Skocz do zawartości
zaodrze244

słuchawki do 850zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ja siedzę obecnie na AKG k702 i są to już na tyle dobre słuchawki, że nie ma sensu kupować innych, dopóki te nie padną, a i wtedy chciałbym kupić takie same. :D

 

A co do 5.1, to najlepsze jest takie złożone samemu, z porządnych kolumn stereo i osobnych podstawkowych na tył do surround.Tylko że to już zabawa z cenami 4-cyfrowymi i co najmniej 3, lub 4, z przodu (wliczając ampli). Choć da się też znaleźć coś tańszego, a całkiem przyzwoitego, jak np. zestawy 5.0 od Tagi (TAV-606 i wyższe).

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do 5.1, to najlepsze jest takie złożone samemu, z porządnych kolumn stereo i osobnych podstawkowych na tył do surround.Tylko że to już zabawa z cenami 4-cyfrowymi i co najmniej 3, lub 4, z przodu (wliczając ampli). Choć da się też znaleźć coś tańszego, a całkiem przyzwoitego, jak np. zestawy 5.0 od Tagi (TAV-606 i wyższe).

 

Ja 5.1 z ampem mam. W sumie nowy zestaw tonsil fenix 5.1 (Tak wiem, tyłka nie urywają, ale mnie starczą) kosztował z ampem Pansonica 3500zł.

Chodziło mi o słuchawki 5.1, ale opinie o nich są co najmniej zastanawiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchawki dotarły - dt660. pierwsze wrażenie po 2h słuchania są bardzo fajne ale jest jedno małe ale. 

 

jednak wole słuchawki otwarte lub chociaż pół otwarte. ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. 

 

muzyka gra świetnie, od razu wyszło jak kiepskiej jakości mam mp3. z płyty CD było o niebo lepiej. 

 

w grach sprawują się zajebiście. grałem na razie tylko w DA:I, Bioshock infinity i W3 - muzyka gra przepięknie. Odgłosy kroki i cała reszta też jest super. 

 

corsair 1300 przy tych beyera to tandeta. 

 

podsumowując jestem bardzo zadowolony. dzięki rafa. 

 

 

Chciałem mieć fajne słuchawki do słuchania muzy i do grania jednocześnie. Corsair 1300 do muzyki kompletnie się nie nadawały. Corsairy  kupiłem głównie do grania po necie z mikrofonem w BF. 

 

 

W beyereach czasami jest zbyt dużo wysokich tonów ale to też pewnie moja wina bo rozkręciłem wczoraj głośność tak że potem ogłuszony byłem :P

 

Są też wygodniejsze od corsairów. Po 2h uszy mnie nie bolały a od corsairów po takim czasie to mnie lewe już bolało. 

Super, ciesze się że ci przypadły do gustu.

Oczywiście wszelka equalizacja wyłączona?

 

W AKG wysokich tonow jest znacznie wiecej i są natarczywe trochę. Właśnie beyery są w tym delikatne i bardzo szczegółowe.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX Cloud, Takstar Pro 80 albo HD6000 jak chcesz bas, to kup DACa, z karty go nie będzie, tym bardzij po podpieciu tego, co koledzy CI polecają w stylu Q701. Chyba Cie nie lubia. 

 

Teraz jest audioquest dragonfly 1.2 w promocji za 444zł + słuchawki i masz rewelacyjny zestaw. Ewentualnie jakiś UAE23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połamały mi się słuchawki. Beyer DT660. podczas normalnego użytkowania a konkretnie podczas zdejmowania słuchawek ułamało się to:

 

DSC05399.jpg

 

DSC05401.jpg

 

ale już są naprawione. odesłałem je na gwarancji do dystrybutora (konsbud-hifi) i w ciągu 7 dni wliczając w to przesyłki kurierami wymienili mi pałąk w ramach gwarancji. super szybko i bez problemów. gdy pytałem co oni na to, powiedzieli że nie wiedzą dlaczego tak się stało ale w ramach gwarancji mi je naprawią.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś oddałem słuchawki pioneera z pękniętym pałąkiem do serwisu, to mi przysłali nowe, ale jak to sami określili - "w ramach uprzejmości", gdyż gwarancja nie pokrywa uszkodzeń mechanicznych. Jak i te nowe pękły (dokładnie w ten sam sposób), to tym razem powiedzieli mi, że mogę się chrzanić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rozmowy z serwisantem wynikało że też mi "łachę" zrobili i naprawili je tylko dlatego że były na gwarancji ale myślę że gdybym się uparł i wysłał je do szwabów to też by mi je naprawili.  oprócz ułamanego elementu nie posiadają śladów użytkowania oprócz gąbek przykurzonych. słuchawki wiszą na stojaku, dziecko ich nie ma prawa ich tykać (ma swoje słuchawki), także może i bym coś wywalczył jakbyco ale na szczęście obeszło się bez tego. 

 

w sklepie w którym je kupowałem powiedzieli że mieli podobny przypadek ale ze słuchawkami z niższej półki cenowej i też beyery także może to ich rozwiązanie konstrukcyjne ma wadę, jak dla mnie to ma i jest to zbyt delikatne. powinno to być bardziej solidne. obracające się nauszniki - na [ciach!] to komu potrzebne? a to jest winne całego zamieszania. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych Pioneerach też nie można było nie mówić o wadzie konstrukcji - pałąk dość sztywny, a jednocześnie zrobiony tylko z plastiku - to musiało po roku paść. Najlepsze, że próbowali mi wmówić, że pewnie je rozciągałem "na 2 głowy", by słuchać muzyki ze znajomym, choć w takim wypadku łatwiej byłoby obrócić muszle na zewnątrz!

 

Od tamtej pory do łażenia po mieście mam Reloopy RHP-5 - znacznie lżejsze, dźwięk równie dobry, pałąk mają metalowy i do tego są znacznie tańsze. A wyższy model RHP-10 to niemal bliźniak tych pioneerów, a też zrobiony "na metalu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co producenta obchodzi źle zaprojektowany pałąk? Nie podoba się, nie kupuj. A jak jest uszkodzenie mechaniczne, to albo masz jasny i niepodważalny dowód, że to nie z Twojej winy, albo liczysz na łaskę ze strony serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprawiłem sobie Sennheiser PC 363D. Dobrze leżą na uszach, nic nie uwiera, praktycznie nie czuć, że się je ma. Jakość dźwięku bardzo dobra, chociaż z początku wydawała się trochę metaliczna. Gram w nich przede wszystkim w gry, a zwłaszcza CS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tym pałąkiem się producent nie popisał.

 

Po za tym, jaki jest sens polecaniu słuchawek AKG szczególnie wysokich modeli dla kogoś komu zależy na basie i ma zwykłą kartę dźwiękową? Przecież słuchawki AKG są ogólnie rzecz biorąc chude i nie zmieni tego nic, tak jest i tyle, a braki w wysterowaniu objawią się kolejnym odchudzeniem brzmienia, ehh. Wystarczy porównać sobie je do innych bardziej dociążonych słuchawek. Im potrzeba dociążenia i synergicznego toru, a nie karty dźwiękowej.. Jeśli ktoś ma jedną parę przez dłuższy czas to się do niej przyzwyczai i nie będzie odczuwał braku basu, ale dostanie bardziej dociążone słuchawki, które grają jeszcze w miarę równo i powie, że to basowe brzmienie. Proszę niech wypowiadają się ludzie mający jakiś przekrój w różnych słuchawkach, bo to co tu czytam to powtarzanie pojedynczych opinii innych ludzi, którzy sami doświadczenia nie mają.

 

Ode mnie:

 

Fidelio X2 - używki można dorwać w podobnych pieniądzach, a mięsa to one mają sporo :)

DT990Pro - grające V-ką z dobra stopą basową oraz podciągniętą górą, agresywne fajne brzmienie

DT770Pro - zamknięte, nieco łagodniejsze w basie od powyższych, ale nadal zaznaczony

ATH-A700X - bardzo przyjemne zamknięte słuchawki, z miłym dla ucha basem oraz żwawą średnicą i górą

ATH-AD500X - bardzo fajne otwarte słuchawki z ciekawym dociążeniem, a przy tym nie tracące detali

HiFiMAN HE-300 - ciepłe, przyjemne i przestrzenne brzmienie

 

Jak ma być po taniości i dobrze to już HyperX Cloud, (obecnie można za 239zł dorwać) zaserwują przyjemny dźwięk dla ucha, bez znacznego ubytku gotówki. Niech Was nie zwiedzie design gamerski, to słuchawki o świetnym współczynniku jakość/cena. Żaden SteelSeries, Creative, Roccat, Logitech czy inne badziajstwa tak nie zagrają.


Edit, jak ktoś chce tanio cieszyć się z poważniejszych słuchawek to radzę wybrać AIM SC8000, tylko trzeba mieć złącze PCI, w przeciwnym wypadku trzeba zacząć myśleć o SC808 :)

Edytowane przez FeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, widać się "znasz", a AKG pewnie testowałeś w markecie. Jak nie ponosisz ich dobre 100h na głowie, to nie licz na niższe tony. Mają bardzo duże muszle, przez co minie trochę czasu, zanim się "uszczelnią" na krzywiźnie głowy. Ale jak się to już stanie, to dźwięk jest wręcz cudowny.

 

I nie, nie jest to przyzwyczajenie, ponieważ mam jeszcze 2 pary zamkniętych słuchawek - Denon HP-700 do DJ-ki i Reloop RHP-5 do łażenia po dworze - i mają tylko niewiele mocniejszy bas, niż K702, czy tańsze K530 LTD, po wyrobieniu się padów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AKG miałem okazję dłużej osłuchać i odpowiadając na głupią uwagę, nie w markecie:

 

- K702

- K7XX - z massdropa, te są najbardziej basowymi i stonowanymi AKG

- K612Pro - te miałem 2 razy

 

Testowałem ze wzmacniaczami dającymi 1,5-2W/32Ohm oraz różnymi DACami, integrami słuchawkowymi.

 

Jeśli nadal twierdzisz, że słabo je przetestowałem to pisz, pogadamy. Twoje Denony mają  słabe zejście na dole, za to podbity midbas. AKG mają bas równy, ale ogólnie są dość chude. Nie oznacza to, że bas w nich to lipa, tylko on ma inne zadanie, nie jest zaznaczony, no chyba się z tym zgodzisz.

 

W niedalekiej przyszłości znów ich posłucham na moim Cayine HA-3, on powinien z nich wyciągnąć nieco ten bas.

 

Po prostu polecanie słuchawek, które są przeciwieństwem basowych (każdy osłuchany Ci to powie) koledze który oczekuje jego impaktu jest według mnie nie do końca celne.


Fakt, że tutaj mam 30 postów nie oznacza, że jestem jakimś pierwszym lepszym noobem, znajdziesz mnie na mp3store, benchmarku, pclabie...


Piszę o słuchawkach, które miałem w rękach, słuchałem, poznałem ich brzmienie dostatecznie, aby móc się wypowiadać w moim imieniu. Nie tworzę opinii na podstawie opinii innych, co bardzo często się na forach ma miejsce.


http://forum.mp3store.pl/user/32061-fex/

Edytowane przez FeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mówił, że jesteś noobem z powodu 30 postów? Tak jakby ta liczba miała jakiekolwiek znaczenie... Nie musisz koniecznie błyskać wiedzą wszędzie, tym bardziej, jeśli jest ona nie na temat, co widać w na przykładzie innej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, widać się "znasz", a AKG pewnie testowałeś w markecie. Jak nie ponosisz ich dobre 100h na głowie, to nie licz na niższe tony. Mają bardzo duże muszle, przez co minie trochę czasu, zanim się "uszczelnią" na krzywiźnie głowy. Ale jak się to już stanie, to dźwięk jest wręcz cudowny.

 

A kto mówił, że jesteś noobem z powodu 30 postów? Tak jakby ta liczba miała jakiekolwiek znaczenie... Nie musisz koniecznie błyskać wiedzą wszędzie, tym bardziej, jeśli jest ona nie na temat, co widać w na przykładzie innej dyskusji.

 

Czytałeś w ogóle swoje posty? A niby na jakiej podstawie Ty mogłeś stwierdzić, że się "znam"? Tylko liczba postów jest ewentualnym kryterium do takiej oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...