Skocz do zawartości
Caleb

Intel Core i7-6000 & i5-6000 Skylkae LGA 1151 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

intel_core_skylake_1.jpg

Premiera desktopowych procesorów Intel Core szóstej generacji wykorzystujących architekturę Skylake-S, przeznaczonych dla gniazda LGA 1151 kompatybilnego wyłącznie z nowymi jednostkami, właśnie się dokonała i możemy zaprezentować Wam oficjalnie wyniki wydajności Core i7-6700K. Naszą redakcję odwiedził także słabszy model Core i5-6600K, któremu poświęciliśmy osobną publikację, bowiem debiut Skylake jest niesłychanie ważnym wydarzeniem. Intel zdecydował się dokonać konkretnych zmian zarówno w budowie samego procesora, jak również platformy wdrażającej rozwiązania dotychczas niedostępne dla mainstreamu, otwierając poniekąd nowy rozdział ewolucji blaszaków. Jednak czy Skylake rzeczywiście mocno zdystansuje Haswella, Devil's Canyon i Broadwelle? Tego dowiecie się przeglądając premierowy test procesora Intel Core i7-6700K pod gniazdo LGA 1151.

intel_core_skylake_i5_1.jpg

Entuzjaści długo czekali na premierę Socket LGA 1151 dedykowanego procesorom Intel Skylake, który wprowadza nową architekturę i szereg fundamentalnych zmian, mogących wymiernie wpłynąć na wydajność całej platformy. Dlatego zapewne ucieszy Was wiadomość, że dzisiaj punktualnie o godzinie 14.00 kurtyna opadła - przedstawienie możemy zaczynać! Oprócz najszybszego reprezentanta nowej rodziny procesorów w postaci Core i7-6700K, naszą redakcję odwiedził również trochę słabszy model Core i5-6600K, potencjalnie jednak bardziej atrakcyjny dla kupujących. Solidne cztery rdzenie, 14 nm proces technologiczny, odblokowany mnożnik, wsparcie dla pamięci DDR4 i DDR3L - wszystko razem skonsolidował Skylake. Pozostaje tylko pytanie jak Intel Core i5-6600K wypada w porównaniu do poprzedników: Core i5-5675C, Core i5-4690K, Core i5-3570K i Core i5-2500K?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze. Gdyby AMD było w formie to takiego procka byśmy zobaczyli rok po Sandym.

Natomiast 4,5 roku później wzrosty mimo, że niekiedy imponujące mnie do końca nie przekonują.

 

Płyty na dzień dobry kosztują majątek w naszych warunkach.

 

 

Czyli za mało, za późno, za drogo, aczkolwiek dla składających nowy komputer to jedyna słuszna opcja (choć kosztowna).

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na 1151 można dowolnie manipulować częstotliwością szyny, to w jaki właściwie sposób zostać ma zablokowana możliwość podkręcania układów non-K, zakładając kreatywność autorów albo moderów uefi? Czy to jest obecnie wiadome?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego http://overclock.pl/articles/show/id/732,asus-z170-pro-gaming-czy-msi-z170a-gaming-m7-test-plyt-glownych-dla-procesorow-skylake w miarę bezpieczne napięcie to 1.4v ale moim zdaniem to może być i 1.45v byle by temperatura procka nie przekraczała wartości bezpiecznej. Dla skylake strzelam że to pewnie jest 90c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa vcore w trybie adaptive na ASUS-ie?

Co bym nie ustawił to na 4.2GHz dostaję 1.4V. 

Cz w ogóle monitorować programowa vcore w tym trybie? AI SUITE cały czas 1.4V - nie ma spadków w idle a powinny być.

nie wiem o co chodzi. W trybie fixed wszystko działa jak trzeba.

 

Dodatkowo:

-AiSuite pokazuje cały czas błędy - division by zero.

-Płyta nie rozpoznaje aquaero 5 - unknown device.

-W trybie ERP  występuje dual-post.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odpalić default ? :D ja tez dopiero patrze co i jak lekkie oc raz zapodałem na proca 1.5+V na kilka sec przez przypadek xD wogole to ciężko zaczaić jak policzyć napięcie w adaptive nie czaje tego po prostu, ustawiam coś mówi ze podbije o 0.4V a podbija o 0.1V i nie wiem od czego ta płyta to liczy :P

 

W każdym bądź razie 0.8V stand by z adaptive +0.1V i offset turbo +0.25V daje mi 1.329V z normalnego 1.223V a jak ustawie samo stand by na 0.8V to pod obciążeniem mam 1.164V

 

Bardzo podoba mi się cpu load line calibration na poziomie 6 jeszcze się coś tam ruszy ale max 0.01V na 7 skala :)

 

Tak swoja droga sprawdzałeś ile przy tym 1.4V poleci proc ?

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa vcore w trybie adaptive na ASUS-ie?

 

 Tak ja mam na Adatpive. Poza tym nie mam żadnego z problemów, które wskazujesz. Aquaero 5LT działa jak trzeba, na parametry monitruję HWmonitorem, ale do Ai też zaglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odpalić default ? :D ja tez dopiero patrze co i jak lekkie oc raz zapodałem na proca 1.5+V na kilka sec przez przypadek xD wogole to ciężko zaczaić jak policzyć napięcie w adaptive nie czaje tego po prostu, ustawiam coś mówi ze podbije o 0.4V a podbija o 0.1V i nie wiem od czego ta płyta to liczy :P

 

Tak swoja droga sprawdzałeś ile przy tym 1.4V poleci proc ?

 

Na def wszystko działa dobrze. Pamięci 3200 cl15 bez problemu.

Przy 1.4V 4.7GHz wydaje się być stabilne ale pewności nie mam.

Walka trwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ogarnia ktoś może kiedy wyjdą pierwsze płyty min-ATX ze skylake? Jakoś na początku października chciałbym złożyć komputer bez grafiki w obudowę node304 i zastanawiam się czy warto zainwestować ( jeżeli spadną ceny) w podstawkę 1150, czy iść już po skylake i przemęczyć się 1 miesiąc bez komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ogarnia ktoś może kiedy wyjdą pierwsze płyty min-ATX ze skylake? Jakoś na początku października chciałbym złożyć komputer bez grafiki w obudowę node304 i zastanawiam się czy warto zainwestować ( jeżeli spadną ceny) w podstawkę 1150, czy iść już po skylake i przemęczyć się 1 miesiąc bez komputera.

Pierwsze mATX pod LGA 1151 już sa dostępne: http://cenowarka.pl/?cat=mbp4_1151&xf=4400_2#xf_top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ogarnia ktoś może kiedy wyjdą pierwsze płyty min-ATX ze skylake? Jakoś na początku października chciałbym złożyć komputer bez grafiki w obudowę node304 i zastanawiam się czy warto zainwestować ( jeżeli spadną ceny) w podstawkę 1150, czy iść już po skylake i przemęczyć się 1 miesiąc bez komputera.

Na twoim miejscu kupiłbym broadwella dużo lepsza zintegrowana gafika

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła.

Dla adaptive/offset opcja SVID CONTROL musi być włączona lub Auto.

Zasugerowałem się podpowiedzią biosu i wyłączyłem :)

 

Testuję prime95 - to taki wstęp. Na razie cały czas badam CPU  :grin:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie CB R15, XTU i Asus RealBench przechodzi 4.7GHz na ~1.33V Linx po pewnym czasie sypie się na 1.35V wiec 1.36xV powinno starczyć na 4.7GHz, 4.8GHz to coś kolo 1.42xV na 1.4V Linx sypie się po kilkunastu min. 4.6GHz na 1.33V skala 

 

Koles zrobił próby z inna pasta pod czapka ;) http://www.modlabs.net/uploads/gallery/blogs/i5-6600K_SH_1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie CB R15, XTU i Asus RealBench przechodzi 4.7GHz na ~1.33V Linx po pewnym czasie sypie się na 1.35V wiec 1.36xV powinno starczyć na 4.7GHz, 4.8GHz to coś kolo 1.42xV na 1.4V Linx sypie się po kilkunastu min. 4.6GHz na 1.33V skala 

 

Koles zrobił próby z inna pasta pod czapka ;) http://www.modlabs.net/uploads/gallery/blogs/i5-6600K_SH_1.png

 

Prime95 przy adaptive się sypie - co bym nie ustawił.

Spróbuję CB i RB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...