Skocz do zawartości
lykomon

Laptop do "gier" do 3800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie dotyczące kupna laptopa przeznaczonego głównie do grania. Cena maksymalna 3800zł. 

Moje wymagania co do laptopa:

-matowa matryca

-brak/minimalny Throttling

-możliwość zamontowania dysku ssd/wbudowany dysk ssd

-dedykowana karta graficzna

-procesor i5/i7 ( proszę o napisanie różnic między tymi procesorami pod względem wydajności w grach)

-ram 8gb

-system operacyjny, może być, ale nie musi

-rozdzielczość, proszę o pomoc w wyborze najlepszej (nie jestem pewien, która najlepiej sprawdzi się w grach).

Co do moich propozycji to z tego co widziałem to w tym przedziale cenowym najbardziej opłacalne są :Lenovo y50-70, acer.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemów z throttlingiem masz Acera Nitro VN7-591g z i5 + GTX860. Mało tego ta konkretna konfiguracja potrafi pracować w grach z wysokich taktowaniem w turbo (w innych lapkach taktowanie spada do bazowego) dzięki czemu w większości grach potrafi nawiązać walkę z laptopami z i7. Do tego bardzo dobra matryca IPS oraz miejsce na dodatkowy dysk SSD na złączu M.2

 

taniej tylko Lenovo Y50 z i5 + GTX960. Jest to odświeżona wersja z lepszą matrycą IPS oraz ~10% szybszą kartą. Procesor w grach nie wchodzi w turbo non stop, obudowa mocniej się nagrzewa - takie uroki obudowy typu SLIM. W wersji z i7 jest tylko gorzej. Posiada lepsze głośniki, nie posiada miejsca na dodatkowy dysk SSD

 

Z laptopów ze standardowej grubości obudową masz Asusa N551 z i5 + GTX960. Konfig jak w acerze, posiada najlepiej wykonaną aluminiową obudowę, bardzo dobrą matrycę IPS (jedna z lepszych w tej cenie) oraz dobre audio. Nie posiada miejsca na dodatkowy dysk SSD ale za to posiada napęd optyczny, w którego miejsce można zamontować HDDCaddy (w ten sposób masz 2 dyski wewnątrz).

 

Wydajnościowo wszystkie stoją praktycznie na tym samym poziomie z lekką przewagą acera ze względu na procesor.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...