Skocz do zawartości
ThePunisher

Projekt "COSMOS"

Rekomendowane odpowiedzi

Polakierowany plastik fantastik ? Szalu nie robi, troche blaszki, troche drutu - wlaczniki od oswietlenia to slaba rzezba, że az szkoda oplotu na kable do nich. No nie jest to jakos szczegolnie ladne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, polakierowany plastik, a co miałem zastąpić go metalowymi elementami ? Nie widzę nic nadzwyczajnego czy niespotykanego w lakierowaniu plastiku skoro całość miała być czarna i większość elementów zewnętrznych była plastikowa, w sumie to nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, podobnie jak w przypadku włączników, zdecydowanie lepszy oplot niż goły wiszący kabel. Większość modów opiera się na malowaniu, kilku blaszkach i drutach jak to określiłeś.....

 

Jak ją skończę to chętnie Ci odsprzedam kiedyś i popatrzę jak pięknie Ty ją zrobisz.

 

Ja mam być użytkownikiem i mi podoba się bardzo, realizuję swój plan dokładnie tak jak zamierzałem   ;)  

Edytowane przez ThePunisher
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co ci czlowieku chodzi ? Wystawiasz cos do oceny, ktos pisze zdanie odmienne od twojego i sie oburzasz ? To po co wystawiasz to do publicznej oceny ? Caly mod nie jest ladny, wiele niedorobek i jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia. Nie chodzi mi o oplot kabli do wlacznikow tylko sama ich instalacje, ktora wyglada jak od pana Henia z garazu, jest to po prostu brzydkie. Jezeli nie potrafisz przyjac do wiadomosci, ze komus moze sie to nie podobac to moze nie publikuj takich projektow ? Mozna w cos wlozyc miesiace pracy a i tak efekt koncowy bedzie brzydki/slaby/odpustowy/etc.

 

Nic mi nie musisz odsprzedawac bo ja nie uzywam plastikowych case'ow ale moze tylko ja sie myle i jak wystawisz ja na allegro to ludzie sie o nia beda zabijac, bo to taki custom hand made indywidualny projekcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się oburzam? Nie rozumiałem co chciałeś przekazać przez swój post, normalne że każdy ma inny gust, ale jeśli coś nie podoba się Tobie nie oznacza że jest brzydkie, paskudne itp, dlatego zaznaczyłem że ja będę użytkownikiem i jestem zadowolony z efektów. Mówisz że jest bardzo niedokładnie itp, poza włączniki które delikatnie krzywo wyszly co według Ciebie jest tak niedorobione? Nie tne laserem tylko szlifierką, więc nie zawsze wyjdzie coś zgodne do mikrometra. Malowanie też jest robione przez doświadczonego lakiernika od którego nikt nigdy nie wyszedł niezadowolony i to nie żadnym sprayem za 10 zł tylko pistoletem i lakierem (podkład, 3 warstwy lakieru i połysk). Covery tak samo, dopasowane, jak coś było nie tak to poprawiałem, nic nie odstaje, nic nie jest krzywe. Po konsultacji z o wiele bardziej doświadczonymi użytkownikami którzy są znani tutaj i ma innych forach nie usłyszałem od żadnego że ten mod jest kiepski, wręcz przeciwnie. Kilka osób które zobaczyły obudowę na żywo również bardzo chwaliło pomysł i wykonanie, zwłaszcza że sporo niedoskonałości zostało już poprawione ;)

 

Cosmos ma tylko zewnętrzne elementy z plastiku, cały szkielet i panele boczne są w 100% z aluminium.

 

Poprzedniego cosmosa zrobiłem o sto kroć gorzej (sprawdź pierwszy post) i kupiec znalazł się w ciągu 2 dni jak tylko ją zobaczył i to za takie pieniądze jakie sobie zażyczyłem. Tej sprzedawać nie zamierzam.

 

Nikt Cię nie obraził więc po co się spinać?

 

Nie można oczekiwać od użytkownika który na codzień się tym nie zajmuje tyle co od osoby która robi mody na zlecenie.

 

Jeśli już jakiś mod mi się kompletnie nie podoba to po prostu nie zaglądam do worklogu a nie wypisuje że jest brzydki i do niczego, ewentualnie pisze co "ja bym poprawił"

 

I dla jasności, nie wystawiam nic do oceny, robię po prostu dokumentację swojego modu żeby ktoś kto ma ochotę obejrzał postępy prac i moje pomysły.

Edytowane przez ThePunisher
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że przymierzam się już do kupna wentylatorów to mam pytanie do bardziej ogarniętych użytkowników. 

 

Na tył na pewno pójdzie zakupiony wentylator LEPA BOL QUIET, ma pwm więc kontrola będzie automatyczna z poziomu biosu, na front bankowo idą 3 wentylatory Noctua P14r PWM z ramką przemalowaną na czarno a wirnikiem na czerwono.

 

Mam dylemat przy doborze wentylatorów na top, albo 3x magma advanced albo 3x twister pressure pwm, chciałbym kontrolować wszystko z biosu żeby wszystkie wentylatory automatycznie zwiększały prędkości obrotowe, magma obecnie wypada rewelacyjnie cenowo i mam do tych wentylatorów ogromny sentyment ze względu na mega wydajność i jakość pracy ale nie ma PWM i w związku z tym czy jest możliwość np w SpeedFanie kontroli automatycznej obrotów wentylatorów bez pwm czy można tylko ręcznie zmieniać wartości procentowe ? Jeśli jest możliwość takiej regulacji to zamówię magmy.  

 

A drugie pytanie to czy złącze 3pin do wentylatorów na płycie głównej ma jakieś ograniczenia jeśli chodzi o maksymalną dostarczaną moc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odebrałem dzisiaj magmy advanced i to co te wentylatory robią przy 1800rpm w głowie się nie mieści, przenośny huragan, pod względem hałasu również :E W sumie jeden taki na front cosmosa a drugi na tył i więcej wentylatorów nie byłoby potrzebne, nawet z 2 metrów czuć powiew powietrza.

 

dsc_0599ikum7.jpg

 

 

Z racji że LEPA i Magma mają demontowalny wirnik i mocowany w taki sam sposób to eksperymentalnie zamieniłem je między sobą i stwierdzam że przemaluje półprzezroczysty wirnik Lepy na czerwony połysk bo wygląda to nieziemsko dobrze (według mnie rzecz jasna)

 

dsc_0598bsudk.jpg

 

 

Postanowiłem że zamiast 3x Noctua NF-P14r zastosuje na front 3x BeQuiet Pure Wings 2 140mm, konstrukcja ramki pozwoli mi je łatwo zmodyfikować a i cenowo i wydajnościowo wypadają zdecydowanie lepiej niż Noctua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie moje magmy zawiodły, kiedyś to był dobre wentylatory, teraz już nie, ale kupiłem pure wings 2 i jest bardzo dobrze


Wentylator Lepa mimo że wyglądał świetnie to miał ten sam problem co magmy, terkotanie i szuranie na niskich obrotach, nie do zniesienia, oddałem go razem z magmami, na tył poszedł Tacens MARS 120mm, takim sposobem wentylator za 25 zł okazał się lepszy od tego za 50 zł bo pracuje idealnie i bardzo wydajnie. 
 
Co do koloru bequietów na froncie podjąłem decyzję, ramka zostaje czarna, śmigło czerwone, tak jak planowałem od początku, warstwa lakieru będzie cienka więc nie będzie dużej destabilizacji wirnika. 
 
Wszystkim zajmę się jutro, na dzisiaj TACENS. 
 
 
 
img_9974w4uev.jpg
 
 
img_9976vlu1g.jpg
Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramki pomalowane czarnym połyskiem, musiałem trochę je zeszlifować bo idealnie gładkie i płaskie nie były, zajęło mi to trochę czasu aby pozbyć się wszelakich pozostałości i niedoskonałości. Czekam do środy aż wyschnie porządnie i maluje wirniki. 

 

601808_1_f68kjs.jpg

 

img_0597z8j7l.jpg

 

img_0606lpjsp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ogłaszam koniec malowania

 

Lakier wysechł szybciej niż myślałem, więc mogłem już dzisiaj pomalować śmigła, nie udało mi się zamalować kropek na środku wirników bo były za głębokie i wymagałoby to dużej ilości lakieru, ale nie uważam tego za jakiś rażący defekt.

 

Obklejanie wentylatorów bez wyjmowanego śmigła to katorga :/ 

 

Czekam do jutrzejszego południa aż lakier wyschnie wystarczająco żeby można było zacząć montaż i zrobię sesję dopóki mam dobry aparat, bo niestety nie jest mój, będzie dużo fotek ;)

 

img_0705t6snb.jpg

 

img_070431s7d.jpg

 

img_0706moswb.jpg

 

img_0711bysje.jpg

 

img_07138yspn.jpg

 

img_0712owsuy.jpg

 

img_0715v3sbb.jpg

 

img_071633swe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko 

 

No nie wiem, czy malowanie bez zdjęcia wirnika jest dobrym pomysłem. Jak działają po takim zabiegu, łożyska mają czyste?

 

 

Robię to nie pierwszy raz, wszystko zabezpieczyłem ;)

 

 

Zdjąłem już osłony z taśmy 

 

img_0719v6swr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie (zaznaczam PRAWDOPODOBNIE) wentylatory zostaną zmienione za jakiś bardziej odległy czas na Noctuy NF-P14r, w których mocowanie jest już praktycznie niewidoczne, wystarczy spiłować przednie elementy, przedni cover w takim wypadku też zostałby zmodyfikowany odpowiednio.

 

nf-p14r-redux-1500-pwm-large.jpg

 

Zmiana ta wiąże się ze zmianą koloru, który przyszedł mi do głowy kiedy natknąłem się na pewne zdjęcie, w swoim czasie zdradzę więcej, ponieważ muszę to przemyśleć ale na pewno byłoby to ciekawe połączenie i... bez połysku ;) A obecnie zdjęcie tego co już zrobiłem.

 

 

 

 

 

img_0773kvo61.jpg

 

img_07874spbb.jpg

 

img_0780pioq4.jpg

 

 

 

img_0785teq2a.jpg

 

img_0786cbqwd.jpg

 

img_0789lsop7.jpg

 

img_0790oopud.jpg

 

img_07928lq89.jpg

 

img_0795ikq37.jpg

 

img_0800ywo2d.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...