Skocz do zawartości
pawel902

Głośniki 2.1 [500-700 PLN]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

metraż pokoju 14,5m². Źródłem dźwięku będzie zazwyczaj komputer z kartą Phoebus Solo. Super jeśli da radę podłączyć coś bezpośrednio do zestawu na USB (często włączam komputer tylko po to żeby posłuchać muzyki). Myślę nad Edifier C3X (poprzedni model C3 bardziej do mnie przemawiał), ale może jest coś innego godnego uwagi? Bardzo lubię perfekcyjny bas. Nie słucham super głośno, ale od czasu do czasu lubię dać do pieca.

 

Chyba, że odpuścić i kupić 2.0 - miejsca mam mało, póki co kolumny z wieży stoją na wysokości około 1,5m i tak będzie również w tym przypadku. Pytanie czy to ma sens.

 

Proszę o pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pawel902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cos sie zmienilo, ale moze byc ciezko przebic 2.0 microlaba 6c/7c. Szczegolnie do muzyki.

 

Ostatnio moj brat ktory nagrywa muzyke (hip-hop, omijamy temat :twisted2: ) dostal na przechowanie moje Micro 6c i tak staly staly rok w pudle bo nie chcialo mu sie podlaczyc. A ze pokoj maly to poza studiem korzystal z po<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lek 2+1 za circa tysiaka w pokoju.
Dopoki ktoregos dnia nie dzwoni do mnie "czesc, czegos ty mi nie powiedzial ze micro sa zajebiste do odsluchu?", rece mi opadly ;) Problem tylko z ich ustawieniem w malym pokoju, studio. Postawil na biurku obydwa. :)

Teraz placze bo we wrzesniu zabieram :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u nich z basem? Te 7c mają ponad 55cm, więc raczej odpada. Komicznie będzie to wyglądać, a pewnie jeszcze dojdzie problem z prawidłowym rozchodzeniem się dźwięku. Na korzyść "Edifierów" przemawia wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kierowałbym się w stronę zestawów grających neutralnie, z równym balansem tonalnym, jak Edifier R2600. Microlab Solo 6 zostały pomierzone nie raz i mają podbity nieco bas, który za nisko nie schodzi + podbite soprany. Natomiast Edifier R2600 pomiary widziałem i są równiejsze + niżej schodzą. Moim zdaniem Edifier R2600 są dużo lepsze od Microlab Solo 6 C.


A jak u nich z basem? Te 7c mają ponad 55cm, więc raczej odpada. Komicznie będzie to wyglądać, a pewnie jeszcze dojdzie problem z prawidłowym rozchodzeniem się dźwięku. Na korzyść "Edifierów" przemawia wzmacniacz.

 

Ogromne Microlab Solo 7 schodzą płyciej niż mniejsze gabarytowo Edifier R2600 (pomiary obu widziałem w serwisie ixbt). SPL pewnie większy będzie z 7c, więc jak sprzęt ma być na prywatki to 7c, a jak do odsłchu z nie za wielkimi głośnościami to ja bym szedł w R2600.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle Ustosunkuj się jeszcze proszę do C3X, bo póki co szedłbym w ich stronę ze względu na wzmacniacz i opcję USB.

 

Konstrukcyjnie podoba mi się w C3X to, że lewa i prawa satelita są identycznie skonstruowane (nie będzie innego brzmienia lewego wzgl. prawego kanału ... no przynajmniej ryzyko jest mniejsze, niż w modelach gdzie elektronika jest w jednej z kolumn, a druga "pusta"). Natomiat nie podoba mi się, że to jest 2.1 a taki już ze mnie "ortodox", że zestawów z subem nie lubię ;) . Teraz czy wejście USB jest grzechu warte - ja generalnie jestem na nie, a w sumie to mój zestaw ma takowe wejście i nawet nigdy go nie użyłem (jestem zwolennikiem toslink, bo nie ma problemów z pętlami mas, brumieniem itd.). Oczywiscie pętla mas może powstać przy każdym połączeniu elektrycznym, a nie tylko USB. NA końcu końców: gdybym kupował coś dla siebie, do tych 700 PLN, to wybrałbym Edifier R2600, bo to 2.0 (moim zdaniem bardziej naturalnie to gra od 2.1) i jest to dosyć dokładnie zbadany i pewny wybór. Jak ktoś jest na etapie gdzie najważniejsza nie jest naturalność, tylko potężny bas, to może myśleć o 2.1 .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcyjnie podoba mi się w C3X to, że lewa i prawa satelita są identycznie skonstruowane (nie będzie innego brzmienia lewego wzgl. prawego kanału ... no przynajmniej ryzyko jest mniejsze, niż w modelach gdzie elektronika jest w jednej z kolumn, a druga "pusta").

 

 

Ja z kolei wyczytałem:

 

Kolumna aktywna skrywa również w swojej prawej ścianie potencjometry odpowiedzialne za korektę tonów wysokich oraz niskich, a także głośność.

 

Cały zestaw według producenta waży niecałe 15 KG, jednak ciężar nie rozkłada się równomiernie pomiędzy obie kolumny. Zgodnie z przeprowadzonym przez nas testem kolumna aktywna waży 8,5 kg natomiast pasywna 6,5 kg.

 

Idealnie gdybym miał możliwość odsłuchu obu pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wyczytałem:

 

 

 

Tutaj spoglądam na zdjęcie tyłu z tego panelu kontrolnego z Edifier C3X :

http://www.ramboxs.com.hk/edifier/C3X.html

 

5B.jpg

 

I to wygląda tak, jakby w panelu kontrolnym były 3 wzmacniacze (do satelit x 2 + 1 suba). Tak, że sądzę, że lewa i prawa kolumna w C3X jest pasywna i są obie tak samo zbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...