Skocz do zawartości
pawelwarszawa123

TrueCrypt - problem z zaszyfrowanym pendrivem - drive letter not available

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam system XP. Trzy miesiące temu za pomocą programu TrueCrypt 7.1a zaszyfrowałem dwa identyczne pendrivy (tej samej firmy i o takiej samej pamięci - 32gb).

Wszystko było w porządku aż do dnia wczorajszego. Problem pojawił się z jednym pendrivem, drugi pen działa bez zarzutu. Po kliknięciu na plik start.bat zamiast okienka w które wpisuje się hasło, wyskoczył komunikat „Drive letter not available” i nic nie idzie zrobić. Wkładałem tego pena do innego usb i innego komputera ale to nic nie dało.

 

post-218997-0-54959600-1437996098_thumb.jpgpost-218997-0-96817600-1437996098_thumb.jpg

 

Znalazłem jakieś informację na ten temat na stronie http://superuser.com/questions/502552/truecrypt-drive-letter-not-available

Wynika z nich, że problem rozwiązuje się za pomocą programu TrueCrypt. Jednakże nie znam ani języka angielskiego (próbowałem to tłumaczyć przez Tłumacza Google, ale tak to przetłumaczyło, że nie do końca wiadomo o co chodzi) ani programu TrueCrypt (gdyż używałem go tylko raz), a to uniemożliwia mi zastosowanie informacji zawartych w powyższym linku.

 

Jeżeli ktoś da radę pomóc, to proszę o rozwiązanie krok po kroku.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Błąd był spowodowany tym, że zmieniła się litera dysku wirtualnego (jaki powinien się otworzyć po wpisaniu hasła) w plikach start.bat i stop.bat na taką samą literę jaką nosił dysk z plikami start.bat i stop.bat.
Dałem inną nazwę dysku wirtualnego w tych plikach i teraz jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...