Skocz do zawartości
Aslaf

Jaką pamięć RAM kupić do i5 4690k?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, społeczności PurePC!

 

Zastanawiam się nad kupnem odpowiednich kości spośród tych trzech zestawów:

 

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x4gb-1866mhz-ddr3-cl9-hx318c9srk2-8-661439/

 

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

 

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

 

O co mi chodzi. Gdzieś w komentarzach czytałem, że podobno nie wszystkie intele mogą sobie pozwolić na pamięci o taktowaniu rzędu 2400 czy 2133, a wynika to podobno z jakichś różnic w poszczególnych kontrolerach pamięci. Niektórym pechowcom, którzy zakupią słabe sample taki ram i tak nie pójdzie na takich częstotliwościach więc mamy tu trochę element loterii. Niestety mam taki problem, że zestaw będzie składany "na raty", część po części, całkiem możliwe że w dosyć długim czasie (3/4 miesiące) więc nie będę w stanie sprawdzić, czy wszystko ładnie ze sobą zagra, kupię trochę w ciemno. W arcie porównującym pamięci o różnych szybkościach przeczytałem również, że napięcie kości 1.65 może znacząco podnieść temperaturę procesora, o jakich wartościach mówimy? przez pierwsze miesiące komputer będzie raczej chodził na boxie. Może najbezpieczniejszą, optymalną opcją (i taką która zostawi trochę dyszek przykładowo na jakiś koncert w lokalnym klubie) będą kości 1866? 

 

 

w jakim zestawie kości będą pracować:

 

płyta główna: Asus Z97-P Z97 LUB gigabyte GA-z97-hd3 (Rev. 1.0)

 

proc:              i5 4690k

 

zasiłka:          thermaltake smart se modular 630w 80 plus bronze

 

buda:             zalman z11 neo

 

ssd:               transcend ssd370 128 gb

 

grafika:          gtx 980/970/r9 390x

 

Z góry dzięki za pomoc!

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset płyty decyduje o tym jaką pamieć możesz brac [Z97 ogarnia taktowania powyzej 1600MHz]

napieciem ramu się nie przejmuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset płyty decyduje o tym jaką pamieć możesz brac [Z97 ogarnia taktowania powyzej 1600MHz]

napieciem ramu się nie przejmuj

Dzięki! To mam jeszcze jedno pytanie, bo myślę teraz nad tymi g.skill low profile od Ciebie i tymi 2400 g.skilla z radiatorami. Mogę spokojnie brać te szybsze nie bojąc się, że mogę mieć problemy z wsadzeniem chłodzenia na procesor? Może lepiej wziąć ciut wolniejsze low profile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od wielkości chłodzenia [różnica w szybkości miedzy nimi jest niewielka albo i nie ma jej] ale dla spokoju zawsze lepiej brać te z niskimi radiatorkami

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...