Skocz do zawartości
SpectatorX

Chłodzenie CPU do 100zł nie na kołkach rozporowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam (jak zwykle) dosyć nietypowe wymagania co do produktu który zamierzam kupić i dlatego trudno znaleźć mi coś sensownego.

Obecnie używam pentagram freezone nx-100cu, chłodzenie swoje lata ma, chłodziło do tej pory skutecznie różne procki które znajdowały się z moim kompie jednak z fx-8320 (wersja bez E w nazwie) na standardowych zegarach ma czasami problemy, w szczególności przy ostatnio występujących temperaturach (letni okres idealnym testerem skuteczności chłodzeń :-) ).

 

Poszukuję chłodzenia które godnie i skutecznie je zastąpi. Kryteria:

- do 100zł

- wysokość nie ma znaczenia, bo obudowę mam cały czas otwartą

- montaż: cokolwiek poza kołkami rozporowymi jak w boxowych coolerach intela, ideałem są haki/koszyk jak u amd

- zgodność z socketami intela i amd, bo możliwe, że zanim wyjdzie zen to wymienię procka i płytę na coś od intela i wtedy wystarczyłoby przełożyć chłodzenie na nowy zestaw

 

Jednym z ciekawych coolerów które wpadły mi w oko jest ten zalman jednak naczytałem się o nim różnych opinii przez co mam co do niego mieszane uczucia:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-zalman-cnps5x-performa-554215/

jednak nie jestem cichofilem i głośność nie jest dla mnie najwyższym priorytetem, aby nie chodziło to jak kombajn.

 

Przy propozycjach konkretnych modeli nie pogardzę linkami do jakichś zaufanych sklepów z dobrymi ofertami. Jestem uczulony na allegro i nie zamierzam korzystać z tego serwisu więc za linki do allegro będę dawać minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...