Skocz do zawartości
KSI

Dłuższe śrubki, gumowe podkładki itp. żeby trochę odsunąć wentylatory od siatki

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję czegoś co rozwiąże problem taki jak tutaj na filmiku - czyli mogą to być dłuższe śrubki od 35mm (gwint 3mm) + gumowe podkładki lub coś innego (gotowa konstrukcja), co pozwoli odsunąć wentylator na bocznym panelu i przednie na tyle, żeby dodatkowo nie hałasowały.

 

Jakie rozwiązania wchodzą w grę i gdzie można to kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, zresztą jest na filmiku - niższe obroty = niższy hałas. Wentylatory mam Noiseblocker NB E-loop b12-ps pwm albo noctua, testowałem inne. Gumowe kołki mogą być za krótkie bo takie mam np. do Noctua NF-s12a, więc o jakich piszesz (rozumiem, że dłuższych)?

 

NOiseblockery są mocowane na śrubkę o długości 35mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak dasz wentyle na dłuższych kołkach to będą mocno odstawiać od budy i zamiast zasysać powietrze z zewnątrz będą je brały również z wewnątrz (i odwrotnie przy wypychających)

 

zmniejszenie hałasu mozna uzyskać jak wyżej pisałem, lub poprzez wycięcie blachy "siatkowanej" i wstawienie grilla (jak na zasilaczu z filmu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma takich ala tuneli/tub np. 1-2 cm, które mocuję między obudowę (siatkę) a wentylator?

 

Kołki znalazłem takie http://allegro.pl/aab-cooling-silikonowe-kolki-montazowe-4-sztuki-i5250308516.html, te o noctua mają 25mm

 

są jeszcze takie http://allegro.pl/kolki-magnetyczne-prolimatech-magnetic-pin-niebi-i5576021364.html

Edytowane przez KSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki tunel i tak będzie generował drgania, szum powietrza i wracasz do punktu wyjścia :>

coś takiego nalazłem http://allegro.pl/aab-cooling-przejsciowka-wentylator-120mm-na-140mm-i4905760035.html

 

Drgania można jakoś wyeliminować, tylko że to musiałoby być ze 120 -> 120 mm.

 

Grill mógłbym dać ale nie chce psuć obudowy, to jedyne rozwiązanie tj. czy to na pewno rozwiąże problem "rezonansu"? Przymierzam się do wymiany obudowy więc może Fractal Desing Define R4 rozwiązałaby mój problem z przednimi wentylatorami? Z boku musiałbym coś zakombinować a nie uśmiecha mi się wycinać siatkę w panelu nowej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...