Skocz do zawartości
zibi322

WC-Praktyczna wydajnosc pompek akwariowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest praktyczna wydajnosc pompek akwariowych po podlaczeniu do ukladu WC? Bo u mnie tak na oko pompka 700 l/h daje jakies 200 l/h :(. Dzis to zmierze dokladnie ,ale chcialem wiedziec jak to jest u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompke Aqua szut 500l/godz. Sprawdzalem ja przed zalozeniem(przepompowywala wode z wiadra do wanny) jej wydajnosc spadla do 420L/godz a raczej nie spadla tylko byla nieprawdziwie podana przez producenta. Jak jest w ukladzie nie wiem.Duza role odgrywaja opory wewnetrzne ktore napotyka woda.Dlatego mysle ze bardzo wazne sa srednice wezy.Swoja pompke przerobilem na niezatapialna i mam weze o sredn.wewn. 15mm Pompy akwariowe maja slaba wysokosc podnoszenia (bo sa do akwarium)i jak umiescisz ja np. w obudowie kompa a chlodnice na podlodze(zaluzmy ze komp stoi na biurku)to wydajnosc takiej pompki spadnie o polowe. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki akwariowe maja srednio podnoszenie Nmax=0.35m i jak sie przekroczy ta wysokosc to nie ma bata musi spasc wydajnosc. Nie licze reszty tzn wszelkich oporow w obiegu. Faktem jest , ze poprawnie zrobiony uklad to polowa sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, moja pompa podnosi na wys. 1.7m, kosztuje 85zl..... z lekka mniej niz eheim

moze nie jest inline ale odrobina poxyliny i 2 miedziane rurki i po klopocie

A mozna sie dowiedziec jaka to pompka bo jezeli jest tak cicha jak Eheim to sobie taka kupie. No i jeszcze jaka ma wydajnosc :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1022l/h

 

hmmm, nazwa, zaraz wyciagne z chlodzonka freonem i ci powiem.... powerhead- taka jest firma

 

przyczym odrazu powiem ze ta pompka ma kilka modow, zmienilem szerokosci kanalu dolotowego, troche odgiolem lopatki, dodalem rurke dolotowa itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jkaos pompka stoi 1m nizej niz blok a woda plynie bardzo szybko.... wszystko zalezy od tego jak zrobiles ten uklad

Berkut zmierz to i podaj, bo stwierdzenie woda plynie bardzo szybko moze byc subiektywne. Mi tez sie wydawalo ze woda plynie szybko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzales?U mnie wiadro/pompa/wanna -mniejwiecej w tym samym poziomie(oczywiscie pompa byla juz przerobiona na niezatapialna) co jakis czas dolewalem po 5l wody do wiadra.po pieciu min pompa przepompowala ok.35l co daje ok.420l/h.Oczywiscie najpierw byla odpowietrzona,koncowke weza wylotowego trzymalem palcem potem siec i czas start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczylem uklad postawilem obok naczynie oznaczone do poziomu 1 l , wzialem w reke wezyk ktorym woda wraca z calego ukladu do naczynia wyrownawczegoi skierowalem strumien wody do naczynia wlaczajac przy tym stoper. W momencie gdy poziom wody doszedl do podzialki 1l wylaczylem stoper. wyszlo dokladnie 26 s. po przeliczeniu daje to wynik 138.46 l/h. Bez obciazenia to ta pompka moze daje te 700 l/h, ale wlaczenie jej w caly uklad (weze, trojniki, bloki wodne,chlodnica) jej wydajnosc tragicznie spada. Dodam jeszcze ze bloki wodne mam od Mate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczylem uklad postawilem obok naczynie oznaczone do poziomu 1 l , wzialem w reke wezyk ktorym woda wraca z calego ukladu do naczynia wyrownawczegoi skierowalem strumien wody do naczynia wlaczajac przy tym stoper. W momencie gdy poziom wody doszedl do podzialki 1l wylaczylem stoper. wyszlo dokladnie 26 s. po przeliczeniu daje to wynik 138.46 l/h. Bez obciazenia to ta pompka moze daje te 700 l/h, ale wlaczenie jej w caly uklad (weze, trojniki, bloki wodne,chlodnica) jej wydajnosc tragicznie spada. Dodam jeszcze ze bloki wodne mam od Mate.

Dlaczego jestes zdziwiony spadkiem wydajnosci pompek aquariowych , po zastosowaniu ich w WC ?

Przeciez ten co je konstruowal, nie uwazglednial zapewne ze beda stosowane do takich celow.

Jezeli bez dodawanych urzadzen ma swoja wydajnosc , to o co Ci chodzi ?

Przeciez w aquarium, to ona luzem leci, te pare centymetrow pompuje, ewentualnie troszke wyzej jak masz deszczownie.

Jezeli chcesz miec wieksza wydajnosc, to kup pompke troszke wieksza, ja mam MJ 1000 i nie narzekam, ale zrobie takie pomiary jak Ty, tak z ciekawosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogladalem sobie Aqua-szuta 600l/h dzisiaj w zoologicznym i pytam goscia czy jest cicha a on mi na to ze mozemy sprawdzic, i wsadzil do akwarium i włączył. I tak nie sprawdzilismy jaj jest glosna bo slyszalem tylko wode spadajaca na podloge. Gosciu nie pomyslal ze pompka tak mu wurzuci wode i potem musial sprzatac. A propos - jak u niej z glosnoscia? To jest zatapialna ale juz wiem jak ja przerobic na niezatapialną. Jak jest z chlodzeniem bo jak pompka wtoi w wodzie to pewnie dobrze a jak sie ja ptrzerobi na niezatapialna to co bedzie. Bo w sumie to jest pompka do fontanny. A ha i czy cena 84 zlote jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ,ze uzywajac pompki akwariowej trzeba wydajnosc pompy podzielic przez 5 i wyjdzie rzeczywista wydajnosc ukladu. przynajmniej u mnie :( . musze cos z tym zrobic. Najprawdopodobniej te trojniki mi tak chrzania sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slayne jak kupilem Aqua Szuta za 34 zeta 600l/h wiec, albo Ty patrzyles na inna(wydajniejsza), albo sklep oszalal z taka cena!!!

Moja jest zatopiona wiec nie wiem jak z grzaniem, ale wcale jej nie slychac. Najglosniejszy jest wiatrak w zasilaczu.

Co do wydajnosci to sam musze sprawdzic jak jest wydajna ale mysle ze minimium polowe wydajnosc spadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka Aqa szut przerobiona na niezatapialna troche sie grzeje,przy dluzszej pracy jest dosyc ciepla.Mysle ze to nie ma znaczenia jesli chodzi o jej zywotnosc ,moja dziala juz ponad 6 miesiecy.A jesli chodzi o oddawanie ciepla do wody w obiegu to oddaje jej mniej niz zatapialna bo zatapialna jest zanuzona w wodzie i woda odbiera 100%ciepla pompki,tu czesc odbiera otoczenie.Jaka glosna?Podstawa-trzeba ja dobrze odpowietrzyc. im mniej powitrza tym ciszej.Wentyl od zasilacza zaglusza ja trzykrotnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...