Skocz do zawartości
daimos0

Procesor do karty graficznej ASUS Radeon HD5450 1GB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuje waszej pomocy, otoż potrzebuje kupić procesor do komputera mojego kolegi. Chodzi o to by dobrze pasował i współpracował z kupioną przez niego kartą graficzną ASUS Radeon HD5450 1GB. 

Przeglądałem popularne wątki ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. 

Chciałbym kupić procesor do 500 zł , myślałem nad Intel Core i3-4170 3.7GHz 3MB LGA1150

W komputerze jest 3 GB ramu, jednak dokładnego modelu komputera nie znam , stąd nie podam.

Najważniejsze by procesor pasował do gniazda i dobrze działał z kartą graficzną.

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka płyta tam siedzi ?

 

Do tej padaki to dowolny procek wystarczy nawet Celeron G1840 , karta będzie hamować procka a nie odwrotnie .

 

Sprzedał / wyrzucił bym tą kartę i kupił coś porządnego - jakies HD6770 / HD7750 DDR5 minimum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusie Nazareński, ale kolega chyba nie kupił karty HD5450 z zamiarem grania na niej?

 

Ponieważ nie będzie to niestety możliwe... :)

E tam... Kupiłem teściowi podobną kartę i pasjans mu śmiga aż miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi to przyszło do głowy .

 

HD5450 w zasadzie będzie dublował IGP z tego I3 , HD4400 to całkiem niezła karta , powinna mieć wydajność zbliżoną lub lepszą niż stary HD5450 .

 

O ile kolega autora ma płytę S1150 wspierającą ten procek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taka słaba jest ta karta graficzna ? Jak się na ona do takich średnich wydajnościowo gier typu CS, CS Go itp.

Z tego co wiem , na razie nie bedzie wymieniał tej karty graficznej.

To co konkretnie polecacie ? by chociaż ten komputer jakos chodził , bez szału ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5450 to padaka na szynie 64-bit i pamięciach DDR2 , mój HD4850 jest od niej sporo wydajniejszy .

 

A co do gier - zależy jaki CS i jaki masz procek obecnie , chyba że całość składasz .

 

CS 1.6 bez problemu będzie chodził na tej karcie , CS:S i CS:GO ( w zasadzie ten sam silnik ) przy detalach medium mogą mieć problemy .

 

Generalnie przy braniu karty to bym nie schodził poniżej HD5770/HD6770 lub HD7750 DDR5 jeżeli chodzi o używki , z nówek to minimum R7 250X aka HD7770 GE .

 

Przy większej ilości gotówki można się pokusić o HD7850 / GTX660 z używek opcjonalnie HD7870 / R9 270 ale to już koszt 500+ zł za HD7870 , HD7850 można dorwać za 300-400 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DDR2 były nieliczne modele tej karty, prawie wszystkie były jednak na DDR3. Modele na DDR2 miały za to inne zalety, np. wyjście DP, co umożliwiało podłączenie do nich 3 monitorów.

 

Natomiast w żadnym razie nie jest to karta do grania, nie ma żadnej przewagi nad najsłabszą współczesną integrą procesora, a większość integr jest od niej lepsza.

 

No i napisać, że HD4850 jest od niej wydajniejszy, to tak jakby napisać, że Merc jest szybszy od hulajnogi, tak że bardzo łagodnie to reyden ująłeś. :)

 

Daimos, czym się kierowałeś wybierając i3 4170?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...