Edytowane przez Davyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 530 jest oparty o nie najlepszej jakości kontroler Sandforce.

 

Choć sam Intel poprawił jego osiągi za pomocą softu .

 

W dodatku ten kontroler przesyła dane skompresowane , więc wyniki transferu trzeba traktować z lekkim dystansem - jak coś jest mało kompresowalne lub w ogóle nie kompresowalne ( mp3 , filmy , archiwa zip/rar/cab itp. ) to transfery będą znacznie niższe .

 

M6S to sprawdzony SSD oparty o znacznie lepszy kontroler Marvella .

 

Z tych 2 to brał bym M6S albo dołożyć do Cruciala BX100 250GB lub Cruciala MX200 250 GB .

 

MX200 to następca słynnego MX100 , BX100 to taki budżetowy SSD choć ceny ma atrakcyjne - wersja 250GB szczególnie .

 

Ew. jak chcesz coś z 5 letnią gwarancją to rozważ Samsunga 850 EVO - zarówno wersja 120GB jak i 250GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...