Skocz do zawartości
Caleb

Intel Core i7-6000 & i5-6000 Skylkae LGA 1151 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

jacekcz jak ostatecznie coś ustalisz z @ to wrzuć screeny z biosa i jakieś info. Kumpel podobny zestaw zamówił 6700kl+asus ranger + ripjaws 5 3200 2x8gb i będziemy to oczywiście podkręcać, może tym razem bez pecha jak z 980ti  :biggrin:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodą chłodzisz procka? będziesz go skalpować? 

 

próbowałeś wyłączać C-Staty przy adaptive i jak na taki układ reaguje? 

 

Skalpowanie  - chyba nie ma sensu. Do 4.7GHz potrzeba sporo powyżej 1.4V a to już trochę dużo.

Jak wyłączysz C-state to nie będzie spadków v w spoczynku więc to nie ma sensu.

CPU chłodzony WC - aktualnie prawie pasywnie bo Aquaero nie działa.

 

Potestuję jeszcze stabilność RB. Tutaj zapotrzebowanie na V powinno być niższe i może wystarczające do codziennej pracy. Trzeba testować.

 

Próbowałem testować RAMY ale cokolwiek powyżej 3200MHz daje ciemność. Coś chyba płyta nie trybi. Musze jeszcze obadać sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o c-staty bo w przypadku mojego zestawu wyłączenie ich i pozostawienie jedynie eist do tego adaptiv i normalnie zrzuca napięcie oraz mnożnik w idle. Do tego nie tnie z powodu na gminnego oszczędzania energii. Na pcper mówili że w przypadku skylake przenieśli do CPU to co robił do tej pory system w kwestii oszczędzania energii ale ponoć to jeszcze nie działa bo nie jest to zaimplementowane w sterownikach ale ma być.

 

Nie wiem czy czytales te recki na hardocp trochę o pamięciach i OC w swoich artykułach o CPU i płytach głównych napisali http://m.hardocp.com/article/2015/08/24/asus_z170a_lga_1151_skylake_motherboard_review#.VeGd0Mt7ZDt

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,6ghz to chyba każdy 6700K robi obecnie. Ze sklepu. Bez zbędnych ceregieli. Do 4,7ghz to jak już powyżej było napisane-  1,4v. Generalnie pewnie gdzieś na 4,9ghz by się skończył potencjał oc. Gdybym posiadał jakieś solidne WC.
Mój przy napięciu 1,35v jest w pełni stabilny. Z pamięciami z podpisu - 3000.

http://overclocking.guide/skylake-overclocking-power-consumption-and-voltage-scaling/

 

Wydajność jest rewelacyjna - wreszcie człowiek ma cały czas 70fps+ w Armored Warfare(Cry Engine) na ultra preset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ASRock'a pojawił się kompletna oferta płyt na H170, B150 i H110:

 

http://www.asrock.com/mb/index.asp?s=1151

 

Wszystkie modele z dopiskiem /D3 obsługują pamięci DDR3/DDR3L.

 

Ponieważ embargo na info ze spotkania MSI Power User już minęło, mogę wam zdradzić, że Intel zaskoczył producentów płyt głównych sierpniową premiera Skylake K. Wszyscy szykowali się na początek września. Stąd tez ograniczona podaż, wysokie ceny, niedoróbki w UEFI etc.

Za chwilę płyty z chipsetami innymi niż Z170 trafią do sklepów to powinno się zrobić przystępniej cenowo.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już jak będzie wyglądała kwestia kręcenia na H170?

 

Pytam bo zakup płyty na Z170 i DDR3 wydaje mi się absurdalny (za rok pozostanie się z towarem praktycznie niesprzedawalnym). Ale gdyby chociaż przez pewien czas dawało się robić OC na H170 to przy odpowiedniej cenie można by zakup takiej płyty do 6600K brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu z kumplem jego zestawu 6700+asus ranger+ ripjaws 5 3200 2x8gb.

BIOS najnowsza beta 0801 ale oczywiście dwa zgrzyty.

Pamięci nie chciały działać na 3200. Pierwszego boota po ustawieniu xmp zaliczały ale już kolejnego nie. Skręcenie ich na 3000 poprawiło sytuację.

Drugi zgrzyt to taki że creative zxr nie działał w najniższym slocie pcie tym 4x dopiero przeniesienie go do slotu wyżej pcie 1x go obudziło.

Nie miałem czasu dzisiaj siedzieć z tymi pamięciami i bawić się napięciami ale wina pewnie leży po stronie biosa skoro nie chcą działać z prockiem nie kręconym na 3200.

Do kręcenia procka wrocimy niebawem.

Poza tym bardzo fajna płyta ale długo bootuje. Moja asus robi to dużo szybciej.


Ps. Gigabyte 980ti działa, to od tego samego kumpla. Nawet się podkreca...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel asusa mowil ze nie sa w stanie zrobic plyt tak zeby xmp dzialalo dla wszystkich prockow wiec czesto dla OC memory trzeba zmieniac VCCIO i SA zeby pamieci nawet na xmp chodzily. Wiec nowe biosy juz tu moga niewiele dac

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vccio i SA nie podnosiłem mój błąd ale to wszystko przez to że musiałem się uporać z jego 7 i namówić ja do działania a nie było to takie proste. Nie stawialismy świeżego systemu bo miał burdel że swoimi danymi. Tak to jest jak kompa obsługuja 4 osoby w tym dwójka dzieciarow istny Bangladesz nie wspominając o jego żonie która swoją cegielke też dorzucila.

 

Dzisiaj dam mu znać niech podbija te napięcia do 1,2 lub 1,3 i zobaczymy czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ruszałeś to w trybie AUTO płyta sama podniosła.

U mnie do 2800MHz wszystko pięknie chodzi a wyżej już schody.

Może da się coś jeszcze zyskaćpoprzez zmianę bclk.

 

GiCmyqy.jpg

 

s2sMG56.jpg

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie udało ci się ustabilizować kompa na 3200 dla pamięci? 

 

CPU LLC na ile u siebie ustawiasz przy Fixed? 

 

właśnie wisiałem z kumplem na telefonie i podnoszenie vccio i sa nic nie daje. na auto windows podnosi się na 3100. 

 

teraz podniósł napięcie na cpu na 1.365v, 46x mnożnik, cache na 40x. 

 

pomimo wszystko uważam że pewnie jeszcze coś im się uda zrobić z biosami skoro na pamięciach była naklejka że są kompatybilne ze 170. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie ze asus jako pierwszy obczail obsluge pamieci na wyzszych predkosciach. Zwlaszcza ze hero8 byla jedna z plyt na ktorej gskill robil validacje szybszych pamieci.

 

U mnie na gigabyte dopiero ostatnia beta i teraz oficjalny F4 bios dziala bez zarzutu. 3200 na 1.15v (sa+vccio). Nawet 200bclk mozna osiagnac bez problemu,

 

Do pamieci z tego co pisza niekoniecznie trzeba dawac maksimum sa i vccio. Czasem wyzsze nic nie daje a nizsze stabilizuje. Kazdy moze miec inaczej. Auto funkcja odnosnie tych napiec ma tylko pewien zakres w ktorym operuje (bardzo niski). Probowaliscie 1.13-1.15? moze niekoniecznie od razu 1.25-1.30. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ze względu na to, że OC skylake jest i tak mocno ograniczone, a przynajmniej tak wnioskuje z tego co piszezcie, no i pomijając też oczywiście dodatkowe bajery typu AC, audio itp, warto inwestować w dobrą płytę główną? zwłaszcza jeśli ma to być ITX? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów,

 

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem PC o następujących podzespołach:

 

Asus z170 Pro Gaming

Intel i5 6600k

EVGA GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+

Crucial MX200 250GB

G. Sklill Ripjaws 4 DDR4, 2x 4GB, 2666MHz, CL15

Thermalright Macho Rev. B z pastą Arctic MX-2

SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W

Fractal Design Arc Midi R2

 

Nigdy nie bawiłem się w OC, a chciałbym spróbować przyspieszyć mój procesor do ok. 4.5GHz jeśli na to pozwoli. Nie mogę jednak znaleźć poradnika krok po kroku jak to właściwie uczynić.. Próbowałem podkręcać przez dołączone przez Asusa oprogramowanie Asus Suite 3 i jak na razie wygląda to tak:

 

http://imgur.com/hxsqPcu

 

Po godzinnym teście w OCCT temperatury nie przekraczały 65 stopni. Do mierzenia temperatury używałem programu Core Temp.

 

Nie wiem jednak czy takie podkręcanie jest prawidłowe.. Próbowałem zagłębić się w opcje podkręcania w biosie płyty ale chyba mnie to przerasta :/

Chciałbym również podkręcić pamięci do 3000MHz ale tutaj też jestem zielony i nie wiem jak się do tego zabrać, nie licząc tego, że pamięci testuje się MemTest'em.

 

Czy któryś z forumowiczów posiadających tą samą płytę byłby tak miły i  pomógł mi ogarnąć temat? Tutaj lub na PW.

 

Pozdrawiam, Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...