Skocz do zawartości
Caleb

Intel Core i7-6000 & i5-6000 Skylkae LGA 1151 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema nurtuje mnie od dłuższego czasu problem na który nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć mianowicie chodzi o procesory skylake + dysk M.2 używający 4x PCIe, więc do rzeczy przeczytałem newsa o chipsecie Z270 i wywnioskowałem, że i7 6700k obsługuje 16 linii PCIe oczywiście ale jeszcze sam chipset Z170 obsługuje 20 linii a Z270 będzie obsługiwał 24 linii i tutaj najważniejsze pytanie z mojej strony: czy dokładając dysk Samsung Polaris M.2 4x PCIe do komputera z i7 6700k i płytą Z170,dysk ten zabierze mi 4 linie PCIe i moja karta graficzna będzie obsługiwana przez procesor w 8x liniach czy karta nadal pozostanie w pracy na 16 liniach PCIE i chipset obsłuży mi dysk SSD? Panowie nigdzie nikt nie zna odpowiedzi może tutaj ktoś zagłębia się w ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skylake wiecznie żywy...

Zanabyłem drogą kupna do mojego HTPC i7-6700, w zamian za i5-7500, różnica wydajności jest dość wyraźna.

Cała operacja kosztowała mnie 200zł (500zł za i7-6700 i 300zł odzyskane po sprzedaży i5-7500), tym samym kolejna z moich skrzynek zyskała na wydajności po kosztach.

 

EDIT 2022.01.31

I kolejny Skylake zawitał do mnie w styczniu, tym razem do mojego HTPC - i7-6700K, całkiem sympatyczna sztuka, na razie sobie lata na 4.6GHz, co na moje potrzeby jest w zupełności wystarczające.

Do zestawu zakupiłem bardzo okazyjnie nowiutką płytę ASUS ROG Maximus VIII Gene, trafił się leżaczek magazynowy za śmieszną kasę.

 

 

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...