Skocz do zawartości
Verter

Upgrade LGA775 po taniości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Przez ostatnie kilka lat wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt i OC ze względu na brak czasu i kasy- dlatego zajrzałem do Was, żeby się skonsultować. PC z sygnaturki używany w rodzinnym domu głównie do surfowania w sieci. Gdy go używam, widzę że słabo radzi sobie z coraz bardziej rozbudowanymi witrynami- nawet gorzej niż mój laptop ze starą mobilną i5 (sygnatura). Wymyśliłem niedrogi upgrade tj:

 

Zmiana CPU na Xeon E5430 (odpowiednik q9450)- 100zł

Dołożenie 2GB lub 4GB RAM- 70 lub 140zł.

 

 

W gry dawno nie grałem, ale jest kilka nowszych tytułów (np. GTA V), w które chętnie zagrałbym przy okazji modernizacji PC. Rozdzielczość 1440x900, detali nie wymagam wysokich. Jaką kartę polecicie? HD 6850? HD 6870? HD 7770? 550 ti? - ma być tanio, skłaniałbym się ku nVidii jednak :)

 

 

Czekam na opinię forumowej braci, czy warto się w to pchać. Modernizacja wyniosłaby mniej niż 500zł nie wliczając sprzedanych staroci, ale czy wydajność wzrośnie adekwatnie do wydanych złotówek? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już kilka takich tematów, zasadniczo jak masz uciułane 500zł to już lepiej atakować s1155, lub s1150

przykładowo allegro:

g1820-100zł (tu przydałoby się stówkę dołożyć lub s1155 i i3)

ram 4gb-98zł

płyta h81- 165zł

radek 7770-6850-230zł  (grafy mają podobną wydajność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...