Jump to content
Sign in to follow this  
Ghostraid3r

Obudowa komputerowa (pasująca)

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna nowej obudowy do komputera, problem z wyborem polega na tym że nie wiem czy podzespoły się zmieszczą. W poprzedniej obudowie musiałem zdjąć boczny wentylator by zmieściło się chłodzenie na procesor(nie pamiętam dokładnej nazwy obudowy lecz była ona z firmy IBOX). Moja specyfikacja (tu też doradzona także przez użytkownika adashi i innych użytkowników forum):

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP rev.2

Dysk SSD Intel 530 Series 120GB SATA3 540/480MB/s 7mm

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270OC 2GB

Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150

Zasilacz Thermaltake Toughpower 550W 80+ Gold modular 140mm SLI

Procesor Intel G3258, socket LGA1150, 64bit, 3.2 GHz, 53W, cache 3MB, BOX

Edit:

I oczywiście kwota wynosi do 250zł.

Edited by Ghostraid3r

Wątpię aby Adashi czy ktoś inny z forum polecił ci dokładnie taki zestaw - on po prostu nie trzyma się kupy , za cenę płyty , zasilacza i chłodzenia mogłeś mieć I5 + płyta na H81 .

Na SSD też można było przyciąć .

Ale jak już kupiłeś to to nic nie da się zrobić .

Co do budy - zależy ile chcesz wydać kasy .

Chłodzenie ma 152 mm wysokości więc powinna to być buda która mieści takie lub większe chłodzenia np. SPC Gladius M40 za 209 zł , mieści chłodzenie o wysokości max. 157 mm .

Wątpię aby Adashi czy ktoś inny z forum polecił ci dokładnie taki zestaw - on po prostu nie trzyma się kupy , za cenę płyty , zasilacza i chłodzenia mogłeś mieć I5 + płyta na H81 .

Na SSD też można było przyciąć .

Ale jak już kupiłeś to to nic nie da się zrobić .

Co do budy - zależy ile chcesz wydać kasy .

Chłodzenie ma 152 mm wysokości więc powinna to być buda która mieści takie lub większe chłodzenia np. SPC Gladius M40 za 209 zł , mieści chłodzenie o wysokości max. 157 mm .

Powiem szczerze, że konsultowałem się z użytkownikiem adashi w sprawie podzespołów i nie nigdzie powiedziałem że polecił dokładnie taki zestaw, a wymieniając go w tym poście chciałem go wyróżnić jako dobrego i pomocnego człowieka. Procesor kupiłem oby był (pod rozbudowę, a praktycznie wszystkie części kupowałem oddzielnie w różnych odstępach czasu i skończyłem na tym co teraz mam).

Edited by Ghostraid3r

Dziś zakupiłem obudowę

Fractal Design Core 2300, USB 3.0, Czarna (FD-CA-CORE-2300-BL) 

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-2300-usb-3-0-czarna-fd-ca-core-2300-bl-699445/

Posiada ona wsparcie dla chłodzenia CPU do 185mm wysokości wiec jeszcze będzie luz.

Dziekuję za pomoc, temat do zamknięcia :)