Skocz do zawartości
Araa

Kupno Windowsa 7 a aktualizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Przymierzam się do zakupu Windowsa 10 i tu mam do was parę pytań.

Jaki jest sens zakup Win 10 Home za 450zł skoro możemy zakupić wersje Win 7 Pro OEM za około 150zł i zaktualizować ją do 10?

Czy może są jednak jednak jakieś ograniczenia czasowe / softwarowe które jednak przechylają szale na korzyść Win 10?

Na koniec ostatnie pytanie; czy po aktualizacji wspomnianej 7 na 10, klucz zostanie wygenerowany na nowo, czy 10 odziedziczy klucz po 7 i czy próbie ponownej instalacji systemu będę mógł od razu zainstalować Win 10 bez potrzeby wcześniejszej instalacji 7 korzystając z jednego z kluczy (klucza z 7 bądź wygenerowanego na nowo).

 

Mam nadzieje ze za bardzo nie namieszałem i z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi ;)

Edytowane przez Araa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, że W7 niepowinien być już sprzedawany bo został wycofany, szczególnie wersja OEM której btw. nie wolno nabyć osobno. Itd itd itd. Więc ogólnie masz rację, nie ma sensu, z drugiej jednak strony nie do końca jest to legalne i kropa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma legalnych windowsów w wersji OEM za 150 zł na normalnym rynku.

 

A placic 150 zl za pirata jest bez sensu. Najtanszy OEM w sklepie to ponad 300zł i jest przypisywany do zestawu komputerowego jaki do niego zlozysz bedac sys builderem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w ten sposób W7 będzie legalny, jeśli kupisz go razem z płytą główną (w przypadku stacjonarki) lub laptopem. Kupiony sam Windows w wersji OEM będzie nielegalny w świetle licencji.

Użytkowany niezgodnie z licencją, a nie nielegalny. Rozróżniajmy te dwa pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zamiast wydać trochę $ na system nawet niezgodny z licencja(choć przy 10 zmienili nastawienie) lepiej mu siedzieć na piracie tak ? Ja tak wasze przesłanie rozumiem :P Wszyscy tak narzekają ze będzie nielegalny a przynajmniej polowa z was i tak użytkuje komputer "nielegalnie". 

 

Tak swoja droga przykład:

Padła mi płyta główna kupiłem system w wersji OEM czyli zapłaciłem za niego JA, według M$ na nowej płycie głównej system będzie nie legalny. Ja zapłaciłem za System i użytkowałem go legalnie i poprawnie z jego przeznaczeniem, kto w takim wypadku powinien dać mi nowy system żebym znowu mógł go używać legalnie ? Czy to ja zawiniłem ? NIE a wiec albo M$ albo Producent płyty powinien mi załatwić nowy OS no bo w czym ja winny jestem żeby ponosić dodatkowe koszty ?

 

Podsumowując kupuj 7(o ile dostaniesz do niego naklejke i plyte) i aktualizuj ja do 10 będziesz w tedy legalny bo warunki licencji oem sie zmieniaja na 10-ce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zamiast wydać trochę $ na system nawet niezgodny z licencja(choć przy 10 zmienili nastawienie) lepiej mu siedzieć na piracie tak ? Ja tak wasze przesłanie rozumiem :P Wszyscy tak narzekają ze będzie nielegalny a przynajmniej polowa z was i tak użytkuje komputer "nielegalnie". 

 

 

Najlepiej to kupić system legalny (zgodny z licencją), wtedy mniej się trzeba nakombinować. Faktem jest, że zasady licencjonowania oprogramowania MS często są niejasne. Osobiście wysyłam wtedy maila z pytaniem. Odpowiadają praktycznie zawsze i mam to na piśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trzymanie się stricte licencji to jedno, a rzeczywistość drugie i było to przecież na łamach forum miliard razy poruszane. Przyjmijmy wreszcie, że można się mądrować na ten temat, ale nie zmienia to faktu że takie OEMy zawsze były uważane za legalne. Kto z Was w sklepach komp. pracował to wie. Tego się na tony sprzedaje, włącznie z komputerami czy jako stand alone software idącymi na dotacje europejskie. Jakoś jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem gdzie klient wrócił z policją bo mu komputer za nielegalnego OEMa zabrali... A żaden sklep w którym pracowałem nie był sys-builderem czy co tam potrzeba do aplikowania oemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy gdybym zakupił windowsa 7 (Home Premium/Ultimate) czy bym mógł uzyskać prawo do 10 na stałe tak jak to zrobiłem z laptopem gdzie fabrycznie była 7 (naklejka z kodem na spodzie)? Pytam dlatego ponieważ 10 jest za droga i chciałbym taniej dostać 10 robiąc takie obejście o ile jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz kupić lewiznę to sobie daruj.

 

Taptaptap Mlais M52

Czyli z miejsca mówisz że cena rodem 150-250zł to oszustwo i nie ma co się w takie coś ładować bo i tak 10 nie dostanę? Pytam bo 90% powie chyba ze ceny 10 są z kosmosu i też szukam jakiegoś obejścia tej ceny 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...