Skocz do zawartości
ThePunisher

Projekt "COSMOS"

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie 5 lat temu zacząłem swój pierwszy projekt w obudowie Cooler Master Cosmos 1010, pomysł był fajny ale z wykonaniem nie wyszło do końca tak dobrze jak mogło być, nie przyłożyłem się do niego wystarczająco dobrze w związku z czym  koszty części były wysokie a jakość wykonania mierna, ale sprzedałem obudowę mojemu kuzynowi i stoi u niego do dziś wzbudzając zainteresowanie wszystkich tych którzy ją zobaczą. Dla przypomnienia 3 filmy i porcja zdjęć. 
 
 
 
 
 
 
lp1q48.jpg
 
 
2gn63e.jpg
 
 
4tn5oy.jpg
 
 
0w4pkj.jpg
 
 
ydce1r.jpg
 
 
9rziiu.jpg
 
 
hev1va.jpg
 
 
2vst9w.jpg
 
 
bzyk07.jpg
 
 
qgyqmr.jpg
 
 
sk7wse.jpg
 
 
Obecnie kupiłem od duńka COSMOS S za dobrą cenę więc czas ruszyć z nowym o wiele wiele lepszym i bardziej dopracowanym projektem na który mam już fajne pomysły a realizacja tych pomysłów nastąpi we współpracy z ELDER-em więc możecie się spodziewać worklogu "wysokiej jakości" wink.png
 
 
Dosyć gadania
 
Obudowę dostałem w średnim stanie, tutaj rysy, tam dziury, braki w okablowaniu, brak 2 zaślepek, wyrwane mocowanie od panelu z portami wejść itp, ale generalnie nie przeszkadza mi to bo dzięki temu będę miał większą frajdę z postawienia jej na nogi. 
 
Wyciąłem już kratki na górze gdyż były pogięte i podziurawione a dodatkowo da to lepszy przepływu powietrza i mniejszy hałas. Dorobiłem również mocowanie na panel z portami wejść na froncie, na razie jest prowizoryczne ale będę wszystko czyścił, polerował i malował. Na bocznym panelu za płyta główną poprzedni właściciel montował chłodnicę więc został on podziurawiony a z racji że zamierzam cały boczny panel zrobić z akrylu (projekt jest już u ELDERa) to przełożyłem drugi panel razem z siatką mesh na drugą stronę a aby nie było żadnego prześwitu zostanie wyłożony od wewnątrz matą wygłuszającą o małej grubości, zdjąłem również logo Cosmos S ponieważ do góry nogami nie wyglądało fajnie a nie dało się inaczej zamocować panelu ale znalazłem dla niego inne miejsce, natomiast dziurawy panel wykorzystałem do robienia coveru na front a reszta posłuży mi do zrobienia mocowań na inne elementy. 
 
 
x2dziz.jpg
 
 
q2xwvl.jpg
 
 
pm2ocq.jpg
 
 
09yapu.jpg
 
 
e2kj2i.jpg
 
 
0vxhpz.jpg
 
 
Wycinanie coveru na front z wyeliminowanego panelu bocznego i nowe miejsce dla logo Cosmos S. Dodam że nie jest to koniec pracy nad tym coverem, ale wszystko w swoim czasie. 
 
 
u439hl.jpg
 
 
vbsb8u.jpg
 
 
Wymierzone i wpasowane idealnie, lepiej chyba niż chciałem
 
 
e7uok8.jpg
 
 
s87zwb.jpg
 
 
402hw0.jpg
 
 
Cover jest niewielkiej grubości ale dosyć sztywny więc narazie znalazł się za zaślepkami do zatok aby front nie świecił dziurą po brakujących zaślepkach
 
 
ckua2l.jpg
 
 
Na razie to wszystko, będę aktualizował na bieżąco co uda mi się zrobić, czekam też na wycenę elementów przez Eldera a nie będzie to tylko panel z akrylu, wszystko w swoim czasie wink.png
 
Generalnie moim celem jest zrobienie naprawdę fajnej modyfikacji za niezbyt wygórowane koszta aby pokazać że nie trzeba ogromnego nakładu finansowego żeby zrobić świetnie wyglądającą zmoddowaną obudowę, a cosmos s nadaje się do tego idealnie, ja sam mam do tej budy ogromny sentyment i nie widzę możliwości moddowania innej obudowy.
 
Muszę dokupić trochę śrubek i innych pierdółek, jednym z tych drobiazgów są magnesy neodymowe których użyję do mocowania wszystkich coverów aby uniknąć jakiś taśm klejących i innych rozwiązań, chcę mieć łatwy dostęp do wszelakich podzespołów ukrytych za coverami a to rozwiązanie myślę że sprawdzi się idealnie. 
 
Nie wiem ile zajmie mi zrobienie całej obudowy razem z podzespołami, stawiam na rok-półtorej ze względu na studia (ostatni rok czyli mgr) i finanse, a chce zakończyć projekt z podzespołami (ostatnio zrobiłem samą obudowę Cosmos 1010 bez podzespołów) w skład których wejdzie na pewno gtx 980 ti
 
 
 

Malowanie
part 1

 

 
Wziąłem się za malowanie kilku elementów, plastiki itp. Szkielet i panel boczny pomaluję innym razem bo potrzebny mi do tego podkład do aluminium.
 
 
Niektóre elementy wymagały zeszlifowania ze względu na zarysowania, szczególnie dolne poręcze, ale potraktowanie papierem ściernym i wodą dało dobre efekty.
 
Tylna kratka od panelu górnego oraz kratki mesh z tyłu bocznych plastikowych obręczy zostaną pomalowane na czerwono jako mały dodatek do ogólnie wszędobylskiej czerni.
 
Ogólnie rzecz ujmując z koloru i jakości malowania jestem bardzo zadowolony smile.png
Wszystko malowane lakierem samochodowym z palety Hondy za pomocą pistoletu lakierniczego.
 
 
dsc_0240hizf6.jpg
 
 
dsc_0239vvajs.jpg
 
 
dsc_0241dwzak.jpg
 
 
dsc_0242scb4e.jpg
 
 
dsc_02434yzvt.jpg
 
 
dsc_0244zmbn9.jpg
 
 
dsc_02459ilzs.jpg
 
 
dsc_0246xhafm.jpg
Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie 

part 2

 

 
 
Zabrałem się do malowania pozostałych elementów, ale najpierw zdecydowałem się wyciąć ramkę montażowa dla wentylatora 230mm ponieważ nie widzę już dla niej zastosowania skoro jest na drugim boku, zostawiłem jedynie ramkę do dociśnięcia siatki mesh.
 
 
dsc_0250cbsbk.jpg
 
 
Pomalowałem na czerwono siatki mesh z tyłu górnego panelu i plastikowych obręczy, kiedy nie kontrastują z czernią wydają się delikatnie różowe, ale po wstawieniu na miejsce wszystko wygląda jak powinno. 
 
 
dsc_0262o0sfq.jpg
 
 
dsc_02546hsq6.jpg
 
 
Szkielet i boczny panel zostały pomalowane tak jak pozostałe elementy lakierem hondy. W poniedziałek wieczorem poskładam wszystko kiedy lakier wyschnie i czas zacząć myśleć o coverach i pozostałych elementach.
 
 
dsc_0253nmsqb.jpg
 
 
dsc_0255drsqa.jpg
 
 
dsc_0256xus56.jpg
 
 
dsc_0258owsg1.jpg
 
 
dsc_0259lose4.jpg
 
 
dsc_0260y1smh.jpg
 
 
dsc_0261ers6v.jpg
Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem dzisiaj budę, przywiozłem też trochę aluminium i będę ciął covery, zamówię też nie długo matę akustyczną 3mm do oklejenia siatki mesh od wewnątrz na panelu bocznym oraz kilku innych miejsc wewnątrz 

 

 

dsc_0268bssj4.jpg

 

 

dsc_0270ohs2w.jpg

 

 

dsc_0271xts97.jpg

 

 

dsc_0272t0szs.jpg

 

 

dsc_0273ipsx9.jpg

 

 

dsc_0274cfshx.jpg

 

 

dsc_0275q9sgt.jpg

 

 

dsc_0276k0sw4.jpg

 

 

dsc_0277jns2w.jpg

 

 

dsc_0278iys21.jpg

 

 

dsc_027934s57.jpg

 

 

dsc_0280y9s6h.jpg

 

 

Dzisiaj dotarły również magnesy neodymowe do montażu coverów, są maleńkie ale trzymają cholernie mocno, nie spodziewałem się że aż tak, zbliżenie jednego magnesu do drugiego na odległość 10cm wystarczy żeby zaczęły się przyciągać O.o

 

 

dsc_0266uzscp.jpg

 

 

dsc_0267r2sh1.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ciąć covery, czekam jeszcze na nowe kawałki aluminium, póki co działam z tym co mam.

 

Magnesy z uchwytami umocowałem na ciepły klej, idealnie się spisał, podobnie jak same magnesy do montażu coverów w których zamontowałem metalowe płytki z drugiej strony alby magnesy je przyciągały (aluminium nie ma właściwości magnetycznych)

 

 

dsc_0298b4rv2.jpg

 

 

dsc_02919cq6q.jpg

 

 

dsc_0288lmp67.jpg

 

 

dsc_0290lwp32.jpg

 

 

dsc_0292vurxj.jpg

 

 

dsc_0293r3pjf.jpg

 

 

dsc_0294lepai.jpg

 

 

dsc_0297nnqkm.jpg

 

 

Do drugiego coveru zastosowałem tylko dwa mocowania, z tyłu oprze się na zasilaczu

 

 

dsc_0299w8oo7.jpg

 

 

dsc_0300pprxr.jpg

 

 

dsc_0301zsrfd.jpg

 

 

dsc_0302s5q2l.jpg

 

 

dsc_0304h4ppu.jpg

 

 

Zostawiłem delikatną szczelinę na umiejscowienie maty akustycznej 3mm aby nie rysować obudowy

 

 

dsc_030378o2z.jpg

 

 

Cover pomalowany i powoli schnie, następny zrobię jutro aż przywiozę pogięte aluminium

 

 

dsc_0305hxrzm.jpg

 

 

dsc_03065grfq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz uważnie :D Zasilacz tracera wsadzam żeby wymiarować sobie ile mam zapasu kiedy sprawdzam wymiary coverów ;) Ostatecznie spocznie tam XFX XTR 

 

 

Skończyłem piwnicę i zrobiłem zasłonę na górę, całość prezentuje się dosyć fajnie.
 
 
dsc_0309v1p6f.jpg
 
 
dsc_031074o95.jpg
 
 
dsc_0311m2ppn.jpg
 
 
Następny cover wymierzony i pocięty, wstawię do niego siatkę mesh albo tuningową z drobnym oczkiem dla przepływu powietrza z przednich wentylatorów
 
 
dsc_0312fgru2.jpg
 
 
dsc_0313qyorv.jpg
 
 
dsc_03194crz8.jpg
 
 
dsc_0320j9o3x.jpg
 
 
dsc_0321isp48.jpg
 
 
dsc_03221prlp.jpg
 
 
dsc_0323pbq5w.jpg
 
 
Pomaluję go jutro bo dziś już mi się nie chce :E
 

Teraz czas zrobić chyba najważniejszy cover ze wszystkich, do niego już użyje lasera wink.png

 

beztytuu8jsxk.jpg

 

Muszę też ogarnąć coś do wycięcia otworów 140 mm na wentylatory przednie  i zająć się w końcu przednim coverem, potrzebna mi też wyrzynarka (albo znowu kątówka i szlifowanie rogów i krawędzi) do zrobienia okna z poliwęglanu 5mm, rysuje się tak samo łatwo jak pleksa ale jest o sto kroć bardziej wytrzymały, poliwęglan 5mm można porównać do szyby antywłamaniowej, uderzenie młotkiem nie zrobi na nim wrażenia smile.png

 

Kiedy będę wkładał graty to kartę graficzną zamontuję nieco inaczej niż przewidział producent wink.png

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem już ostatni cover i postanowiłem nałożyć jeszcze dwie warstwy na pozostałe covery aby ukryć wszystkie niedoskonałości i małe zarysowania które powstały podczas mierzenia i dopasowywania wszystkich coverów, teraz jest idealna gładkość i połysk.

 

 

dsc_0332fiphx.jpg

 

 

dsc_0330k8qww.jpg

 

 

dsc_03319wqpm.jpg

 

 

To na tyle obecnie, muszę jeszcze wyciąć otwory 140mm w przednim coverze i wyciąć w ramce na zaślepki 5,25" dolny kawałek aby zmieścić 3x140mm z przodu, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Cover z podświetlanym na czerwono logiem COSMOS będzie dopiero na przełomie sierpnia i września ze względu na brak czasu ELDERa który ma go wykonać.

 

Przez weekend nie dotknę budy nawet palcem, mam już dosyć malowania, a rąk nie mogę domyć przez 5 dni bo non stop maluje i poprawiam, wystarczy mi tego, ostatnie malowanie to przedni cover z wentylatorami i koniec (potem tylko ramki wentylatorów i śmigła ale to odległy temat), a póki co (z racji że jestem z wykształcenia inżynierem akustyki i pianistą od 12 lat) oddam się większym uciechom niż grzebanie w obudowie :E 

 

 


 

 

dsc_03285mol1.jpg

 

 

dsc_0333zpqqw.jpg

 

 

dsc_0334x9q8c.jpg

 

 

dsc_0329ueoj8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła siatka tuningowa więc przymierzyłem ją wstępnie do coveru przed przyklejeniem, obecnie jeszcze jej nie mocuję ze względu na małe modyfikacje jakie jeszcze wprowadzę i mogłaby mi  tym przeszkadzać. Siatka tuningowa jest łatwa do wpasowania, wystarczy obstukać młoteczkiem dookoła, dodałem też drugą siatkę dla zmniejszenia prześwitu. Czekam jeszcze na taśmy led, mate akustyczną i trochę innych pierdółek typu śrubki, śledzie itp.

 

 

dsc_03486tp6c.jpg

 

 

 

dsc_03492hpu0.jpg

 

 

 

dsc_03527nqz0.jpg

 

 

 

dsc_035031p0g.jpg

 

 

 

dsc_03516xqxv.jpg

 

 


 

Wyciąłem też dolny fragment przedniej ramki plastikowej aby zmieścić stelaż na 3 wentylatory 140mm, pasuje teraz idealnie. Zrobiłem tez mocowanie na magnesy we wszystkich 4 rogach i trzyma się bardzo mocno, na pewno nie odpadnie bez ingerencji mechanicznej. Jutro wytnę otwory w stelażu 

 

 

dsc_0353ncy2d.jpg

 

 

dsc_0354iczrs.jpg

 

 

dsc_0355n5xwz.jpg

 

 

dsc_03566jxml.jpg

 

 

dsc_0357cglav.jpg

 

 

dsc_0358qpbav.jpg

 

 

dsc_03600ylcr.jpg

 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory w panelu wywiercone i oszlifowane

 

 

dsc_0365w3omw.jpg

 

 

dsc_0366wnoai.jpg

 

 

Dotarła również mata akustyczna więc mogłem zacząć obklejanie co trochę mi zajęło

 

 

dsc_03642gqsm.jpg

 

 

Aby powietrze które będzie wtłaczane przez przednie wentylatory nie było bezsensu wdmuchiwane do piwnicy zrobiłem mały "podjazd" aby skierowane było bezpośrednio do sekcji z podzespołami, użyłem do tego kawałek siatki tuningowej dla usztywnienia a następnie obkleiłem go matą i przyczepiłem do zatok 5,25" które również obkleiłem, zostawiłem jednak szczelinę która będzie niewidoczna po złożeniu wsyzstkiego do kupy ale będę mógł nią poprowadzić kable do zasilania wentylatorów.

 

 

dsc_0374xgr1w.jpg

 

 

dsc_037549qk5.jpg

 

 

dsc_0376dcr6a.jpg

 

 

Wykleiłem również przestrzeń pod i dookoła płyty głównej, na zdjęciach może wygląda to trochę koślawie i krzywo ale w rzeczywistości nierówności są niewidoczne, a po przysłonięciu płytą główną widać tylko płaskie fragmenty bez żadnych uwypukleń itp

 

dsc_0378clqkl.jpg

 

 

dsc_0379u9qwh.jpg

 

 

Żeby pokazać jak to wygląda użyłem jakiejś starej płyty gigabyte którą miałem na strychu

 

 

dsc_0367wur10.jpg

 

 

dsc_0369d9rkj.jpg

 

 

dsc_037034qx7.jpg

 

 

dsc_0371kyo6m.jpg

 

 

Wszystko zaczyna fajnie wyglądać ale jeszcze dużo roboty przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie miałem już chęci i siły kombinować z zdjęciami więc nie są jakiejś super jakości ale jutro abo pojutrze dostanę już Canona 650d i zrobię dużo fotek bo dodatkowo dzisiaj muszę jeszcze poprawić kilka rzeczy w coverach, skończę wszystko co miałem do zrobienia i wstawię foty wysokiej jakości wszystkiego co udało mi się zrobić do tej pory ;)

 

 

Przedni panel gotowy 

 

 

dsc_0384m2s3p.jpg

 

 

dsc_0385voswl.jpg

 

 

dsc_0386mhsqz.jpg

 

 

Dotarły również taśmy led, czerwona i biała więc zająłem się ich cięciem i zrobieniem zasilania, na szczęście wtyczek u mnie pod dostatkiem

 

 

dsc_0387f7s6j.jpg

 

 

dsc_0388brsep.jpg

 

 

dsc_0389gcsts.jpg

 

 

dsc_0403r0sfx.jpg

 

 

dsc_04119uswf.jpg

 

 

Na dole podobnie jak w starym projekcie zrobiłem podświetlenie czerwone, nie każdemu się to podoba ale mi bardzo :)

 

 

dsc_039370sv5.jpg

 

 

W tym miejscu zamontowałem oświetlenie do panelu z napisem COSMOS który znajdzie się na swoim miejscu prawdopodobnie we wrześniu, nie widać żadnej taśmy bo sprytnie ją ukryłem w szczelinach dookoła

 

dsc_039428s5n.jpg

 

 

dsc_0395wxs1t.jpg

 

 

dsc_0396hosht.jpg

 

 

Tak prezentuje się to po podłączeniu, białą taśmę schowałem obok miejsca na tylni wentylator 120mm, pasuje tam najlepiej, a kable pochowałem w piwnicy w związku z czym jest porządek i nie widać żadnego okablowania

 

 

dsc_0391l1s65.jpg

 

 

dsc_04074ds46.jpg

 

 

dsc_039236smi.jpg

 

 

dsc_0402cwsqt.jpg

 

 

dsc_040481s56.jpg

 

 

dsc_0406p9sxu.jpg

 

 

dsc_0409pbs2w.jpg

 

 

dsc_0418t9spw.jpg

 

 

dsc_0419s9sfo.jpg

 

 

Dzisiaj poprawię trochę pierdółek w coverach i poprzyklejam siatki, a jutro albo pojutrze tak jak wspomniałem na początku dorwę canona 650d i zrobię lepsze fotki aby pokazać jak całość się prezentuje a wierzcie mi na słowo że jest naprawdę fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem siatki do coverów i obkleiłem krawędzie folią termoplastyczną, jest miękka i śliska i dzięki temu można przesuwać coverami po powierzchniach innych coverów i nie zarysują się.

 

dsc_0421h5szj.jpg

 

 

dsc_042269so1.jpg

 

 

dsc_0426dlsgy.jpg

 

 

dsc_0428xws6q.jpg

 

 

dsc_0429uysmp.jpg

 

 

A tutaj mały przedsmak tego co zobaczycie kiedy dostanę lustrzankę, dla lepszego efektu zamontuję jakieś stare podzespoły żeby nie było tak pusto  środku ;) Do pełnego wnętrza brakuje jeszcze wentylatorów (ale one będą w dużo późniejszym czasie) i coveru z napisem COSMOS, jak dojdzie cover to będzie to już wyglądać tak jak powinno, muszę jeszcze za płytą główną wyciąć kilka otworów do kabli ale to też w późniejszym czasie. Na razie tyle.

 

dsc_0423gisgk.jpg

 

 

dsc_0424oustu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się jeszcze skombinować lustrzanki ale chyba lepiej będzie kiedy zrobię zdjęcia lepszej jakości jak już dostanę cover z napisem od Eldera.

 

Dzisiaj pożyczyłem jakąś biedronkową szlifierkę od sąsiada ale wystarczyło do wycięcia otworów pod kable za płytą główną do poprowadzenia atx 24pin i eps 8pin. Zrobiłem też mocowanie do karty graficznej, brakuje tylko risera ale już zamówiony. Karta widoczna na zdjęciu to geforce gts250 ze starego komputera, ostatecznie spocznie prawdopodobnie gtx970 od msi albo jeśli będzie bardziej owocnie to 980 ti również od msi. 

 

 

dsc_0448eub19.jpg

 

dsc_045170amg.jpg

 

dsc_0449ailj6.jpg

 

dsc_04501xz2m.jpg

 

dsc_04520axl1.jpg

 

dsc_0453stylf.jpg

 

dsc_0455gzaer.jpg

 

dsc_0458i4zdg.jpg

 

dsc_0457g5ywx.jpg

 

dsc_0456jpa4y.jpg

 

dsc_0459fexhp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak poszedłem za waszą radą i zdarłem maty, zastąpiłem je aluminium w czarnym połysku dookoła płyty ;) przestrzeń pod płytą jest teraz pusta a i kable łatwiej będzie prowadzić.

 

 
dsc_0439pnsew.jpg
 
dsc_044095s6y.jpg
Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę powiedzieć że folia termoplastyczna to świetna rzecz, można nią świetnie zabezpieczać krawędzie aby nie rysowały powierzchni, tak zrobiłem z kawałkiem siatki, pod wpływem ciepła robi się jak czekolada, rozpuszcza się na palcach :D 

 

 

dsc_0439qnrq6.jpg

 

 

dsc_0440ayoqs.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekując na cover od Eldera zrobiłem włączniki do oświetlenia, będą na pewno momenty (np w nocy podczas pobierania) kiedy oświetlenie lepiej żeby było wyłączone. Trochę kabli przybyło pod spodem ale nie musiałem ich jakoś specjalnie ukrywać, wystarczyło trochę czarnej foli samoprzylepnej, i tak nikt tam nie zagląda, a włączniki po postawieniu obudowy są prawie niewidoczne, ale swoją rolę spełniają znakomicie. 

 
Zanim ktoś powie że niebieska taśma nie pasuje to informuje że jest kompletnie niewidoczna. Nie miałem czarnej pod ręką w momencie owijania kabli.
 
 
dsc_0454ibzsp.jpg
 
 
dsc_0455gsa9z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysięgałem sobie że nie będzie już zdjęć telefonem ale wstawię jako zapowiedź.

 

Poprawiłem kable, wywierciłem otwór i wszystkie kable wchodzą przez niego do środka obudowy, wszystkie w oplocie, jedynie niebieskie zabezpieczenia kabli włączników zostały ale nie przeszkadzają aż tak ;)

 

Covery poprawione i schną do piątku. Jutro będę już miał na 3 dni lusterko więc będzie mała sesja na dworze z poskładanymi częściami do kupy jako zakończenie większego etapu prac w związku ze zbliżającym się semestrem, następne update'y będę sporadycznie i polegać będą raczej na kupowaniu części typu wentylatory, kable itp (no i malowanie przednich wentylatorów na panel) a jeśli chodzi o modyfikacje (cięcia, gięcia itp) to nastał koniec. 

 

Dwa zdjęcia, uporządkowane kable i zamontowany panel od Eldera, w rzeczywistości jest czerwień no ale aparat taki a nie inny, w piątek będzie sto kroć lepiej ;)

 

 

dsc_047592zzu.jpg

 

 

dsc_0474osay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na dzień lepszy aparat więc zrobiłem kilka fotek na zakończenie obecnych prac na dłuższy czas.

 

Covery różnią się trochę na zdjęciach od pleksy z podświetlanym napisem więc nakleję na nie kawałki takiej samej czarnej pleksy przy następnych przeróbkach żeby były zgodne kolorystycznie bo obecnie miałem awarię pistoletu lakierniczego i nie mogłem ich dokończyć więc nakleiłem czarną folię do oklejania aut, stąd ten bardziej matowy kolor.

 

Podzespoły widoczne na zdjęciach są tylko do chwilowego wypełnienia wnętrza.

 

fotograf ze mnie żaden więc proszę o wyrozumiałość bo i tak jest już chyba lepiej niż było.

 

 

img_9495nsuwk.jpg

 

 

img_9496utu17.jpg

 

 

img_9500yau1k.jpg

 

 

img_9501dfu9n.jpg

 

 

img_9503heuje.jpg

 

 

img_9504qyuza.jpg

 

 

 

Poprawione kable od oświetlenia ;)

 

 

img_950846u75.jpg

 

 

img_9510f3uzg.jpg

 

 

img_95446buc8.jpg

 

 

img_9545k0ulx.jpg

 

 

img_9547ghure.jpg

 

 

img_9560ufung.jpg

 

 

img_9561lrufr.jpg

 

 

img_9562h2uv9.jpg

 

 

img_9563d8u5y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...