Skocz do zawartości
EnDurion

Wentylator wieje odwrotnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zorientowałem się, że wentylator na mojej karcie graficznej wieje na nią, zamiast odprowadzać gorąc, co skutkuje 85 stopniami w stresie w AMD Control Center. Jest jakiś sposób na odwrócenie działania wentylatora?

post-182040-0-11267800-1437725264_thumb.jpg

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie dobrze działa

tak ma być, ma nawiewać zimne powietrze na radiator, tak samo jest z procesorem, wentylator nawiewa powietrze a nie zasysa z radiatora procesora.

 

jedynie w obudowie, jedne nawiewają powietrze do obudowy, a inne wyciągają nagrzane powietrze, gdzie zasada powinna być aby więcej nawiewało niż wyciągało powietrze z obudowy, w obudowie ma wytworzyć się nadciśnienie

 

 

EDIT:

radziłbym wyczyścić radiator na karcie graficznej, widać pełno kurzu, a kurz = słabsze oddawanie ciepła, czyli grzeje się.

Edytowane przez Kluska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - radiator najlepiej działa, jeśli wentylator dmucha na niego, tak więc wszystko jest w porządku. Za to wentyl na CPU masz chyba właśnie na odwrót, tak więc ja bym go odwrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że ma wiać na kartę (radiator) tak samo masz na procku przecież, ewentualnie w MSI Afterburner masz ręcznie ustawianie profilu w zależności od temperatury rdzenia, nawet jest regulacja na takim fajnym wykresie wystarczy ustawić procenty\temperatura i tyle ;)

 

p.s na wentylu od procka powinny być strzałki jak wieje przy jakim ustawieniu

post-165485-0-15958600-1437731682_thumb.jpg

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wentyl przez 5 lat miałem wiejący na radiator przy cpu, wymieniłem starą pastę, która była zaschniętym, na dodatek źle rozprowadzonym błotem. Nałożyłem równomiernie cienką warstewkę ArcticSilver 5. odwrócony wentylator cpu na zdjęciu to efekt ostatnich eksperymentów, nic więcej ;) wyczyściłem kartę graficzną, teraz nawet Skyrim nie potrafi wycisnąć 65 stopni, nie będę go na razie męczył, niech na nowej paście pochodzi lekko, potem mu przycisnę.

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...