Skocz do zawartości
Zielony Buszmen

Długi start systemu, zmiana Windowsa lub dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
W domu stoi sobie komputerek, typowy do internetu. Celeron G1610 (lga 1155) + 4 GB RAM spokojnie wystarczają do takich zastosowań. zainstalowany jest na nim Win 7 64-bit.
Problem jest taki, że system się długo uruchamia. Jest tam włożony stary dysk laptopwy (2,5", 300 GB, WD Black). Jak wiadomo, mieszanka wolnego dysku i Windows 7 nie jest najkorzystniejsza, i zanim sprzęt się uruchomi, mijają długie minuty. Chciałbym coś zrobić, by komputer uruchamiał się szybciej. No i wymyśliłem kilka możliwości.

 

1. Zmiana systemu - na rynku jest Windows 8.1, ale zaraz premiera Windowsa 10. Dlatego też założyłem ten temat w tym dziale, gdyż chciałem się spytać, czy instalacja innego systemu da cokolwiek. Być może lepszym wyborem byłby jakiś linux?

 

2. Zmiana dysku - tutaj też jest pytanie. Czy kupić jakiś tani/mały SSD pod system czy może zainwestować w pełnowymiarowe HDD 3,5"?

Edytowane przez Zielony Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega zapomniał dodać, że przejściówki są dość drogie (znalazłem za 69 i w archiwum Allegro za 29). A sam dysk używa starego SandForce.

 

IMHO lepiej takie coś:

http://www.morele.net/dysk-ssd-silicon-power-slim-s60-60-gb-2-5-sata-3-550-500-mb-s-7mm-sp060gbss3s60s25-640592/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aragornie, Dúnadanie i Strażniku Północy. :) Ciekawy SSD i bardzo tani. Ta cena 99 zł to widzę, że jakaś promocyjna. Długo się ona utrzyma?

:D

Rok temu przez parę tygodni za tą samą kwotę sprzedawali Intele 320 40GB.

 

 

 

 

Tylko kolega zapomniał dodać, że przejściówki są dość drogie (znalazłem za 69 i w archiwum Allegro za 29). A sam dysk używa starego SandForce.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=msata+sata

Te za dwadzieścia kilka złociszy nie dadzą rady? ;)

 

Co do kontrolera - fakt, SF najlepszy nie jest, jednak przy tej cenie + produkcie Intela (sensowny firmware) nie powinien nadmiernie wadzić :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...