Skocz do zawartości
Eladril

Problem z netią

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem dowiedzieć się czy ktoś wie na temat praktyki firm ISP jaką opisze poniżej. Mam neta z netii 50mbps, który działał od marca dobrze w okolicach 43mb w dobry dzień. Tydzień temu wyjechałem z domu, po powrocie net ucięty do 8mb. Nie ma innych problemów, nie zrywa łącza, pingi sa w normie itd, jedynie co się zmieniło to transfer. Według mojej laickiej oceny to jest klasyczny lejek, ale niby czemu. Gdy pobieram przez idm prędkość dobija do 999,99kbps no zrównuje się idealnie z 1mb co ewidentnie świadczy o tym że do tej prędkości został ograniczony. 

 

W pierwszej kolejności wiem dzwonić i wypytywać ale nie moge znaleźć narazie umowy, i w oczekiwaniu na odpowiedz na mejla pomyślałem żeby zapytać na forumie czy ludzie sie spotkali z czymś takim że operator widząc że osoba nie korzysta to obcina prędkość. Wydaje sie dziwne. Szczególnie że biorąc tv tak jak ja mam nie ma pakietu poniżej chyba 25mb, bo 10 było zawsze rezerwowane na płynne działanie tv. Teraz tez rezerwuje ale mniej kilka mb, zostawiając 3mb na net..

 

Dzięki

 

ps

nic nie było grzebane w routerze, na innym pc po kablu to samo.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infolinia i jak nie pomoże, wezwanie technika.

Z drugiej strony są to "nienormalne" praktyki by nabić kasę na telefonach na info, bo to nie jest bezpłatne. Mi niby odłączają na kilka godzin neta licząc, że zadzwonię, że niby awaria... Po kilku godzinach sam wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w netii pomogło robienie printscr z prędkością i dzwonienie codziennie - zapytaj jak wygląda w takim przypadku podział lacza i jak to robią czasami wystarczy wizyta w chnika i już jest jak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...