Skocz do zawartości
Ghost_xXx

Modernizacja ( cena: 2000 ) - komputer do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za kilka dni szykuje się z wymianą bebechów w swoim starym sprzęcie, proszę więc o pomoc w doborze sprzętu. Aktualnie posiadam:

 

Phenom II X4 Black Edition 955

ASRock M3A770DE

2x GoodRAM 4 GB DDR3-1333

NVIDIA GeForce GTX 760

Zasilacz Corsair VS Series 450W 80Plus

 

Zestaw jaki mi przyszedł do głowy to:

 

i5-4590 / i5-4670k  ( nie jestem pewny co do tego mam mieszane uczucia  jeśli chodzi o zabawę z podkręcaniem )

Gigabyte GA-B85M-D3H / MSI Z97-G43

WD Blue 1TB

SSD ADATA SP920 128GB 1325

Obudowa Zalman Z3

1620zł / 2075zł

 

Jak widać kupując zestaw podatny na podkręcanie  znajduje się już nad kreską, a do przelicznika nie dodałem jeszcze innego chłodzenia dla procka, i tu pytanie do was jak dużą różnice zauważę po podkręceniu ( chodzi tylko i wyłącznie różnice w grach ) nigdy się w to nie bawiłem więc nie mam zielonego pojęcia.

Do pierwszej opcji mógł bym jeszcze dorzucić nowe ramy stare nie są najszybsze 2x 4GB G.Skill 1600MHz zostanie jeszcze na dodatkowe wiatraki do budy.

Nie jestem pewny co do wymiany k.graficznej ( to już na inny termin ) aktualna spisuje się dobrze biorąc pod uwage fakt że nie wykorzystuje jej w pełni z aktualnym procesorem. Jak już wymiana to prawdopodobnie na Gigabyte GTX970 jak uważacie wymiana konieczna czy aktualna jeszcze wystarczy ?

I ostatnie pytanie, czy aktualny zasilacz sobie z tym wszystkim poradzi czy wymiana jest nieunikniona ?

 

Za rady i pomoc dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy karcie można jeszcze zostać spokojnie, ja bym poczekał na kolejną generację, bo ta jeszcze pociągnie praktycznie wszystko w wysokich i na palcach jednej ręki można liczyć tytuły które będą źle chodzić w wysokich na 760tce. Przyrost mocy z OC jest odczuwalny i warto o tym pomyśleć zwłaszcza jeśli mówimy o wymianie karty w przyszlości. Tylko dysk podmień na crucial: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__61/id_produktu__6252/__Dyski_SSD_Crucial_SSD_BX100_120GB_535MB_185MB_/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...