Skocz do zawartości
Gość

Zestaw Skylake do 2200zł (Płyta główna, CPU, Ramy i Dysk SSD)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań postaram się to w miare sensownie wypunktować. Mój zestaw zakupiony jakieś 5 lat temu, wymieniałem jedynie kartę graficzną:

 

- Phenom 955 + chłodzenie scythe mugen 2 rev. B

- płyta główna asrock 770 extreme3 

- R 270

- 8GB GOODRAM 1333mhz

- zasilacz ocz stealthxstream 600w

 

 

Jak widać w tytule wątku, chciałem wreszcie wymienić głównie procesor na nowy Skylake. Mam około 2200zł do wydania na to. Jak wyjdzie najtaniej żeby zmieścić wszystko w tej cenie. Chodzi mi o CPU, płytę, ramy i dysk ssd  Dobry to wybór czy lepiej pakować się w coś starszego i tańszego? Specjalnie czekałem do sierpnia na premiere ale wciąż mam wątpliwości, części chciałbym zamówić już w przyszłym tygodniu. Pare pytań:

 

1. Jaką wybrać płytę główną ewentualnie pod i5 6600k. Gdzie będzie najtaniej? 

2. Zasilacz uciągnie zestaw? Nie miałem do tej pory z nim żadnych problemów.

3. Chciałem zamówić dysk SSD, jaki możecie polecić. Zastanawiałem się nad samsung evo 850 250gb http://www.ceneo.pl/35379075

4. Ramy zapewne do wymiany na dd4, co będzie najlepsze?

5. Czy stare chłodzenie podane wyżej będzie dało zamontować się na nowej płycie?

6. Obudowa, mogę ewentualnie sprawdzić potem nazwę - nie wiem czy zmieści się w niej płyta, czy nie będzie z tym jakiś problemów. Obecna płyta jest dosyć mała szczerze mówiąc.

 

To chyba właściwie tyle. Pewnie ciężko będzie się w tej cenie zmieścić. Zastanawiam się też nad sklepem, nie wiem czy nie taniej by było kupić w jakimś zagranicznym sklepie i ewentualnie dłużej poczekać. Mam nadzieję, że podałem wszystko w miarę jasno. Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor za 1100,00 - morele, komputronik, agito i inne. Procesor jako taki niedrogi.

 

Na Z170 ceny płyt jak na razie są mało atrakcyjne.

 

W X-kom za 519,00 jest MSI Mate czyli niska półka.

 

Na H170 są lepsze ceny, ale nie wiem jak jest z OC na H170 - prawdopodobnie nie działa.

 

Np. Asus D3 za 439,00 - morele.

 

Pamięci DDR4 trze3ba by na razie brać najtańsze - będą spadki cen w najbliższej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekałbym jeszcze z pare dni aby był szerszy wybór płyt głownych -  i pewnie ceny też trochę spadną 

 

i może jakieś testy ramu się pojawią [coś może 3000 cl 15 jak to bedzie wypadać] bedzie wiadomo jak procki reagują na taktowania i timingi

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...