Skocz do zawartości
Helios

Modernizacja 775 czy całkiem nowa platforma? [700zł] [Produkcja muzyki]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, proszę o pomoc w dosyć niecodziennej sprawie. Aktualnie posiadam bardzo starą jednostkę:

 

Płyta: Asus P5K P35 (S775)

Karta: Radeon HD3650

Ram: 2Gb DDR2

Procesor:  Intel Core 2 Duo E8400, 2 rdzenie 3.0 Ghz

HDD: 250Gb Seagate S-ATA

Zasilacz: I-BOX 400W (typowy no-name)

 

Mam pewnien dylemat, czy jest jeszcze sens ulepszać tą konfigurację? Budżet mam niewielki, 700zł. W grę wchodzi OC, chociaż musiałbym dokupić porządny zasilacz+chłodzenie, jeśli skok wydajności będzie naprawdę wielki to wtedy mogę dołożyć jeszcze stówkę do budżetu.

Zajmuję się tworzeniem muzyki, także karta graficzna jest dla mnie nieistotna, zostaje ten Radeon. HDD, budy oraz nagrywarki również nie zmieniam.

 

Planowałem:

-dołożyć 4gb ramu (ok. 180zł)

- kupić Quada Q9550 (ok. 330zł)

-zmienić zasilacz na Antec VP 500(160zł)

  Razem 670zł. Jeśli zdecydowałbym się na OC to wybiorę Be Quiet! Pure Rock za 130zł. Myślałem nad całkiem nową platformą jednak w tym budżecie a nawet większym wątpie, żebym zbudował zestaw o lepszej wydajności. Proszę o pomoc, sugestie co możnabyłoby jeszcze pozmieniać. 

Edytowane przez Helios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dokładnie robisz i ile rdzeni wykorzystuje soft .

 

Przy programach które wykorzystują ~2 rdzenie lepszym wyjściem będzie zmiana platformy na np. Pentium G3258 + płyta na H81 + 4 lub 8GB DDR3 .

 

Zamiast Q9550 proponuję szukać jakiegoś Xeona na S771 - to to samo co C2Q 9xxx a mają niższe TDP i są zrobione z lepszej części walfa krzemowego , mogą się kręcić lepiej niż C2Q .

 

np. Xeon E5450 3 Ghz za 220 zł , to serwerowy odpowiednik QX9650 , ten konkretny Xeon to stepping E0 SLBBA .

 

Do tego modyfikacja biosu ( wgranie mikro kodów lub wgranie spreparowanego już biosu ) oraz modyfikacja socketu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program obsługuje 4 i więcej rdzeni, na dobrą sprawę to właśnie dlatego przejście na nową platformę wydaje mi się nieopłacalne, bo przy tym budżecie kupiłbym procesor z max 2 rdzeniami. 

Przyznam szczerze, że opcja z tymi Xeonami mnie zainteresowała, jednak mam wątpliwości czy podołałbym wszystkim modyfikacjom. Chciałbym spytać, czy są one rzeczywiście dosyć trudne do wykonania oraz na czym dokładnie one polegają :) Dziękuję za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze spytać czy moja płyta jest dobra do OC, czy podany wcześniej zasilacz nie będzie przy nim sprawiał żadnych problemów oraz jakie jest najlepsze chłodzenie do powiedzmy 150zł.

A tak z czystej ciekawości, jakbym kiedyś miał jednak zamiar dokupywać kartę graficzną to płyta główna w jakiś sposób uniemożliwiałaby mi podłączenie jakiś nowszych kart czy to wgl nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiem na pytanie. Najlepsze chłodzenie to SilentiumPC Grandis XE1236. Polecam dokupić też dobrą pastę, np. arctic cooling mx-2.

 

Ja osobiście nie pakowałbym pieniędzy na starą podstawkę. Przy niskim budżecie rozważyłbym kupno jakiegoś nowego czterordzeniowego AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...