Skocz do zawartości
Caleb

Intel Core i7-6000 & i5-6000 Skylkae LGA 1151 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Miały być fakty. Ty bajki o napięciu opowiadasz. Naprawdę dziwię Ci się bo sam na 5GHz jedziesz. Akurat jak chcesz wiedzieć to właśnie sandy jest najbardziej podatne na degradacje pod wpływem napięcia. W późniejszych generacjach procesorów zostało to znacznie poprawione. Już ivy nie miał z tym zupełnie problemu. Zresztą zobacz jaką u mnie temperaturę mają rdzenie przy tym napięciu.

Edytowane przez Oktawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę od niemal pięciu lat na takich zegarach bo w moim 2500K drzemie najlepszy kawałek krzemu jaki Intel kiedykolwiek wyprodukował i spakował do pudełka.

 

Ponieważ moja sztuka potrafi zrobić taka walidację:

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2726421

 

w codziennym użytkowaniu z użyciem offsetu nie przekraczam 1,36V przy jakimś prime'owaniu.

 

Jeśli po takim samym czasie wrócimy do tej dyskusji i twój procek dalej będzie miał taki potencjał to przyznam ci rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję proca, rzeczywiście golden sample Ci się trafił. Ja po pięciu latach to już dawno nie będę miał tego procesora i to nie ze względu na to że go popsuję. Miałem nadzieję że widać po zamieszczonych screenach że doskonale wiem co robię. Skoro nie to tylko dodam że mimo usilnych starań jeszcze żadnego procesora nie uszkodziłem, a lubię wysokie napięcia:). Twój tekst o napięciu był mniej więcej na takim poziomie, jak to ja bym powiedział Tobie że, Twój na takim taktowaniu długo nie pociągnie. Jak popsuję wcześniej swojego procka to przyznam Ci rację. Proponuję nie ciągnąc tutaj dalej tej bezcelowej dyskusji, bo nie o taką aktywność mi wcześniej chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie dla Skylake na co dzień?? Takie jak dla DC, czyli 1,35 V??

Jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie na co dzień dla DDR4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się osiągnąć 4,6GHz na 6700k, przy napięciu w BIOS ustawionym na 1,35V odczyty pokazują koło 1,37V, temp max na WC po 3h testów nie przekracza 72*C.

BOkMtJg.png

Ramy śmigają (3,466GHz) na standardowych 1,35V przy takich ustawieniach:
LuDDHr5.png

 

Więc powiedzmy że jestem zadowolony z nowej platformy.

Ramy to http://www.corsair.com/en/vengeance-lpx-16gb-2x8gb-ddr4-dram-3000mhz-c15-memory-kit-black-cmk16gx4m2b3000c15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ta utrzymująca się patologia z cenami płyt na Z170. czy ma to jakieś racjonalne uzasadnienie czy to swobodna twórczość producentów? Intel ustalił może tak wysoką cenę chipu Z170 wobec Z97, Z87 i Z77?

 

Poza powrotem na płytę kontrolera napięć (czyli powrotem do stanu z Z77) co tam jeszcze może generować te wysokie ceny? M.2 było już na płytach Z97.

 

Moja obecna płyta ma Thunderbolt, moja poprzecznia Z87-A Asusa miała DP, a te nowe nie dość, że na oko biedniejsze to znacznie droższe (mam na myśli ceny w USD).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma kompatybilność starszych coolerów CPU robionych pod socket 1156/1155/1150 do Skylake ?? Rozstaw otworów jest taki sam, ale procesor jest cieńszy o jakieś 0,3 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
wczoraj montowałem nowego PC'ta. Po dzisiejszych testach w IDLE widzę, że na jednym rdzeniu jest wyższa temperatura niż na innych. Czy to normalne, czy też może pasta gdzieś nie dochodzi lub chłodzenie jest źle dokręcone? Normalna praca przy komputerze od 12 godzin. Procesor to i5-6600K, chłodzenie SilentiumPC Fortis3.
eXkoLYa.png

 

Po testach 20 minut w Prime95

q6DKIqB.png
Pozdrawiam. 

Edytowane przez d-note

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się zetknął z problem włączania się slow boot (a w każdym razie zapala się dioda z tym związana) na MSI H170 Gaming m3 i zablokowania prędkości procesora na 800MHz (temp itp. w normie, o dziwo po odświeżeniu systemu przez 30min wszystko działało jak powinno ale potem w idle znowu nagle się zapaliła i tak już pozostało nawet po full formacie)?

Zrobiłem już chyba wszystko co google proponowało i jedynie sposób z strony MSI pomaga -  wyłączenie Intel Adaptive Thermal Monitor ale to raczej tylko pół środek (a dioda od slow boota nadal wali po oczach) , pytanie czy jest sens wysyłać płytę na gwarancje (o ile to nie procesor...) do morele, ktoś miał podobne doświadczenie i jest się w stanie wypowiedzieć?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowałeś? Jaki masz obecnie bios?

Najnowszy C5, z aktualizowałem już po tym jak problem zaczął występować, wcześniej była pierwsza wersja (C0), płytę mam z 5 miesięcy problem pojawił się dopiero wczoraj.

 

Z ciekawostek, gdy temp wzrosły trochę (40-50 - akurat ściągały się aktualizacje) dioda się wyłączyła (a raczej zaczęła migać i potem pomału przygasła) ale już po 20min w idle znowu to samo... więc raczej czujnik walnięty, pytanie tylko czy zrobią coś z tym na gwarancji...

 

[edit] Po kilku testach z grami jednak nie zależy to od temp... random, wyłącza się oglądając youtube a przy grach świeci w najlepsze.

 

Oczywiście cały czas jadę z wyłączonym Intel Adaptive Thermal Monitor.

 

Zaczynam się zastanawiać czy mogę ufać czujnikom temp...

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej płycie głównej MSI występuje wieloboot. Zazwyczaj jest to trójboot, ale w rekordowym przypadku był to dziesięcioboot (za 11 razem sukces). Polega to na tym, że jak spod Win7 robię "uruchom ponownie", komp jest całkowicie wyłączany (odcinane zasilanie), a potem usiłuje się uruchomić ponownie. Rzecz jest zapewne w jakiś sposób związana z oc procesora, bo wczoraj podkręciłem sobie RAM i nie było takich cyrków. Teraz zabrałem się za oc procka i takie oto zjawisko wystąpiło.

Nie występuje to za każdym razem, np. przed chwilą komp zrestartował się tak jak powinien (nawet bez odcięcia zasilania), natomiast generalnie z każdą dodatkową stówką MHz problem wydaje się pogłębiać (o ile przy 4100 był co najwyżej trójboot, przy 4500 miałem ten dziesięcioboot, tak mniej więcej co 2-3 sekundy próba). Ciekawa sprawa.

 

Edit: OK, jakoś wstępnie udało się to jednak ogarnąć. Musiałem ręcznie poustawiać wyższe wartości napięć IO oraz SA.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem nowe zabawki - kurcze każda nowsze platforma intela ma coraz bardziej pokręcone ustawienia do OC.

 

Na razie zapuściłem auto-overclocking asusa - zaskakująco dobry jest bo wywalił się przy 4800, więc ustawiło 4600 i spokojnie sobie pograłem w Dooma na tych ustawieniach.

 

Teraz jeszcze potestuję stabilność i spróbuję powalczyć o 4700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z mozliwoscia podkrecania prockow non-K na zmodyfikowanych biosach?

wpadło mi w oczy kilka komentarzy na zagranicznych forach, ze w nowych płytach nie mozna robić downgrade'u do modyfikowanych biosów.

Mam w rękawie i5-6500 i chciałbym go troche pokatować, ale nie wiem na czym.

 

jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zmiana proca  a i7 6700k  , czy ktos zorientowany moglby powiedziec jak sie kreca obecne rewizje tych procow .  Jezeli moglbym kupic selekta ktory zrobi stabilnie 4.6GHz bylbym usatysfakcjonowany na maxa.

Zapomnialem dodac ze juz posiadam plyte Asrock OC Formula na intelu Z170 ktora to dostalem w prezencie.

Tylko czy jest sens przechodzic z obecnej podstawki ? 

Dodam ze moj 4770k  od kilku miesiecy  w pelni stabilnie chodzi na 4.3GHz  moze to wina plyty bo komp  chodzi dosc czesto 7dni w tygodniu nonstop a to moglo oslabic sek je zasilania.  ( cpu vcore na sztywno V1.33 )

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrzyłem po różnych forach (polskich i zagranicznych) to zdecydowana większość 6700K robi 4.5GHz na powietrzu więc 4.6GHz wydaje się bardzo realne na sztuce prosto ze sklepu. Mój 4.5GHz robi bez problemów choć jeszcze nie ustaliłem minimalnego potrzebnego napięcie do takich taktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem w ciagu ostatniej godziny i wychodzi na to ze warto poczekac 2 miesiace na premiere KabyLake 7700k niby nic specjalnego nie zapowiadaja ale mniejsze tdp i ciut wieksza wydajnosc w obecnej cenie 6700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem w ciagu ostatniej godziny i wychodzi na to ze warto poczekac 2 miesiace na premiere KabyLake 7700k niby nic specjalnego nie zapowiadaja ale mniejsze tdp i ciut wieksza wydajnosc w obecnej cenie 6700k.

Robisz jak uważasz ale z tego co do tej pory pisali to w tym roku mają być tylko mobilne procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...