Jump to content
DzejuS

Problem z pobraniem adresu przez DHCP (169.254.*.*), na sztywno też nie działa

Recommended Posts

Witam, znajoma poprosiła mnie o pomoc z komputerem. Problem objawiał się tym, że nie było połączenia z internetem (ograniczona łączność). Próbowałem spingować router, bezskutecznie. Sprawdziłem przypisany automatycznie adres i było to 169.254.2.32 z maską 255.255.0.0. Pomyślałem, że skoro nie działa DHCP to przypiszę na sztywno adres należący do tej sieci. Niestety nic to nie dało, połączenie jest wciąż ograniczone. Próba pingowania bramy lub innych hostów nie przynosi efektów (wszystkie pakiety utracone). Tak samo z pingiem w drugą stronę - inne urządzenia nie widzą tego komputera, w routerze również nie wyświetla się jako podpięty host. Pomyślałem, że zaktualizuję system - w tym celu podłączyłem smartfon z włączonym tetheringiem do portu USB. O dziwo w tym przypadku łączność jest również ograniczona. Podobnie w przypadku tetheringu WiFi. Coś zdecydowanie musi się dziać złego z systemem. Jest to Windows 8, sterowniki do WiFi zainstalowałem najnowsze dostępne na stronie Della. Wyłączenie firewalla, reset stoku TCP/IP również nie pomaga. Filtrowanie MACów wyłaczone.

Bardzo proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałeś połączenia przez kabel? Jeśli i tu by wystąpiły opisane problemy, to z prawie na pewno jest to coś ze stosem sieciowym w Windowsie. Z drugiej strony, wspomniany tryb samolotowy bardzo lubi płatać różne figle i to, że jest wyłączony wcale nie musi oznaczać, że tak faktycznie jest ;) Proponuję poeksperymentować z włączaniem/wyłączaniem tego trybu, a także z włączaniem/wyłączaniem karty Wi-Fi/Ethernet (jeśli i na kablu takie problemy wystąpią).

Edited by SmiechuKamil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kablu nie próbowałem, bo ten komputer nie ma o dziwo przewodowej karty sieciowej. :D Ale gdy robiłem tethering przez kabel USB smartfon był traktowany jako inna karta sieciowa, więc skoro i to nie działa to jest to wina systemu. No nic, włączanie/wyłączanie karty nie działa, więc odświeżę system i to powinno pomóc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, mam dostęp do routera bo wziąłem komputer do domu :)

Niestety zabrakło mi cierpliwości i czasu i "odświeżyłem system", czyli przywróciłem do ustawień fabrycznych z zachowaniem plików systemowych. Problem znikł. Pozostało mi jeszcze zainstalowanie wszystkich aktualizacji z Windows Update, by upewnić się, że to nie któraś aktualizacja sprawiła problem. Jak wszystko będzie grać komputer wróci jutro do właścicielki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...