Skocz do zawartości
zaodrze244

słuchawki do 850zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję słuchawek otwartych lub pół otwartych, które nadawać się będą do grania (mogą być bez mikrofonu) jak i do słuchania muzyki. Chciałbym żeby słuchawki miały fajny bas. Napędzać je będzie skromny soundblaster z ale zamierzam w przyszłości kupić jakiegoś dac'a.

 

Szukałem czegoś na własną rękę w necie ale ilu ludzi tyle opinii i najczęściej sprzeczne.  

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SENNHEISER PC 360 dorgie, ale miały normalne audio, jak normalne słuchawki do muzyki, a nie żadne pro gaming audio. Nie takie ciepłe w brzmieniu jak szkoła "senek", ale jest dobrze.

 

Myślę, że optymalne będą HD 380 Pro, szkoda kasy jak chcesz podłączyć do samej karty dzwiękowej.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sehnki mogą myć niewygodne na przy dłuższym użytkowaniu, wielu użytkowników narzeka na "efekt imadła".

 

Studyjne AKG to fajna rzecz, ale jak szukasz odrobinę mocniejszego basu, to AKG Q701 będą lepszym wyborem (można też je zmodyfikować dla jeszcze lepszego efektu, ale, jak zawsze, stracisz gwarancję). No i mają odłączany kabel, co też sie przydaje (można sobie zrobić kilka kabli o różnych długościach, ewentualny rekabling to też nie problem.

 

Zobacz też Grado SR125e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akg q701 są poza moim budżetem który i tak jest dość mocno naprężony :D

 

hd380 pro są zamknięte a takich nie chcę. mam obecnie corsair 1300r od grania przy włączonym obok tv się nadają ale już do słuchania muzyki kompletnie nie. 

 

pc360 są fajne pytanie czy 363D są ich następcą i czy warto je kupić?

 

generalnie lubię muzykę elektroniczną, jazz i różne tego wariacje - im mniej śpiewają tym lepiej :P. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K240 MKII + DAC to fajna sprawa, aczkolwiek brzmienie może Ci nie leżeć. Bas jest, lecz "specyficzny", wymaga przyzwyczajenia. Same słuchawki zaś są cholernie wygodne i świetnie nadają się na dłuższe sesje. Najlepiej, gdybyś mógł każdego modelu posłuchać przed nabyciem :)

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

558 to bardzo dobry wybór. Jak ktoś lubi takie delikatne - neutralne do bólu brzmienie. Mam od 8 lat 555. W końcu znudziło mi się to brzmienie, szczególnie po tym jak usłyszałem brzmienie Beyerdynamics.

Moim zdaniem 555/558 wymiękają przy HD660 (tyle że zamknięte).

Beyer ma najlepszą jakość basu. Szybki konturowy i nie dominuje. Detaliczność góry i środka bardzo dobre. Moim zdaniem w każdym aspekcie grają lepiej. I są też modele otwarte. Bodajże HD770.

Seria 9 gra jeszcze lepiej ale jest wymagająca co do wzmocnienia. 250 Ohm mówi wiele.

 

AKG słabo na dole i z niektórymi wzmocnieniami ostra góra.

 

Chciałem się podzielić bo nie dawno sam kupowałem i byłem na wielu odsłuchach. Wspomnienia jeszcze świeżo w czaszce mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, DT a nie HD :) Ostatnio za dużo tego HD wszędzie..

 

Ja ostatecznie kupiłem DT 660 choć wcześniej zakładałem AKG 550. Po odsłuchaniu AKG 702 a więc wyższego modelu przeszła mi ochota na nie kompletnie. Zupełnie nie moje brzmienie.

Co ciekawe douszne AKG grają super.

 

Za to Beyery od właśnie DT 660 wzwyż grają super. Im wyższy model tym zdecydowanie bardziej warto mieć jakiś wzmacniacz słuchawkowy.

Ja słucham zamiennie podłączone pod amplituner lub FiiO Olimpus 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKG słabo na dole i z niektórymi wzmocnieniami ostra góra.

 

Jak testowałeś na świeżo, to możesz mieć takie odczucia. AKG łapią lepszy dźwięk dopiero po kilkudziesięciu godzinach. I nie chodzi tu o ich wygrzanie (które jest swoistą bzdurą), ale o to, że nauszniki dopasowują się do głowy - są wtedy super wygodne, nie cisną, a dźwięk bardzo neutralny, ale bogaty i z pełnym pasmem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soundblaster z podoła i napędzi  Beyerdynamic DT 770 Edition Premiumline 250 Ohm http://www.morele.net/sluchawki-beyerdynamic-dt-770-edition-premiumline-250-ohm-547621/ ?

 

niby ma wzmacniacz słuchawkowy do 600 Ohm.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie ich odsłuchać dlatego pytam się Was. W tej mojej wsi to nic nie ma tylko jakiś badziew sprzedają. 

 

Rafa a jak te beyery sprawują się grach?  

Jak słuchawki są dobre to każdy rodzaj audio odtwarzają jak trzeba. Szczególnie ten ich świetny dolny zakres nadaje masy dźwiękowi. Także akcja na ekranie jest dobrze oddana.

 

 

@Dammeron wygrzanie to się tylko tak utarło mówić. W praktyce chodzi o dotarcie pary cewka-magnes oraz ułożenia się zawieszenia membrany. Zwykle wpływa na dolny zakres dźwieków.

Niektórym kolumnom przybywa odrobinę mięcha po kilkudziesięciu godzinach grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dammeron wygrzanie to się tylko tak utarło mówić. W praktyce chodzi o dotarcie pary cewka-magnes oraz ułożenia się zawieszenia membrany. Zwykle wpływa na dolny zakres dźwieków.

Niektórym kolumnom przybywa odrobinę mięcha po kilkudziesięciu godzinach grania.

 

Zmiany, o których mówisz, wpływają na dźwięk bardzo mało, czasem wręcz pomijalnie. Największy wpływ ma przystosowanie się padów do kształtu głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na DT660. mają prosty kabel są tańsze i pewnie do moich potrzeb oraz możliwości sprzętu będą wystarczające. poza tym 32 Ohm będę mógł je podłączyć do czego kolwiek i jakoś zagrają :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do jakości dźwięku DT 660 to jak się mają do AKG GHS-1? Mam te słuchawki AKG od roku.  Oczywiście nie obyło się bez wzmocnienia pałąka specjalną taśmą bo ten zaczął pękać po 2 miesiącach o czym można poczytać w komentarzach. Jednak z jakości dźwięku jestem bardzo zadowolony. Niestety taśma jest dosć widoczna, więc zabieranie ich na zewnątrz nie wchodzi w grę. Do tego troszko uciskają i przez wzmocnienie pałąka nie mogę  go regulowąć, by ciut je rozluźnić.  Ogólnie wygoda słaba.

 

 

  Interesuje mnie dobra jakość dźwięku w grach i muzyce. Słuchawki (DT 660) byłyby podłączane do karty dźwiękowej SB XFi ExtremeGamer. Ew z czasem wymienię na jakąś lepszą kartę.

 

Tak swoją drogą to nie ten dział ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inna klasa słuchawek więc różnica powinna być kolosalna. Polecam odsłuch w sklepie audio. Ale nawet w "zwykłych" Euro AGD i MM udało mi się odsłuchać kilka par słuchawek a obsługa była bardzo pomocna przy tym więc śmiało do boju ;)

Tylko o ile w MM to mieli nawet solidny CD player ze wzmacniaczem słuchawkowym to do Euro trzeba szykować własny DAC. Choćby telefon z przyzwoitym wzmocnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchawki dotarły - dt660. pierwsze wrażenie po 2h słuchania są bardzo fajne ale jest jedno małe ale. 

 

jednak wole słuchawki otwarte lub chociaż pół otwarte. ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. 

 

muzyka gra świetnie, od razu wyszło jak kiepskiej jakości mam mp3. z płyty CD było o niebo lepiej. 

 

w grach sprawują się zajebiście. grałem na razie tylko w DA:I, Bioshock infinity i W3 - muzyka gra przepięknie. Odgłosy kroki i cała reszta też jest super. 

 

corsair 1300 przy tych beyera to tandeta. 

 

podsumowując jestem bardzo zadowolony. dzięki rafa. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mieć fajne słuchawki do słuchania muzy i do grania jednocześnie. Corsair 1300 do muzyki kompletnie się nie nadawały. Corsairy  kupiłem głównie do grania po necie z mikrofonem w BF. 

 

 

W beyereach czasami jest zbyt dużo wysokich tonów ale to też pewnie moja wina bo rozkręciłem wczoraj głośność tak że potem ogłuszony byłem :P

 

Są też wygodniejsze od corsairów. Po 2h uszy mnie nie bolały a od corsairów po takim czasie to mnie lewe już bolało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sennheisery mają dla mnie bardzo przyjemną barwę dźwięku ile by nie kosztowały

 

szkoda tylko że cenę za g4me zamknięte mieli z kosmosu, gdyby były za 600zł to moze i bym się skusił

 

ale nie narzekam doczekać się wieczoru nie mogę gdy wezmę ogram drugie DLC do bioshocka infinity - zaskakująco fajna gra, gram równocześnie w pierwszą cześć bioshocka - kiedyś mi w nią nie szło teraz w 4k jest mega. a potem będę przechodził kolejne gry z bezkresu gier które posiadam. 

 

ostatnio się zawziąłem i tłukę gry od napisów początkowych do końcowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sennheisery mają dla mnie bardzo przyjemną barwę dźwięku ile by nie kosztowały

 

szkoda tylko że cenę za g4me zamknięte mieli z kosmosu, gdyby były za 600zł to moze i bym się skusił

 

ale nie narzekam doczekać się wieczoru nie mogę gdy wezmę ogram drugie DLC do bioshocka infinity - zaskakująco fajna gra, gram równocześnie w pierwszą cześć bioshocka - kiedyś mi w nią nie szło teraz w 4k jest mega. a potem będę przechodził kolejne gry z bezkresu gier które posiadam. 

 

ostatnio się zawziąłem i tłukę gry od napisów początkowych do końcowych. 

 

Ja na razie odsłuchuję na zestawie 5.1 (Nie słucham głośno, więc problemów nie ma, no i w domu, czasem tylko podkręcę, ale to tylko w przypadku muzyki).. słuchawki jeszcze nie potrzebne, rzadko zakładam (Mimo wszystko mniej wygodne rozwiązanie) i myślałem, że z powodów "sąsiadów" słuchawki kupujesz.

 

Sennki kupiłem dla dynamiki 122 dB i jakości dźwięku, bo wielu tą firmę poleca. Oczywiście przy takich membranach nie ma co porównywać do Twoich obecnych, ale spokojnie dają radę, bo też audiofilem nie jestem.

 

Ja być może rozważę coś 5.1, ale raczej to to nie ma pochlebnych opinii i z reguły polecają dobre stereo.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...