Jump to content
aqua

Spowolnieni łącza internetowego

Recommended Posts

Hey, nie mam 100% pewności co do tego co dzieje się z internetem, dlatego potrzebował bym pomocy.

Więc wygląda to tak, że mam neostradę.

No fakt nie jest to jakiś świetny internet, zresztą chyba każdy to wie.

Czasem zdarzają się mega lagi, problem z łączem itd..

No ale było w porządku, takie rzeczy nie działy się często.

Przyszły wakacje no i internet działał w sumie, nie narzekałem. Po jakiś hmmmm, nie wiem dokładnie 14 dniach może mniej więcej od wakacji internet dziwnie zaczął działać.

Praktycznie stan krytyczny..

Wygląda to tak, że router jest w mieszkaniu wyżej, a Ja mam nie wiem jak to nazwać, wi-fi czy coś podobnego. Taki adapter do odbioru internetu.

No i dla mnie to dosyć dziwne, bo przykładowo sprawdzam sobie ping na team-speaku.

Jeśli jest tam pokazany ping do 80 ms to dla mnie jest w porządku, nie ma na co narzekać. Utrzymuje się to i normalnie wszystko gra.

Gry włączam grę, przykładowo League of Legends ping w grze wychodzi 69-75. Po 3-5 minutach gry internet zaczyna świrować, na team speaku ping skakuje na 6000, a w grze 6000-10.000

Przykładowo grając w MMO online normalnie mogę grać, czasem tam szarpnie i jest w porządku, mogę grać i 2 godziny.

Czasem też jest tak, że nie mogę nawet otworzyć jednej strony bo internet tak zamula..

Próbowałem skanować różnymi programami, wykryło jakieś PUP.Optional.Candy

Zastanawiam się czy to jest przeciążone łącze w neostradzie, czy u mnie jakiś wirus się dostał obciążający łącze.

Dlatego potrzebuję pomocy od was od podstaw.

Co najpierw należy zrobić, czym przeskanować, jakie logi wkleić z jakiego programu i co dalej zrobić.

Jeśli okaże się, że wszystko jest ok, tzn że 100% wina leży po stronie neostrady.

Na wirusa to raczej nie wygląda. A masz dostęp do routera, z którego bierzesz wifi?

Może ktoś uruchomił na nim QoS i przyciął Ci dostępne pasmo albo wpisał inne reguły, które powodują objawy jakie masz. Albo może więcej osób korzysta z tego łącza.

Właśnie chodzi o to, że internet w taki sposób (dostawę) mam od bodajże kilku lat i wszystko było w porządku.

Zawsze jak ktoś coś chce pobierać to mam info o tym więc nie ma problemu, ale jeśli już jakieś pobieranie to w nocy.

Podłączone urządzenia na górze to laptop i telewizja, ale przedtem również było takie podłączenie i konfiguracja.

Zapomniałem dodać, że nie miałem anytiwursa w ogóle przez długi czas, może po nas miesiąc temu zainstalowałem.

Dostęp do routera, hasło wszystko mam. Bo to w sumie umowa na brata więc nie ma problemu.

Jakiś czas temu jeszcze była taka sytuacja, że w godzinach 21-22 po prostu karta sieciowa sama z siebie w magiczny sposób się wyłączyła.

Edited by aqua

Windows 7

Antywirus był Avira, ale wydawał mi się słaby i zainstalowałem AVG.

Avira skanowanie komputera to parodia... brak sensu. AVG znalazł po włączeniu po 5 sekundach coś ARES..

ADwCleaner usunął wszystko co znalazło.

Windowsa 10 na oczy nie widziałem nigdy :P

By trzeba było w ogóle zacząć co to za ruter, czy był resetowany do ustawień fabrycznych ? 

Jakimi programami był robiony skan systemu ? Inna sprawa to wykonanie logów FRST i przedstawienie ich tutaj, i poczekanie na osobę która się tym tu zajmuje, by zerknęła, czy nie ma jakiś błędów czy aktywnych wirusów czy procesów z tym powiązanych. 

Hmmmmm w sumie po przeskanowaniu komputera antywirusem AVG znalazło mi jakiś plik ARES.

Zapytało co zrobić to dałem od razu do usunięcia.

Po czym po czasie internet zaczął działać normalnie w pewnym sensie, chociaż czasem widać że coś szarpnie, skoczy ping i w ogóle.

Ostatnio w nocy też coś skakało. To nie wiem czy to przez ten ARES dziwny było czy od neostrady.

Programy jakich używałem to były takie:

AdwCleaner

HijackThis - na tym się nie znam

Avira antywirus

AVG antywirus

Yet another cleaner

Malwarebytes

DrWeb i jeszcze jeden, ale nie pamiętam nazwy.

Pliki jakie wykryły to jakieś, P.U.P Candy.Optional. następnie jak pisałem, AVG wykrył ARES.

Pomimo, że niby teraz działa to wolał bym mieć 100% pewności, a router nie wiem jakiś taki niby ok ze średniej półki czy jakoś tak za 120 czy 150+ zł.

Resetowałem go, odłączałem od prądu, brat patrzył ustawienia na moim PC i nic nie pomagało.

Czyli wina była tego czegoś, Ares?