Skocz do zawartości
Caleb

Intel Core i7-6000 & i5-6000 Skylkae LGA 1151 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej przypadków podbijania napięcia na W10 problem nowego sterownika chipsetu, jak w biosie (uefi) jest ok to pod systemem idzie na MAX możliwy jaki daje generator napięć danej płyty.

Oooo to brzmi zupełnie jak to co mnie spotkało. Kurczę a ja nawet nie brałem systemu pod uwagę. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie mamy niedzielę to jest chwila aby "mój problem" pomęczyć, cóż nic konkretnego nie znalazłem na temat tego co pisze Setnik tylko jedną czy dwie wzmianki na reddit i na tym koniec. Dziś jednak się odwiedziłem że nie jestem w stanie obniżyć napięcia poniżej 1.285v (pod obciążeniem) bo nawet wartości offsetu w Adaptive nic nie robią. Początkowo miałem adaptive -0.250 zmieniłem na -0.300 a potem na -0.350 a na koniec -0.500 i nic dale napięcie wynosi 1.285v. Cztery opcje zasilania i chyba poza manual (tego nie sprawdzałem - bo w sumie nie chcę stałego napięcia) żadna nie działa jak powinna ...

 

Jedyny plus że 4.5GHz stabilnie nawet z AVX na moim MiniITX (test na adaptive -0.350v):

 

438RVU0.png

 

Choć maksymalne zużycie w Watach ... kogoś tam lekko poniosło :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Spróbuj odinstalować MSIAfterburner i Riwatuner wejdź do biosu ustaw na nowo napięcia zapisz i sprawdź co jak teraz działa :) powinno pomóc.

 

Heh zrobiłem jak mówisz czyli MSI Afterburner z RivaTuner deinstalacja, reboot do biosu i ... czy dam -0.250 czy -0.350 (a więc różnica aż 0.100) dalej jest w obciążeniu 1.285v ... Dobra pierdziele :P Działa, chłodno w miarę jest (w AVX max 84stC) i nie ma już 1.450v - poddaję się i zostawiam jak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jeszcze używasz program do ustawiania napięć w Windows ?

Do CPU czy Mobo nie mam nic (zawsze "kręciłem" w biosie) ale do karty graficznej mam jeszcze Evga Precision XOC.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwóch zestawach z jakimi miałem do czynienia problem był właśnie z MSI Afterburner i RivaTuner, bo do mobo był jeszcze jakiś program i się żarło. Wystarczyło to wywalić i reset biosu i na nowo ustawić i zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwóch zestawach z jakimi miałem do czynienia problem był właśnie z MSI Afterburner i RivaTuner, bo do mobo był jeszcze jakiś program i się żarło. Wystarczyło to wywalić i reset biosu i na nowo ustawić i zadziałało.

Dzięki za rady ale nic to nie dało. Cóż jak pisałem wyżej odpuszczam bo 4,5GHz to nie tak źle jak na MiniITX a samo napięcie jest dość znośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż chyba pierwszy raz padła mi płyta. Dzisiaj rano przed praca włączam kompa i zero reakcji. Odłączyłem dyski. Wyjąłem kartę graficzna i bateryjke na ok 5 minut i nic. Zasilacz raczej sprawny bo diody się świecą i jest zasilanie na usb. Po wciśnięciu power_sw na płycie zakręci się tylko na chwile wentylator na radiatorze od procka i nic. Już wcześniej miałem problemy bo płyta nie bootowala. Znaczy komp startował dyski i wentyle i nie było obrazu. Pomagało wyłączenie z głównego, wiec raczej to płyta.

 

Konfig:

 

I7 6700K

Asus Z170-A

XFX 750w XTR BLACK.

 

Wyjąłem procka i laminat nie zagięty ani piny. Ogólnie raczej wykluczam procka i nie mam możliwości sprawdzić na innej płycie. Serwis?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może przeprowadzić prosty test:

Dowolna gra w normalnych ustawieniach ( czyli nie żadne 800x600 itp ) z ramem single i dual channel, np 1x8GB i 2x8GB. Jedyne ogranicznienie, to całej takiej aplikacji musi spokojnie wystarczać te 8GB. Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil zrób mostek na piny od wtyczki atx w zasilaczu bez podpięcia do płyty głównej zobacz czy startuje jak tak to płyta dead. Miałem to samo na moim msi.

 

zielony + czarny pin możesz podłączyć wiatrak pod molexa.

Edytowane przez strusm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem płytę i zasilacz do serwisu. Na razie nic mi więcej nie wiadomo. Już wcześniej miałem inny problem bo po włączeniu kompa ten się uruchamiał ale nie było obrazu. Dopiero wyłączenie i ponowne włączenie pomagało. Mi to wiec wyglada bardziej na płytę. Próbowałem odpalić nawet bez procesora i pamięci gola płytę i nic. Zasilacz i jeden wentylator podpięty pod wtyczkę molex nie odpala. Ale diody na płycie się świecą. Czekam na info od Morele. Jak to płyta to sprzedam ta i wezmę jakaś od Asrocka. Miałem już kiedyś jedna od nich za czasów Sandy Bridge i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o mojej i5? Wiem temperatury za wysokie (w occt było 67 podczas testów wyszło 71 nie wiem czemu) i napięcie (1,32 w biosie). Nie będę z tego korzystał, wole 400MHz mniej i temperatury o ok. 15 stopni niższe. Po prostu chciałem zobaczyć do czego jest zdolna moja i5. Ciekawe, ile jeszcze by poszła, gdybym miał lepsze chłodzenie...

 

6Wb3BO4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie to zasilacz wymienili na nowy. Nie wiem czy tamten był uszkodzony  czy co bo żadnych informacji nie podali. Już go odebrałem dzisiaj od kuriera i pachnie świeżością.   Płyta wciąż w serwisie Asusa we Wrocławiu. Pewnie sobie poczekam.  Kupiłbym nową płytę już teraz, a tą po naprawie sprzedał. Tyle że nie mam pewności że to płyta padła czy zasilacz nie zabrał ze sobą kilku innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem maila od morele ze sprawa reklamacji płyty Asus Z170-A została rozwiązana. Wymiana na nowa. Sporo się naczekalem ale ostatecznie wyszła na plus bo zasilacz i płyta nowa. Kurier powinien sie wyrobić do piątku z dostawa. To moja pierwsza tak poważna reklamacja nie licząc słuchawek o wartości 100 zł to nie pamietam bym cokolwiek wysyłał do serwisu od paru lat. No jeszcze płytę AsRocka P67 Extreme 4 ale ta wymieniałem na B3 związku z ta afera z portami SATA.

 

Teraz nie wiem czy sprzedawać odrazu płytę jako nowa czy ja zostawić. W sumie od początku miałem z nią problemy bo nie chciała bootowac. Myśle właśnie nad AsRock Z170 Extreme4. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie trzeba będzie ponownie aktywować, ale z tym sobie jakoś poradzę. Z tego co mi wiadomo można dzwonić do M$.

 

 

  W sumie chipset niby ten sam wiec powinien odpalić i potem usunięcie sterów i wgranie nowych. W każdym razie to był mój ostatni zakup płyty głównej od ASUSA. Niby zachowali się ok i wymienili płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z Panów miał może taki oto BSoD "Whea Uncorrectable Error"? U mnie występuje tylko i wyłącznie w Call of Duty (wszystko jedno w którym). Mogę katować sprzęt innymi grami, LinX, Prime95 czy inne OCCT z AVX czy tam inne sesje na 100% obciążenia przez 18h jak ostatnio i wszystko śmiga - ale pograć w CoD nie mogę ... Więc albo mnie tu ktoś każe za granie w kiepskie gry albo coś jest nie tak ;) Stawiam że to wina procesora bo mam z nim przeboje od początku (choć ram też podkręcony). Sprzęt normalnie na co dzień chodzi na 4.5GHz @ 1.286v i nie bardzo mogę to napięcie zmienić, znaczy mogę ale tylko na stałe (czyli manual) bo jak już pisałem wcześniej "nagle przestały" mi działać wszystkie offset i adaptive po prostu albo 1.286v albo ponad 1.4v i koniec ... A z racji tego że sprzęt 80% spędza w idle wolałbym nie ustawiać stałego napięcia. jak ktoś coś może poradzić chętnie poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Windows 10 napewno, jakiś czas temu było że win10 sam ustawia napięcie chipsetu, pamięci I proca na Max jakie dopuszcza sterownik

Też tak myślę że to wina systemu ale jak działa to nie będę go reinstalował i konfigurował na nowo bo szkoda mi na to czasu. Bardziej mi chodziło o to czy ów błąd ktoś już "przerabiał" i znalazł co jest przyczyną bo jak już wyżej wspomniałem dotoczy on tylko i wyłącznie CoD - ale cóż jak nic nie pomoże to pożegnam się z 4.5GHz i zejdziemy do 4.4GHz czy tam ile potrzeba aby było w pełni stabilnie ;)

 

Edit:

 

Na razie zjechałem do 4.4 i działa, cóż jak się nie wysypie będę miał swoją odpowiedź.

 

Edit2:

 

Eh no i na 4.4GHz zero problemów, to wiem dwie rzeczy: 1. mój procesor to straszna "padaka" 2. Moje 4.5GHz w cale nie było stabilne mimo licznych testów.

 

Cóż może Kaby jakiś lepszy mi się trafi ...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...