Skocz do zawartości
mr.Witek

Przeróbka BigTowera Chieftec BA-01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przerabiam budę z tytułu. Zamysł jest taki, żeby wcisnąć możliwie jak największe chłodnice. Dołączam obrazki jak to leży mniej-więcej u mnie w głowie. Jeszcze nigdy nie wodowałem kompa i nie wiem czy mógłbym od razu iść w miedziane rurki.

 

A, właśnie chce chłodzić na razie e5520 i gtx 590. System ma być przyszłościowy.

post-211624-0-77341300-1437661393_thumb.png

post-211624-0-57427300-1437661406_thumb.jpg

post-211624-0-18407000-1437661413_thumb.png

Edytowane przez mr.Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lutować nie mam zamiaru, rurki będą gięte i wkładane w złączki jak normalne węże tylko nie wiem czy mogą być normalne złączki

http://www.bing.com/images/search?q=water+cooling+copper+pipes&view=detailv2&&id=81300E2B9F92DF1AA25C8A7370FA71445C72B476&selectedIndex=6&ccid=zTIVOGag&simid=608048283201372797&thid=JN.E4sXYupu08WYYu8bIrnDxQ&ajaxhist=0

o coś takiego

 

CISZA!

Edytowane przez mr.Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie wodowałem kompa i nie wiem czy mógłbym od razu iść w miedziane rurki.

 

 

Szczerze radzę Ci zrobić najpierw zwyczajny układ oparty o węże. Zabawa z rurkami, to rzucanie się na naprawdę głęboką wodę.

Do rurek zarówno miedzianych, jak i akrylowych potrzeba specjalnie do tego przeznaczonych złączek.

 

Co do rozbebeszania budy, obawiam się, że po całkowitym usunięciu koszyków straci sporo na sztywności.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze radzę Ci zrobić najpierw zwyczajny układ oparty o węże. Zabawa z rurkami, to rzucanie się na naprawdę głęboką wodę.

Do rurek zarówno miedzianych, jak i akrylowych potrzeba specjalnie do tego przeznaczonych złączek.

 

Co do rozbebeszania budy, obawiam się, że po całkowitym usunięciu koszyków straci sporo na sztywności.

Ok, czyli na razie w miedź się nie pakułuje ;).

 

Jak będzie tam 2 chłodnice i cały front metalowy to chyba nie będzie mi się kołysał ten kolos.

 

 

Możliwa realizacja tego wc to gdzieś ok września (krucho u mnie z kasą).

 

Polecacie jakieś dobre wentyle 180mm? Fajnie jak byłyby czarne albo białe, ale bez diod, może coś takiego: http://www.angela.pl/p7920,phobya-180mm-g-silent-18-700rpm-slim-bialy.html ?

 

Czy zrobienie jednej zatoki 5.25 cala na samej górze frontu to byłby to dobry pomysł na np. napęd albo sterownik?

 

Ma ktoś pomysł na fajny grill na top gdzie będzie 360x180?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeniesiesz dysków na dół to będziesz miał problem ze stabilnością, bo chłodnica z wodą swoje waży, a nóżki masz wąskie - będziesz musiał je rozstawić.

 

Sugeruje zrobic siatkę, w mojej stopce jest temat - patrz ostatnie posty.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu ta siatka fajnie wyglądałaby z tym frontem, na górze chyba też dam jak proponujesz.

 

Szło by kupić nakrętki do śrubek do przykręcania chłodnicy/wentylatorów? Myślę nad tym, żeby przyspawać takie nakrętki, żeby jakoś to usztywnić.

 

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/efz8D0OYYlo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

tu filmik jak kręciłyby się wentyle (oczywiście poprawka na prędkość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...