Skocz do zawartości
07

kilka pytan odnosnie protokolow routingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanie odnosnie 2 protokolow routingu - rip i ospf, a mianowicie: Czy jest miedzy nimi jakas roznica jesli chodzi o to w jaki sposob widza one topologie sieci w ktorej sa zaimplementowane ? (nie chodzi mi tu o mechanizmy updejtow itp., ale generalnie o to czy pracujac w tej samej topologii sieci beda mialy te same wpisy w tablicach routingu - ilosc itd.).

O.k. :wink:

Potrzebne mi jest info na ten temat, a samemu niestety nic nie udalo mi sie znalezac :cry: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rip zdefiniowany w rfc 1058 ( http://www.ietf.org/rfc )

ostatnia wersja ospf w rfc nr 2328

zasadniczo nie bedą miały tych samych wpisów, szczegolnie w przypadku gdy liczba hopow do pokonania przez pakiet w sieci bedzie wieksza niz 15

, wtedy rip nie moze byc zastosowany w ogole

zeby odpowiedziec na takie pytanie to musisz sie wglebic w te rfc ..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia wersja ospf w rfc nr 2328

Dzieki za wyczerpujacego linka 8O .

...Mimo wszystko licze na to, ze znajdzie sie osoba, ktora moze mi odpowiedziec w 4 zdaniach :lol: (...lub na farta, ze sam to znajde w rcf'ie :wink: ).

 

zasadniczo nie bedą miały tych samych wpisów, szczegolnie w przypadku gdy liczba hopow do pokonania przez pakiet w sieci bedzie wieksza niz 15 

, wtedy rip nie moze byc zastosowany w ogole

Tak podstawy to znam :) ...

...Natomiast interesuje mnie co jest dalej: co, jak i dlaczego :wink: 8) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...