Skocz do zawartości
blichas

Radeon r9 280 - coś jest nie tak! A wiedźmin czeka ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem! Krótko opiszę problem, który się dosyć niedawno u mnie pojawił.

Otóż, z 3 miesiące temu przyszedł do mnie złożony PC z morele net, niestety aby nie było zbyt kolorowo, karta graficzna była włożona totalnie na odpierdziel i niestety w trakcie przesyłki w połowie wypadła z gniazda, nie wyglądało to mega poważnie, więc nie odesłałem sprzętu i zamontowałem grafikę tak jak być powinno.

 

Pierwszy problem jaki wystąpił to brak jakiejkolwiek reakcji po podłączeniu monitora przez złącze d-sub - monitor nie wyświetlał nic. Podłączyłem więc pod TV poprzez złącze HDMI no i zadziałało. Ogólnie zawsze pracuje na tv wiec zbytnio się nie przejmowałem, brakiem połączenia poprzez d-suba. No i wszystko było ok do teraz.

 

Po instalacji upragnionego wiedźmina, gra jakoś dziwnie wolno chodziła nawet na najniższych detalach, co mnie zaskoczyło, bo bebechy spokojnie powinny wszystko uciągnąć (far cry 4 chodził w ultra). Dla pewności przeinstalowałem sterowniki, system normalnie pokazuje kartę i jej parametry natomiast w programie System Monitor, karta wykazuje 0% aktywności, po odpaleniu jakiejkolwiek gry. Pracuje tylko grafika zintegrowana. Myślałem, że to może tylko kwestia wiedźmina, ale inne gry które wcześniej chodziły na full teraz ledwo zipią. No i nie wiem co się dzieje, nie instalowałem żadnych nowych sterowników etc, żadnych zmian w sprzęcie. nic. A sprzęt po prostu przestał działać, a jednak wyświetla się poprawnie w menedżerze urządzeń - system nie wskazuje żadnych błędów. Co może być przyczyną? Grafika? Płyta główna, czy po prostu sterowniki ?

 

Płyta główna -Gigabyte GA-B85M, zasilacz Corsair VS Series 550W 80PLUS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsampierw strzeliłeś sobie w oba kolana - bez zdjęć i zero reklamacji w kierunku Morele co do złożenia i zabezpieczenia wnętrza zestawu. 

Odpal GPU-Z i zobacz w jakim trybie pracuje karta ( o ile to można nazwać pracą ). Ogólnie rzecz ujmując dałeś ciała bo wygląda to na usterkę mechaniczną ale nie wyprzedzajmy faktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje tylko grafika zintegrowana. Myślałem, że to może tylko kwestia wiedźmina, ale inne gry które wcześniej chodziły na full teraz ledwo zipią.

To może podłącz monitor pod R9 a iGPU wyłącz w biosie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś pokazuje mi GPU-Z. Zaraz po odebraniu paczki i zauważeniu, że grafika nie jest na swoim miejscu  (obudowa z oknem plexi) nagrałem video jak to wyglądało. Taki film może być podstawą do reklamacji ? 

  ua757_r9-screen.gif

 

wg715_r92.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...