Skocz do zawartości
Havoc

Router dualband AC jako repeater lub bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań, bo się trochę w rozwoju zatrzymałem.

Przeglądając ostatnio nasze testy routerów AC (RT-AC66U, wygląda super, cena jednak już nie) przyszło mi do głowy najważniejsze pytanie. Otóż mamy tam testy transferów w odległościach 10m od routera. Wszystko fajnie, rozumiem że siła nadawania takiego asusa jest super. Ale jak to się ma gdy chcemy odwrócić sygnał i za jego pomocą zbierać tylko a nadawać już po LAN albo w odległościach 1-3m od routera? Czy potrzebuję wtedy asusa za 500zł czy mogę wziąć coś tańszego (priorytet LAN, wi-fi może chodzić nawet na pół gwizdka). 

Nadajnikiem będzie jakiś Virgin SuperHub2. Cholerstwo jest w AC i w sumie chłopaki osiągają na nim w trybie 1.3GHz (cokolwiek to jest) spokojnie ponad 100Mb/s po wi-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na tę chwilę rzadko zdarzają się karty sieciowe, które są w stanie obsługiwać w pełni taki router  (AC1750) szczególnie w laptopach. Jednak niewątpliwą zaletą tych routerów jest możliwość wgrywania modyfikowanego oprogramowania i wydajność przy podłączonej większej ilości urządzeń (przy dużym obciążeniu np. kopiowanie plików po sieci lokalnej). Dodatkowo warto zwrócić uwagę na 1Gb LAN (Switch). Będzie na pewno miało to znaczenie przy podłączeniu np. Serwera NAS do strumieniowania wideo, bądź audio. Routery te bardzo ładnie radzą sobie z usługami multimedialnymi. Wiem, że niektóre modele (nie wiem, czy akurat ten) mają do tego osobny przydzielony procesor, co powoduję brak wpływu na podstawową funkcjonalność urządzenia podczas korzystania z dodatkowych usług.

 

[Marek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, osiągnąć 100 Mb/s po Wi-Fi 802.11n (nawet 2.4 GHz) to żaden wyczyn, a co dopiero w 802.11ac. Teoretycznie nie powinno być problemów z ruchem w drugą stronę, bo anten nadawczych jest najczęściej tyle samo, co odbiorczych. Myślę, że do trybu repeatera/bridge nie potrzeba routera za 500 zł (mimo wszystko, polecamy tego ASUSa), a takiego, który w ogóle taką funkcję obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem powiadomienia włączyć... dzięki za odpowiedzi :)
 

A jak wpłynie duża ilość sieci dookoła (domki) oraz około 10 userów kiedy wszystko będzie w N pracować? AC daje mi dodatkowo czystsze pasmo i dlatego też o tym zacząłem rozmyślać (choć skoro mówicie że N wystarczy, to super).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...