Skocz do zawartości
Caleb

Intel Core i7-6000 & i5-6000 Skylkae LGA 1151 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty bredzisz że się nie podkrecaja kumpel 6700k przy 1.4v stabilnie @ na 4,7ghz. Temperatury są w normie żadnych problemów oprócz gownianego prowadzenia pamięci przez rangera gdzie 3200 ripjaws trzeba bylo skręcić na 2600.

 

Ostatnie biosy poprawiają prowadzenie pamięci.Popsuli za to regulację vcore w trybie Adaptive.

Na wcześniejszym biosie miałem okolice 1.3V a przy tych samych ustawieniach na biosie 1001 zobaczyłem 1.5V na CPU.

 

0CBwfk8.jpg

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam CPU na def. poczekam aż naprawią to co skaszanili.

Na tym nowym biosie zapotrzebowanie na V mające wpływ na częstotliwość pamięci zdecydowanie zmalało. Tak wynika z moich obserwacji.

Wysokie V np. dla SA wcale nie jest lekarstwem bo wtedy płyta nie boot-uje.

Reasumując: na biosami muszą jeszcze sporo popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że na HERO jest lepiej niż na rangerze ale widać nie jest. Kumplowi o dziwo stabilnie działa komp na 6700k@4,7 1.4v adaptiv, 3000 pamięci XMP  z 3200. 

 

Świruje za to Sound Blaster ZxR w slotach PCI-E obsługiwanych przez mobo. W PCI-E od cpu karta działa normalnie. Objawy są takie: karta działa, działa, wchodzisz do biosu zmieniasz byle <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lę i karta znika z systemu. W10 świruje instaluje wraz z którąś aktualizacje niewłaściwe sterowniki. Bez wchodzenia do biosu też potrafi ześwirować. Zmiana na GEN 1-3 nic nie daje.  Obecnie karta kumplowi lata na pci-e 8x ale to i tak żadna strata. 

 

Przejście na skylake jest bardzo bolesne, intel chyba wyszedł z założenia że skoro firmy robiące gry mogą wydawać wersje beta i na klientach je bezczelnie testować patrz ubishit soft to my możemy również :P  i wiem czytałem o tym że intel zaskoczył wcześniejszą premierą niż było ustalone producentów płyt głównych ale moim zdaniem to jedna wielka ściema. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam plyte glowna asrock z170 gaming k6 ( i5 6600k) i czasami gdy gram to mam  micro przyciecia (spadek fps) i czy wylaczaja funkcje oszczedzania energi w biosie jak : Enhanced Halt State (C1E) , C3 , C6, C7, C State to moze to pomoc ?  , wole zapytac zanim zmienie :) i lepiej miec fixed czy offset mode vcore ustawione . Dzieki za pomoc , ucze sie Pozdrawiam

Edytowane przez dzierzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz offset odpowiednio tak by maksymalna wartość pod obciążeniem nie przekroczyła zalecanej. Poczytaj najlepiej poradniki najlepiej zanim weźmiesz sie za podkręcanie. Mozna ustawic na auto i samo ustawi. Dajesz potem cpu ratio na powiedzmy 45 a cpu cache ratio na 44 i testujesz np w LinX czy Prime95. Temperatury nie powinny byc zbyt wysokie. Np na HR-02 srednio 73'C. Co do mikro przyciec to mie musi to byc wina procka. Sprawdz sterowniki do karty graficznej. Wgraj nowsze lub nieco starsze. Wgraj sterowniki od płyty głównej. Zrob update biosu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie dotyczące stabilności mojego i7 6700k po OC 1.35v 4.5GHz czy jak przeszedł w occt 4.1.1 testy na cpu po godzinie każdy a w prime95 najnowsza wersja wystąpił błąd w jednym z workerow po 35 min przy ustawieniu 9 (tam gdzie wybieramy wartości od 1 do 10) to mam go testować dalej innymi programami czy jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal wieska 3 to szybko Ci cpu stestuje. U siebie mialem stabilne 4.6 przez pol roku. W3 szybko go wylozyl ;)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Też zamierzam potestowac w grach rzecz jasna ale pytam się do spokoju po prostu ;)

Zmieniałem tylko Vcore nic więcej i na sztywno to tyle ponieważ jestem nowy w OC xD ale wydaje mi się że do takiego OC niewielkiego powinno być ok. Testy w OCCT zaliczył w prime95 to error złapał ale czytałem że ten najnowszy prime to zabójca a ja nie mam pc 24/7 służy głównie do gier jak narazie chce go w stress testach sprawdzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie dotyczące stabilności mojego i7 6700k po OC 1.35v 4.5GHz czy jak przeszedł w occt 4.1.1 testy na cpu po godzinie każdy a w prime95 najnowsza wersja wystąpił błąd w jednym z workerow po 35 min przy ustawieniu 9 (tam gdzie wybieramy wartości od 1 do 10) to mam go testować dalej innymi programami czy jest ok?

 

Najnowsza wersja prime95 wykorzystuje instrukcję FMA3 więc obciąża procka najbardziej. Podnieś napięcie lub LLC na wyższy level ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was pytanie o problemy z płytami głównymi, o których wspomina się m.in. w tym temacie. Najbardziej interesuje mnie Asus Z170 Gaming Pro - czy po ostatnich aktualizacjach występują jeszcze jakieś znaczące problemy? Czy warto brać Asusa czy lepiej w podobnej cenie kupić coś innego? Najbardziej interesuje mnie stabilność i czasy bootowania. Czy to prawda, że pod W10 i Asusem są one b.długie? Jak to wygląda u Was?

Edytowane przez sandkappa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Z170-A i nie stwierdziłem na razie problemów.  Co do bootowania to nie wypowiem się, bo mam Win7 zainstalowany. I tu już zauważyłem że bootuje się szybciej niż na i5 2500K + ASRock P67 Ext 4, które miałem wcześniej. Gorzej jest  z zamykaniem systemu, bo bywa że czasem trwa to 30 sekund, ale raczej obstawiam tu jakiś program lub proces. Na razie nie aktualizuje do Win10. Zrobię to dopiero jak pojawią się pierwsze gry wspierające DX12.  Jakoś nie przekonuje mnie ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam plyte glowna asrock z170 gaming k6 ( i5 6600k) i czasami gdy gram to mam micro przyciecia (spadek fps) i czy wylaczaja funkcje oszczedzania energi w biosie jak : Enhanced Halt State (C1E) , C3 , C6, C7, C State to moze to pomoc ? , wole zapytac zanim zmienie :) i lepiej miec fixed czy offset mode vcore ustawione . Dzieki za pomoc , ucze sie Pozdrawiam

Czy udało Ci się rozwiązać kwestię mikroprzycięć? Co było ich przyczyną? Zastanawiam się nad kupnem ASRock Z170 GAMING K4 Fatal1ty i Twoja odpowiedź może pomóc mi w wyborze (druga opcja to Asus z170 pro gaming).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ominęli blokadę podkręcania na prockach bez K!.

 

Wystarczy zmodowac BIOS, INTEL będzie miał ciężko to zablokować.
 

 

 

 

 

RTEmagicC_Intel_Skylake_1.JPG.JPG

 

 

4n5wnj.png

 

 

 

bclk-overclocking-cpuz-1b.jpg

 

 


Exclusive: Overclocking Locked Intel Skylake CPUs is Now Possible, Tested

BCLK Overclocking Intel’s non-K Skylake Processors: Coming Soon

ASUS Z170 non-k unlock

Wkrótce podkręcimy wszystkie procesory Intel Skylake (nie tylko K)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś producent zagra wbrew woli Intela to wiesz jaki go spotka los?

Przy następnej premierze nowej platformy ten producent nie dostanie chipsetów w tym samym czasie co konkurencja i na premierę nie będzie  miał co pokazać.

Nikt tego nie zaryzykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock już napisał do jednego modera że zacznie wypuszczać odpowiedni BIOS do swoich płyt w ciągu tygodnia:
 

After speaking with Supermicro, ASRock knocked on my Skype chat to tell me they can do the same thing, and I received a string of messages and emails saying that they can do it on their motherboards, such as the Z170 Extreme7+ which we reviewed a couple of weeks ago, with nothing more than a simple BIOS update.
   

ASRock forwarded me images saying that on their Z170 OC Formula, they can successfully adjust the base clock of the Pentium G4400 by 20+%, the Core i3-6300T by 20% and the i5-6600 by over 30%. I was told that they will be rolling out a BIOS update to a large number of their motherboards after internal validation has been carried out and this should give a slow trickle of BIOS updates over the next week or so.
I should point out specifically that ASRock states that their results (20-30% OC) were all done on

 

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wątpię by Intel pozwoilił na taki ruch. Wpłynęło by to na sprzedaż topowych procków z oblkowanym mnożnikiem. Ale wierze że im się uda i ASRock rzeczywiście oficjalnie dopuści taki Bios. Na jak długo? Ciekawe jak ze stabilnością po zwiększeniu BCLK. Za czasów I5 2500K zwiększenie u mnie powodowało nie wstanie lub bsody.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem, wyniki w wątku w extreme: http://forum.purepc.pl/topic/370044-oc-bclk-103-na-zablokowanych-skylake

Jest ciekawie, ale dobry CPU to podstawa. Poza tym muszę zauważyć od razu, że ten BIOS nie jest stabilny - IGP nie działa w OS, XTU ma wyniki w okolicach 200, zdaje się, że HPET jest wyłączony, więc benchowanie 3D też może różnie działać. Ale do globali 2D w kategorii dwóch wątków jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...