Skocz do zawartości
fefe12

Jaką kupić grafike i procesor ? Mój budżet 400zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam komputer : 

 

Płyta Główna :  gigabyte ga-945p s3*soccet 775

 

Karta Graficzna : GF 8600 gt (do wymiany, myślałem o 9600 gt)

 

Procesor : Intel Pentium 4 (3,00ghz) (myślałem nad intel core 2 duo e6600)

 

Ram : 4gb

 

Zasilacz : Model Feel 350W

 

 

Poszukuje jakieś karty graficznej i procesora, chodzi mi głownie o to żeby dało więcej fps w lolu czy cs go, 

 

Prosze o pomoc

Edytowane przez fefe12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś model płyty lub procesora ?

 

Bo masz płytę AMD ( tak wynika z nazwy ) i procek Intela .

 

9600GT to koszt 70-100 zł np. Asus 9600GT 512MB DDR3 za 80 zł .

 

Karta jakieś 2x wydajniejsza niż 8600GT .

 

Oczywiście najwięcej da zmiana CPU , nawet najsłabszy C2D/PDC będzie sporo lepszy niż stare P4 .

 

Zasilacz do zmiany , twój to bomba z opóźnionym zapłonem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mój błąd, płyta głowna to gigabyte ga-945p s3


Dobrze napisałeś model płyty lub procesora ?

 

Bo masz płytę AMD ( tak wynika z nazwy ) i procek Intela .

 

9600GT to koszt 70-100 zł np. Asus 9600GT 512MB DDR3 za 80 zł .

 

Karta jakieś 2x wydajniejsza niż 8600GT .

 

Oczywiście najwięcej da zmiana CPU , nawet najsłabszy C2D/PDC będzie sporo lepszy niż stare P4 .

 

Zasilacz do zmiany , twój to bomba z opóźnionym zapłonem .

Przepraszam mój błąd, płyta głowna to gigabyte ga-945p s3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było wcześniej pisać miałem E5200@3,5Ghz za darmo oddałem

 

procek-40zł

zasilacz-120-150zł

 

zostaje dobre dwie stówy, ja bym uderzał w radka 5750, 5770, 6750, 6770 ładnie sie skaluje nawet na s775

dwurdzeniowe i nvidia były spadki wydajności z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ta płyta nie zadziała z E5200 ani żadnym innym CPU 45 nm , wliczając w to E5xxx , E7xxx i E8xxx .

 

Quady oraz C2D na szynie 333 mhz też są poza zasięgiem dla tej płyty .

 

Chyba że ma płytę w rewizji 3.3 - co prawda nadal C2Q nie będą działać ale E5xxx /  E7xxx i niektóre E8xxx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bez problemu obsługuje C2D , tylko wgraj najnowszy bios ( obecnie jest to F7C ) .

 

 

 

Chyba że ma płytę w rewizji 3.3 - co prawda nadal C2Q nie będą działać ale E5xxx /  E7xxx i niektóre E8xxx .

 

to niepotrzebnie mu radzisz zmienić bios wskazując 1.0  jak nie wiadomo jaką ma wersję, najprostsza droga do uceglenia płyty ...

a z prockiem i tak już nie ważne, zresztą i na 65nm zrobi OC co najwyżej tempy wyższe, krzywdy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na płycie jaka to rewizja .

 

Rewizja dużo zmienia , rev. 3.3 obsługuje już C2D/PDC 45 nm - E5xxx , E7xxx oraz większość E8xxx ( choć te działają na FSB 266 mhz ) .

 

Rev. 1.0 i 2.0 obsługują tylko C2D/PDC 65 nm na FSB 200/266 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś jeszcze poprawić wrażenia z użytkowania tego kompa (nie tyle w grach, co podczas "działania na co dzień"), to pomyśl nad SSDkiem ;)

 

@Tapatalk

Co masz na myśli, jakiś link?

To musze kupić nowy zasilacz, procka wezme c2d e6300, a co do karty to jaka?

To masz te starszą, weź jakiegoś e4300 czy e6300 i tyle, nic wiecej na tej podstawie nie wymyślisz niestety

jeszcze mam pytanie, wystarczy chlodzenie do procka to z intela p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymiana procka i karty wystarczy ,choć pomysł z dołożeniem SSD też warto rozwazyć ale to dodatkowe koszty - 200+ zł za dobre SSD 120GB/128GB .

 

SSD to nowy rodzaj dysku oparty na pamieciach NAND Flash ( podobnie jak karty pamięci czy pendrive ) , dyski te są bardzo szybkie - zarówno jeżeli chodzi o transfery jak i czas dostępu - ultra niski czas dostępu w porównaniu do klasycznego HDD jest jedną z olbrzymich zalet SSD .

 

Sam mam SSD i jak masz skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> te ~200 zł to warto się zastanowić nad SSD , znacznie przyśpieszy start systemu czy aplikacji .

 

Także komfort użytkowania kompa znacznie wzrośnie .

 

Chłodzenie z P4 powinno wystarczyć , w teorii powinno pasować do C2D a C2D mają mniejszy pobór prądu i wydzielają mniej ciepła niż stare P4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spali płyty jeśli pomyślisz nad nowym zasilaczem (już ci reyden w pierwszym pisał, ja później to samo w zasadzie)

radek wydajniejszy i bierze ten sam "prąd" lub nawet mniej niż 9600 bo jest w nowszej technologii  ...

po wymianie zasiłki możesz i 9600gt kupić chociaż jakieś porażającej różnicy w stosunku do 8600gt nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT430 to tragedia , nie wiele lepsza niż 9600GT , jedyny plus to obsługa DX11 i mniejszy pobór prądu .

 

Z sensownych kart to albo 9600GT / 9600GSO 384MB lub 768MB / HD5670 lub dokładka do HD5770 / HD6770 ( w zasadzie to te same karty ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...