Skocz do zawartości
michus

3-Way SLI bez kompromisów - Skylake do bani?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czekałem na premierę Skylakeów by ulepszyć sobie komputer do najlepszych możliwych parametrów. Natomiast teraz do czytałem że Skylake jest do bani jeśli chce się korzystać z 3-Way Sli ze względu na to że procesor obsługuje tylko 16xPCIe lanes. 
I tutaj chciałbym porady. Po moim researchu wychodzi że aby wykorzystać pełen potencjał 3way sli potrzebuje procka który obsłuży więcej PCIe -  i7-5930K.
Czy to obecnie najlepsze rozwiązanie?
Zawiodłem się na nowych procesorach:/
 

michus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bani to jest 3-way SLI a nie Skylake.

 

Jak chcesz więcej linii bezpośrednio w procesorze (bo można to równie dobrze zrealizować przy użyciu dodatkowego układu na płycie głównej) to tylko 2011--3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

szukam pamieci DDR4 która daje najlepsza wydajnosc w grach (pod socket 2011-3). Zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrać - mamy dwa parametry główne czyli opoznienie i takowanie zegara - więc nie jest łatwo ocenić co będzie bardziej efektywne w grach.
Co z obecnie dostępnych do kupienia powinienem wybrać zakładając że cena jest drugorzędna ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdej pamięci możesz wyznaczyć sobie czas dostępu w ms wg wzoru 2000*CL / częstotliwość.

 

Interesuje Cię jak najniższa wartość. W przypadku podobnych wartości preferujesz wyższą częstotliwość. Znany potencjał OC uwzględniasz w ten sposób, że do obliczenia czasu dostępu bierzesz częstotliwość po OC. Natomiast OC pamięci to żmudna i nadmiernie nie warta świeczki sprawa (jak to ma być do grania), bo aby było w pełni efektywne nie wystarcza zmiana tylko podstawowych timingów lub częstotliwości, a warto także zmienić te mniej podstawowe. No ale nawet zmiana po0dstawowych coś tam daje.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...