Skocz do zawartości
Arteczek

Jaki procesor kupić? i7 4790K vs i7 5775C

Rekomendowane odpowiedzi

  Witam Wszystkich. Musicie wybaczyć, że tak późno odpowiadam, ale zaistniały pewne problemy z chodzeniem, to też czasu na złożenie zestawu nie miałem za wiele, ale ostatecznie udało się i już od pewnego czasu na tym komputerze pracuje. Oczywiście, jak wszyscy mogli się tego spodziewać, zestaw bez problemu odpala profil xmp z 2400 MHz i katując go już pewien czas na wszelakie możliwe sposoby nie zauważyłem nic niepokojącego. Z tego miejsca dziękuje za pomoc i rozwianie wszelakich moich wątpliwości. Tak już poza tematem chciałbym poprosić o mała pomoc odnośnie GPU. Jak wspominałem wcześniej, niebawem chce coś takiego zakupić, nosze się z zamiarem zakupu coś bardziej mocarnego jak r9 390x, ewentualnie coś od zielonych w podobnym przedziale cenowym (1080p), ale... Obecnie jestem na W8.1, a ewentualną przesiadkę na 10 planuje dopiero w przyszłym roku (okolice marca), również bardzo uważnie śledzę ruchy DX12 i z tego powodu wolę poczekać z moim zakupem do momentu przejścia na nowego W. Planuje zatem na pól roku nabyć coś w okolicach 1000 zł, więc w grę wchodzą r9 380 oraz gtx 960. Jak to Wy widzicie, co lepsze, czy dopłacać do wersji z 4GB na ten krótki okres? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje 4GB tych kart za bardzo nie mają sensu, 4GB VRAM nie wiele daje w tej kategori wydajnościowej .

 

Lepiej brać wersję 2GB .

 

A co do samej karty to GTX960 dobrze wypada - chłodna , niezbyt prądożerna i w miarę szybka karta ( jak na kastrata ) .

 

R9 380 to odgrzewany kotlet .

 

DX12 to na razie jedna wielka nie wiadoma , niby po ostatnich newsach AMD może dostać dużego bosta w DX12 ale jak na prawdę to będzie to nie wiadomo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...