Skocz do zawartości
Caleb

Intel Core i5-5675C & Core i7-5775C Broadwell - Test

Rekomendowane odpowiedzi

intel_broadwell_test_i5_5675c_i7_5775c_2

Premiera desktopowych procesorów Intel Broadwell dla platformy LGA 1150 przeszła bez większego rozgłosu, chociaż nowości wprowadziły szereg ciekawych rozwiązań względem Haswella i Devil's Canyon. Zachowawcza polityka producenta może zastanawiać, wszak Niebiescy dotychczas bez kompleksów chwalił się swoimi rozwiązaniami, nawet jeżeli nie nosiły znamion rewolucji. Czyżby długo wyczekiwane Core i5-5675C oraz Core i7-5775C były niewarte zainteresowania? Tego dowiecie się czytając niniejszą publikację, będącą zarazem przymiarką do zbliżającej się architektury Skylake, która przyniesie fundamentalne zmiany dla mainstreamu m.in.: wsparcie pamięci DDR4. Nie wybiegajmy jednak zbytnio w przyszłość, zostając przy procesorach Core i5-5675C oraz Core i7-5775C.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to czego oczekiwałem. Wysoka cena i zbliżona wydajność w grach. Zobaczymy co pokaże Skylake. Dla mnie Broadwell to taka zapchaj dziura wypuszczona na siłe. Nie wiem na prawdę do kogo to i kto to będzie kupował.  Jeśli jeszcze OC byby lepsze niż Haswell'e i znacznie niższe temperatury (pewnie dalej ten glut pod czapą) to kto wie. Dla kogoś z i5 2500K byłaby to jakaś alternatywa .Tak wypada poczekać do Skylake, a może nawet jeszcze dłużej. Okaże się. Ja tam na razie zostaje z tym co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po samych wykresach widzę, że dla i5-2500k to już jest alternatywa. Niestety Sandy się starzeje, chce więcej papu, zegar wyższy, a sporo wolniejsze, np. w takim proco-żernym Starcrafcie 15-20fps na korzyść Broadwella. W GTA V bardzo podobnie - nowy proc kilkaset MHz niżej taktowany, a klatek 15+ więcej (+kilkadziesiąt %).

 

Cena swoją drogą...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...