Skocz do zawartości
1Libertarian1

Ocena zestawu do grania do ok.2200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ocena, ale pod jakim względem? Po podzespołach mniemam że ma to służyć do gier. Pociągnie większość nowych tytułów w wysokiej jakości. Pewnie zaraz ktoś napisze że H81 nie jest do gier, ale to chyba kwestia gustu bo nie wiem co w tych płytach jest złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie raczej dobry wybór. Na upartego możesz oszczędzić kilka-kilkanaście złotych na zasilaczu, no ale w sumie po co. Dobry wybór z RAMem - jeżeli się nie mylę to masz na płycie głównej dwa sloty na RAM, także biorąc jedną kość możesz później rozbudować. Procesor jest też dobry w tej cenie. Zaraz przyjdzie ktoś kto powie to o czym napisał Pan Hawk11 + że Radeony złe, be, piekarniki, 50 koni poboru mocy i NVidia lepsza, ale ja i tak bym brał ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zyskać niższego opóźnienia i jeszcze duala, gdzie pamieć szybciej trochę pracują ?? 

 

Inna sprawa, czy rzeczywiście z czasem będzie pchał się w 16GB. Raczej nie bo 8GB, na długo starczy, jeżeli chodzi o gry i inne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły, a nie zajmuje się on typowo wirtualizacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest nie wielka ale jest. Patrząc jak się narazie rozwija rynek to jak jeden z kolegów  w jednym a może i nie w jednym temacie napisał, "Jeszcze sporo wody w rzece upłynie, zanim 8GB będzie wykorzystywane"  Coś takiego to było, i jak by nie patrzeć racja, zanim się wykorzysta te 8GB to jeszcze potrwa, przynajmniej przy grach, i nawet równoczesnym streamowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy graniu, streamowaniu i z chromem w tle z jakąś muzyką ciągnie mi 6gb, to raczej długo to nie potrwa. A jeżeli Autor będzie wymieniał kompa za kilka lat to mu może nie starczyć 8gb

Edytowane przez KrupnikPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60Gb ?? :D

 

No to masz 6Gb, czyli 2 w zapasie, czyli jeszcze patrzac hohoho

Ja akurat mam 6Gb na kompie to jak odpalę wirtualną maszynę i zaczynam testować to zaczyna mi brakować ramu bo robi się jakieś 5,5Gb że zjada mi wszystko. 

 

Sadze ze 8Gb jak najbardziej starczy nawet na kilka lat do przodu, patrząc akurat teraz na rynek, chodx nie wiadomo co pokaże sie za rok, bo jasnowidzem nie jestem.

 

Ale na tym zakończę bo robi się offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy graniu, streamowaniu i z chromem w tle z jakąś muzyką ciągnie mi 6gb, to raczej długo to nie potrwa. A jeżeli Autor będzie wymieniał kompa za kilka lat to mu może nie starczyć 8gb

Jak będzie wymieniał kompa to będzie musiał kupić DDR 4 lub jeszcze nowsze. DDR 3 powoli będą stawały się nieprzyszłościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnym tygodniu (po wypłacie) zakupuje kompa, ale im bliżej tym bardizej nachodzą mnie dylematy. Tutaj pytanie, czy rzeczywiście r9 380 czy może gtx960 albo ew. 280x? Co będzie najlepsze w tej cenie?

 

Trzeba rozdzielić jedno GTX 960 i R9 380 to karty na podobnym poziomie wydajności. R9 280X jest "starsza" karta będąca na rynku dłużej od R9 380 a na peno od GTX 960 i R9 280X to karta jednak wydajniejsza od tych dwóch pierwszych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...