Skocz do zawartości
Incek95

Komputer do gier [4800 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Złożyłem sobie taki o to zestaw komputerowy: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=88351&s=55728&s=15240&s=99654&s=93732&s=100048&s=67056&s=93078&s=90976&s=91215 .

Od razu na początku zaznaczam, iż jestem laikiem roku jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy, chociaż co nieco dowiedziałem się przez ostatni tydzień (mam po prostu nadzieję, że nie narobię sobie wstydu  :wisielec: )

 

Komputer ten będzie służył do gry w najnowsze tytuły, jak i gry e-sportowe (LoL, CS:GO itd). Chciałbym również streamować (twitch.tv) oraz obrabiać filmiki video jak i nagrywać instrumenty (typu: keyboard, gitara e-akustyczna etc.)

 

Więc...

Czy taki zestaw ma prawo zaistnieć? Składałem go samodzielnie, więc mam prawo mieć obawy  :grin:. Chodzi mi głównie o obawy fizyczne (czy nie będzie cooler nachodził na ramy etc.), gdyż większość podzespołów są z zestawów sierpniowych z purepc.pl bądź bardzo podobnych cenowo/wydajnościowo.

 

Z góry dziękuję wszystkim, którzy mi jakkolwiek pomogą!

Pozdrawiam serdecznie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same podzespoły + złożenie w morele  4662zł

Napęd DVD posiadasz czy nie potrzebujesz? - brak w zestawie.

Zasilacz wystarczy 500-550W

Obudowa to kwestia gustu ale gdybyś zamienił na obudowę za około 150zł można zaoszczędzone pieniądze dołożyć do GTX980 lub większego SSD.

Przeglądnij  proponowane zestawy PurePC  -zestaw za 4015zł jest praktycznie identyczny wydajnościowo a sporo tańszy, za 4800zł z proponowanych jest o wiele wydajniejszy (grafika) . Trzeba do nich doliczyć obudowę.

Myślę, że zestawy 4880zł z GTX980  lub 4770zł z SSD 250 będą lepszym wariantem.

 

PS. zestawy są bez DVD tak jak w Twoim pierwotnym koszyku

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moją propozycje za około 5000 zł  , W3 nawet będzie chodził porządnie :) :

 

-Płyta główna Asus Z97-P Z97 DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, DP, ATX - (Z97-P)

-Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)

-Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

-Dysk SSD Transcend 370 128GB SATA III 6Gb/s MLC (Premium) (TS128GSSD370)

-Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus 2 lata Door-to-Door - VL1-500

-Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)

-Napęd LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA (bez softu) GH24NSB0RBBB

-Obudowa PHANTEKS Enthoo Pro Czarny (PH-ES614PC_BK)

- Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Devil's Canyon  

-Karta graficzna Asus Radeon R9 390X 8GB DDR5 PX (512 Bit), 2DVI/HMDI/DP (R9390X-DC2-8GD5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mathrance - Obudowa po prostu strasznie mi się spodobała tak jak napisałeś ze względów estetycznych, lecz technicznych parametrów nie ma takich złych. Zawsze przed zakupem staram się wszędzie rozejrzeć za recenzjami/opiniami. Nawet mój znajomy ma jakąś tańszą o około 50 zł wersję Aerocoola i powiedział że jest fantastyczna. Bądź, co bądź obudowa to taka "okładka" komputera.

 

@Dart9 - Napędu DVD raczej nie potrzebuję. Rzadko kiedy używam napędu (chyba jedynie do instalowania windowsa, a to przecież można zrobić przez USB :smile2:). Co do samej strony/firmy morele ostatnio widziałem kilka skarg na to, że przy wybraniu opcji aby już tam złożyli komputer, to były uszkodzone podzespoły, czy też sama obudowa rozklepana :?. Sam nie wiem czy jest to wina bezpośrednio tej firmy, ale przynajmniej na to moim okiem wygląda. Sama karta GTX 980 jest o 600 zł droższa od GTX 970, a nie wiem z kolei, która karta jest lepsza pod względem cena/wydajność + w Twoim zestawie jest ta "zwykła" karta Zotac GTX 980, a za nie całe 100 zł drożej jest wersja "!AMP". Sam już nie wiem :?.

 

@lukas37 - Posiedziałem trochę nad Twoimi propozycjami i dałeś mi do zastanowienia się czy nie wziąć zamiast i5 tej i7. Zamierzam sobie tak hobbistycznie streamować i z tego co się naczytałem wcześniej streamowanie wymaga przede wszystkim CPU. Co prawda ta i7 od i5 jest droższa o 500 zł, ale nawet jakbym wziął o 50% tańszą obudowę, trochę słabszy zasilacz (i tak raczej nie będę potrzebował aż 650W, a z kolei sam nie wiem ile będzie miał PC zapotrzebowania na moc :?), nie brał dysku SSD i wziął tańszy cooler - to nadal nie będzie mnie stać na GTX 980 czy też R9 390X (chociaż nigdy do radeonów nie byłem przekonany :(). Mam dokładnie 5000 zł WLICZAJĄC KOSZTA KURIERA ETC.

 

Aktualizacja koszyka: http://www.morele.net/inventory/info/dzbYfv/

 

Teraz mam jeszcze parę pytań:

- Która z kart serii GTX 970 będzie dla mnie najodpowiedniejsza uwzględniając do czego będę potrzebował jej? Wg mnie MSI będzie najlepsza ale potrzebuję opinii.

- Czy pamięć RAM G.Skill RipjawsX jest lepsza od HyperX Savage?

- Czy ten RAM nie będzie przeszkadzał fizycznie coolerowi?

- Ten zasilacz absolutnie wystarczy do tego zestawu (uwzględniając np. późniejsze podkręcanie kompa)?

-  Czy ten cooler wystarczy (patrząc na jego cenę równie dobry byłby chyba boxowy :?)?

 

Trochę się poprawiłem :cool:. Myślę że taki zestawik już wygląda bardziej w porządku prawda? Co prawda nie mam tutaj dysku SSD, ale zawsze mogę dokupić gdy będę przy kasie :).

Czekam na odopowiedzi i dalsze sugestie!  :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Dart9 - Napędu DVD raczej nie potrzebuję. Rzadko kiedy używam napędu (chyba jedynie do instalowania windowsa, a to przecież można zrobić przez USB  :smile2:). Co do samej strony/firmy morele ostatnio widziałem kilka skarg na to, że przy wybraniu opcji aby już tam złożyli komputer, to były uszkodzone podzespoły, czy też sama obudowa rozklepana  :?. Sam nie wiem czy jest to wina bezpośrednio tej firmy, ale przynajmniej na to moim okiem wygląda. Sama karta GTX 980 jest o 600 zł droższa od GTX 970, a nie wiem z kolei, która karta jest lepsza pod względem cena/wydajność + w Twoim zestawie jest ta "zwykła" karta Zotac GTX 980, a za nie całe 100 zł drożej jest wersja "!AMP". Sam już nie wiem :?.

 

Również czytałem opinie o zniszczonych podzespołach - głównie wyrwanym slocie gpu, podczas niewłaściwego "traktowania" przesyłki, ciężar karty wyłamuje go z płyty.

Ja składałem sam. Nie ma czego się obawiać, jest instrukcja wraz z płytą główną co, gdzie wpiąć. 

Jeśli chodzi o stosunek cena/ wydajność to 970 lepiej wychodzi pod tym względem.  Wrzuciłem najtańszą 980kę myśląc, że 4800zł to max.

 

Osobiście mając 5k zł postawiłbym na wydajność szybkość. I tu niezastąpiony jest SSD zwłaszcza, że będziesz wykorzystywał sprzęt do:

 

 

 

Komputer ten będzie służył do gry w najnowsze tytuły, jak i gry e-sportowe (LoL, CS:GO itd). Chciałbym również streamować (twitch.tv) oraz obrabiać filmiki video jak i nagrywać instrumenty (typu: keyboard, gitara e-akustyczna etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Zatem zamówię sobie nie złożony komputer. Układałem kiedyś klocki lego, więc sądzę że sobie poradzę :D. A odnośnie dysku SSD. Jeżeli zamówię akurat ten: http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-370-128gb-sata-iii-6gb-s-mlc-premium-ts128gssd370-649491/to pieniędzy wyjdzie mi "na styk". Jeszcze kwestia czy "ten" dysk jest w porządku. Jesteś w stanie odpowiedzieć mi też kolego na pytania które zadałem wyżej? Bardzo zależy mi na tym aby jeszcze dzisiaj wieczorem zamówić sobie, ale przedtem chciałbym się upewnić że wszystko na pewno będzie "cacy" (dokładnie czy wszystkie podzespoły będą bez problemu ze sobą pracować + czy fizycznie zmieszczą się na płycie głównej i obudowie.)

 

EDIT. No i jeszcze nie wiem co do tego osobnego chłodzenia. Będzie lepsze niż BOX'owe od i7-4790k?


Dałby ktoś radę na szybko sprawdzić, czy wszystko będzie ok w tym koszyku? http://www.morele.net/inventory/info/oxNpQY/

Chciałbym już sobie dzisiaj złożyć zamówienie. Nie jestem pewien co do chłodzenia. Nie miałem styczności (czyt. nie składałem wcześniej komputerów, a ten jest 7 letni i w dodatku gotowiec) z chłodzeniami aby porównywać itd. Na razie w tej i7 starczy mi 4.0 GhZ i nie będę miał potrzeby robienia O/C przez najbliższy czas. Ale czy takie chłodzenie da rade tej i7?

 

Proszę o jak najszybszą pomoc!

Edytowane przez Incek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

SSD, do zmiany panie żaden Kingston, przydał by się też lepszy niz ten Trascend,

Ten stream, hobbistycznie bardzo czy na pełnej parze ??? Bo jak hobbistycznie to spokojnie wystarczy i5. 

 

W tym końcowym zestawie zmienił bym graficzkę jeżeli i7 zostaje na taka: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-gtx-970-4gd5t-oc-694685/

 

ssd cos takiego: http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-120gb-sata3-2-5-mz-75e120b-eu-702086/lub http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-sata-iii-transfer-do-520mb-s-px-128m6s-637120/

 

chłodzenie jak nie zamierzasz odrazu kręcić i zostaje i7 to można zrezygnować zostać przy box i potem dokupić coś porządnego pokroju Macho.

 

Zasilacz podmienił bym na cos takiego jak nie musi być modularny: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

A jak modualrne to coś takiego: 

http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-m12ii-520-evo-520w-modularny-m12ii-520-evo-738585/

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/

 

No i obudowa czy musi być taka, można trochę przyoszczędzić na niej i dołożyć do lepszego podzespołu. 

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jak wyżej wspomniałem się nie znam na typach zasilacza, nie widzę nawet różnicy między tą proponowaną kartą przez pana, a moją :?.

Z tego co wiem lepiej przepłacić za zasilacz niż mieć potem ognisko w stalowym boxie.

 

Co do obudowy... mógłbym zamówić tańszą lecz zależy mi na elegeancji (miło się na nią patrzało). Da pan propozycje dobrej obudowy (dobry poziom wygłuszenia, żeby miała dużo miejsca, zbudowana z dobrego materiału oraz żeby miała fajny design).

 

Na zasilaczach się nie znam i brałem po prostu sugestie od użytkowników tego forum, bądź znajomych którzy mieli styczność z daną firmą. Próbowałem obliczać zapotrzebowanie na moc zasilacza z karty oraz innych podzespołów, ale jakoś średnio mi to wychodziło.

 

Strumyki oczywiście hobbistycznie dla znajomych/ze znajomymi, a o wybijaniu się na streamie to raczej daleka przyszłość.

 

Co do chłodzenia boxowego czytałem przeróżne opinie/komentarze kupujących np.: w zaletach był komentarz pokroju: "producenci zapewniają nam dobry humor po zobaczeniu boxowego radiatora :)". Więc sam już nie wiem co mam na ten temat myśleć  :sad:. 

 

Najlepiej gdyby zostawił mi pan kontakt na PW, gdzie możnaby skontaktować się na jakimś chat'cie (fb/gg) ew. mogę wejść na ts3, bądź skype'a. i ugadać w te 20-30 minut i ustalić coś. Sam nie znam nikogo z rodziny/znajomych kto w tym siedzi więc szukam pomocy tutaj. Wszystko wyszłoby szybciej i sprawniej jeżeli któryś z panów znalazłby chwilę czasu i pomógł mi np. zaoszczędzić z niektórych podzespołów gotówki aby gdzie indziej ją zainwestować. 

 

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc i swój czas :)

Edytowane przez Incek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...