Skocz do zawartości
zulu

stary ECS i nowy Athlon XP - czyto możliwe ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Mam pytanie. Pytanie to tyczy się tego, czy athlon xp zadziała na starym sprzęcie ( mocno wysłużonym i kiepskiej jakości, ale to szczegół... ). Konkretnie chodzi mi o to, czy płyta ECS działająca na chipsecie KT 133 jest w stanie obsłużyć Athlona XP 1700+. Gwoli informacji ( z racji swej bezgranicznej łaski :P ) ujawniam wam, że w biosie można ustawić częstotliwość od 200 mhz, zaś opcji na 266 jakoś nie widać. Może przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że posiadam durona, który fabrycznie funkcjonuje na własnie takiej 200 mhz magistrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmówca - musi to być wersja płyty 3.0 [sprawdź przy starcie biosu jaką masz wersje]

natomiast co do antków xp to na najnowszym biosie [3.7] da się obsadzić max antka 2200xp 0.13 [lub przy starszym biosie max 2000xp 0.18]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi wam o to, że ten Athlon Xp nie będzie prawdłowo działał na tej płycie, czy też że wogóle nie ruszy ?? Myślę sobie ( będąc optymistą w tym miejscu ), że po prostu zamiast magistrali 266 mhz będzie to 200. Trochę okaleczony procek, ale jednak zywy... jestem w błędzie, czy moze nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicky - Ale ten ECS, z jakim się męczysz jest wersją 3.0, tak ?? NIe chodzi mi tylko o wersję biosa, ale przede wszystkim o wersję płyty - wiem ze 3.0 tym różni się od poprzedniczki, że posiada wsparcie dla ATA 100, a więc jest na chipie 133 A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta musi być na 133A - czyl K7VZA v3.0 i to na dodatek wyprodukowana co najmniej w 2 połowie 2001...

Nic podobnego. Moja ecs k7vza jest na chipsecie via kt133 i po zaktualizowaniu biosu moj athlonxp dziala bez zarzutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRzecież to proste kt133 - nie obałuży axp

kt133a - obsłuzy. Tak trudno to pojąć, a w biosie nie znajdziesz fsb133 bo musiłbyś przestawić zakres fsb na zworkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRzecież to proste kt133 - nie obałuży axp

kt133a - obsłuzy. Tak trudno to pojąć, a w biosie nie znajdziesz fsb133 bo musiłbyś przestawić zakres fsb na zworkach

Ehe, to chyba normalne ze trzeba przestawic fsb zworkami, ale tak tez by dzialal z tym ze z czestotliwoscia 1,1gh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt133 nie obsluguje fsb133 tylko 100

jak na swoim Abicie wydusilem fsb125 ,kto wyciagnal wiecej na kt133 reka do gory

a mimo to procesor chodzi tak jak w podpisie i nie protestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt133 nie obsluguje fsb133 tylko 100

jak na swoim Abicie wydusilem fsb125 ,kto wyciagnal wiecej na kt133 reka do gory

a mimo to procesor chodzi tak jak w podpisie i nie protestuje

Plyta ecs k7vza ma takie dwie zworki i na nich sie zmienia fsb. Jak moze ci chodzic z nominalna czestotliwoscia, kilka mhz masz mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt133 nie obsluguje fsb133 tylko 100

jak na swoim Abicie wydusilem fsb125 ,kto wyciagnal wiecej na kt133 reka do gory

a mimo to procesor chodzi tak jak w podpisie i nie protestuje

 

Plyta ecs k7vza ma takie dwie zworki i na nich sie zmienia fsb

chyba mam 2200MHz ,ale czekaj sprawdze............ tak mam 2200MHz ,to pewnie przez mnoznik 22x :twisted:

 

mam wlasnie w rekach ECS K7VZA rev : 3.0 i jedyne co mi sie w niej podoba to kolor laminatu :P

plyta jest na KT133A i ma dwie zworki do ustawiania fsb 100 i 133 JP9 i JP10

zworki sa nad gniazdem FDD i pod kwarcem do ukladu PLL

nie wiem czy ta sama plyta(kocham oznaczenia ECS :bij: ) na KT133 ma takie zworki (bo i po co?)

jezeli ma to jej sie nie przydadza,bo ECS KT133 nie pociagnie fsb133 (max 110-112)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...