Skocz do zawartości
sammy69

Rendering

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dostałem nie typowe zlecenie, za dość nie duże pieniądze muszę złożyć komputer który będzie przeznaczony do renderingu wyłącznie. Oto co udało mi się złożyć:

CPU- AMD FX 8350

PSU- Fortron Raider 550W

MoBo- MSI 970 Gaming

Ram- 2x8 GB G-Skill Ares 2133MHz

SSD- Plextor M6S 256GB

HDD- 4 TB Western Digital Black 7200

No i pozostało wybrać grafikę.  Kasy starczy na GTX 960, albo R9 370 (może nawet uda się kupić taniego 380) 

Pytanie polega na tym czy Sony Vegas i Corel potrzebuje Cuda, czy Open CL będzie działać wymiernie ?

Czyli która grafika przyczyni się do szybszego renderingu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tym procesorem do renderingu to poleciłbym zamienić jednak na Intela, odejmij 8gb ramu na korzyść i5 lub dołożyć do i7 . 8 gb ramu w zupełności wystarczy do SV. Tak jak i GTX 960 który generalnie nie ma znaczącego wpływu na szybkość renderingu a raczej w podglądzie dobrze sobie radzi podczas montażu. Korzyści byłyby chyba odczuwalne przy kartach zdecydowanie z wyższej półki cenowej ;)  Wprawdzie i7 potrafi się podgrzać podczas renderu ale przy znalezieniu optymalnych ustawień świetnie sobie radzi i można zaoszczędzić sporo czasu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupie i7 to na grafikę już nie starczy, i5 jest wolniejszy w renderingu, przykładowo i5 4460 jest o 20% wolniejszy od FX 8350 na stock. Sam to sprawdziłem dlatego wybrałem AMD. Skoro ten GTX 960 nie wniesie nic dobrego to chyba warto wypróbować tego Radeona. Miałem nadzieje że ktoś już to sprawdzał i nie będę musiał pożyczać komponentów żeby zrobić test samemu. Chyba jednak nie mam innego wyjścia.

Edytowane przez sammy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można z radeonem spróbować, i dołożyć do lepszej karty kosztem tych 8GB ramu, a z ram'em sprawdzone w SV osobiście bo na bieżąco montuje. Albo zamiast karty kupić i7 4790k, ma w sobie grafikę i da się na tym montować i będzie dużo szybciej niż na AMD.....jak jest dużo roboty to bardzo ułatwia życie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę siedziałem na necie i czytałem zagraniczne fora, jak i filmy na yt, okazuje się że nawet GTX 970 nie jest odpowiedni, im szybsza szyna tym szybciej następuję teselacja ( chyba tak się to nazywa, nie mam pojęcia ) i Radeon w wielu przypadkach może się okazać szybszy, tylko nie piszą jaki Radeon.... Nie pozostaje mi nic jak podjąć się testu samemu, mam do wykorzystania GTX 960, 970, 980, ale tylko jednego R9 280x, ciekawi mnie jak on wypadnie. Jeżeli chcecie mogę wam napisać końcowy wynik :]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym się, które programy będą wykorzystywane. Jeśli mają obsługę tylko cudy, to amd odpada. Jeśli opencl to amd pokazuje ząbki, np. w grach gtx 960 jest od 20 do 50 % szybszy od r7 370. Przy opencl sytuacja się odwraca.

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-catalyst-best&num=3

Warto się zastanowić, czy wziąć fx 8300, podkręcić, a za różnicę dołoży do Gpu.

Ps. Szyna ma wpływ na wydajność, ale da się efekty wąskiej szyny zneutralizować za pomocą zwiększonej pamięci podręcznej L2(Nvidia tak zrobiła, przy maxwellach)

Teselacja to dzielenie trójkątów na mniejsze, dzięki czemu obraz może być ostrzejszy, bardziej szczegółowy.

Radeony przy obliczeniach sprawują się zwykle lepiej, od geforców, z tej samej półki cenowej, bo mają więcej mocy obliczeniowej fp64, plus lepsze wsparcie opencl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...