Skocz do zawartości
Pajacyk_21

SB 5.1 pomozcie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cze , pare dni temu kupilem zestaw Creative'a ; glosniki - Inspire 5.1 5100 i karta - Sound Blaster 5.1 Digital. Moj problem polega na tym ze nie wiem dokladnie jak to ustawic zeby wyciagnac max mozliwosci tych urzadzen. Dokladniej chodzi mi o to jak poustawiac karte aby najlepiej to gralo. Bawilem sie troche tymi ustawieniami , jednakze nie jestem zadnym znawca tego typu sprzetu. Jesli mozecie pomozcie :) Przeszukiwalem wczesniej archiwum i niestety nic na ten temat nie trafilem :(

Z gory thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam SB 5.1. Ustawienia sprzętu to chyba kwestia gustu:) Najbardziej wpływ na muzę zawszę będą miały basy i soprany. W twoim wypadku w miksesze creativa warto pobawić się też zakładką z wyjściem cyfrowym. Reszta efektów to standardowe efekty nakładane na dzwięk, który odtwarzasz. Jeśli chodzi o gry to zawsze sprawdzaj zakładkę z dzwiękiem. Tam powinieneś znaleźć twój zestaw głośników(5.1). Włącz sobie EAX jeśli to możliwe i ciesz się pieknymi efektami. Moim zdaniem jednak nic nie zastąpi 2x60 na przodzie i wzmacniacza 80 za plecami :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EAX rzeczywiscie fajnie sie srawuje , zarowno w grach jak i w filmach - z muza jest roznie :) Przed kupnem tego zestawu mialem ciut inny , powiedzmy wlasnej roboty , dwa male zwykle glosniki z przodu + wieza GRUNDIGA ze wzmacniaczem z tylu , jednakze jakosc wydaje misie lepsza na tych CREATIVE'A ; takie jest moje osobiste zdanie :) A mam jeszcze dwa pytanka czy duzy wplyw maja drivery ? Bo ja "jade" na tych standardowych dolaczonych do karty. Jakie efekty sa warte ustawienia (w opcjach karty , mozna sobie "dolozyc' rozne efekty , ktore z nich sa warte ? (ja mam ustawione min.: echo ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam masę efektów. Ja używam mojego SB jako procesora gitarowego. Najlepsza zabawa zaczyna się jednak po podłączeniu mikrofonu. Efekt chipunk,a powala (wiewióry z brygady RR w akcji, ewentualnie hel :)), głos terrorysty też ekstra. No i oczywiście karaoke. Można czynić cuda. Fajny jest też dyley szczególnie jak na czymś grasz. W muzyce najbardziej sprawdzają się efekty środowiskowe. Hall roomy itd... Jeśli chodzi o stery to nie sprawdzałem. I tak nie rozgryzłem wszelkich możliwosci tej karty.

Każdy efekt można dowolnie edytować. Godziny zabawy. Z tego co wiem sterowników jest masa orginalnych i nie. Do najciekawszych należą te które umożliwiają kożystanie z naprawdę profesjonalnych programów do obróbki dzwięków (wymagane specjalne karty). Jak dlamnie SB to po prostu rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to loto ze tam rzeczywiscie jest tego wszystkiego od za**bania :) Ja w sumie nie wiele z muzyka mam wspolnego (nie wykorzystuje tej karty do jakichs profesjonalnych rzeczy) to ma mi glownie sluzyc do gier , muzy i filmow (przede wszystkim! ) i poki co zestaw ten sprawuje sie naprawde swietnie:) Z karty jestem bardzo zadowolony bo smiga bez zadnych problemow i dzwiek jest poprostu rewelacyjny (wiadomo ze sa duzo lepsze - ale poki co wystarczy mi ta karta w zupelnosci:> Tym bardziej ze i tak pewnie mozna z niej wycisnac sporo wiecej). Skoro mowisz ze fajna zabawa jest z mikrofonem bede musial to wyprobowac hehe :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...