Skocz do zawartości
Halski18

Problem z synglałem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto moj problem: 

Przewozilem komputer wraz z monitorem i po dowiezieniu postanowilem go podlaczyc, po czym ciagle gnebi mnie brak sygnalu w monitorze. Wszystko jest podlaczone jak nalezy i juz naprawde nie mam bladego pojecia co moze byc zle, poniewaz wszystko wczesniej dzialalo..

Moj sprzet to: MSI GTX 970, ASUS Z97P ORAZ PROCESOR I5 4690K, MONITOR lg 22m45. Podlaczalem rowniez kabel hdmi pod plyte glowna by sprawdzic, czy uruchomi sie na zintegrowanej grafice, lecz tez brak efektow. Posiadam w domu drugi komputer, troche starszej generacji i monitor uruchomil sie normalnie na tym samym kablu, wiec wina jest raczej po stronie nowszego sprzetu. Mam dylemat tylko, czy jest to w jakis sposob wina karty graficznej, czy moze cos w plycie glownej uleglo uszkodzeniu. Jesli ktos ma pomysl jak to naprawic, to prosze dac znac. Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjme gtx-a i podlacze kabel pod plyte glowna, to dalej mam wyszukiwanie sygnalu i po chwili przejscie monitora w tryb oszczedzania. Jesli dobrze rozumiem reset cmos, to wyjalem te bateryjke na minute i to nic nie dalo. Nie wiem czy wiecej da sie tu cos na plycie zrobic, bo zadnych zworek, przekretel na plycie nie widac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek i karta graficzna są podpięte do zasilacza? Jeżeli modularny to zobacz czy dobrze dociśnięte przy zasilaczubo modularne lubią się luzować (na egzaminie tak miałem). Tak jak kolega wyżej mówi:spróbuj wpiąć jeden ram do różnych slotów.

 

Pozdrawiam Artur. P.S. Wysłane z Xperii T3 przez Tapatalk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczalem ramy na rozne sposoby, zasilacz tez sprawny na innym komputerze. Akurat okablowanie do plyty glownej i karty graf w tym zasilaczu nie jest modularne, cala reszta tak. Wychodzi na to, ze plyta glowna mi siadla, bo podlaczalem tez inna karte graficzna do tego komputera i ten sam problem. Jutro zabieram cala jednostke  do serwisu i sprawdza mi co jest wadliwe, nastepnie wysle dana czesc na gwarancje do oddzialu moreli i niech dalej sie z tym mecza. Nic innego chyba nie da rady tutaj wymyslic na wlasna reke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden serwis juz podziekowal za wspolprace, nie ma pojecia co moze byc nie tak, ale widac bylo, ze to jakis Stefan i na widok nowszego komputera zrobilo mu sie goraco. Az dziwne, ze to w ogole funkcjonuje.. Dzisiaj oddalem juz do profesjonalniejszego serwisu(moglem to zrobic od razu) i odpowiedz ma byc jutro. Ciekawe czy cos wymysla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto powod, dlaczego owe grafiki nie dzialaly. Zaraz ide do znajomego zegarmistrza i zobavzymy co sie zrobi. Generalnie komouter odpala, jesli sie wyjmie jedna kosc ram, lecz odradzili mi to ze wzgledu bezpieczenstwa procesora.

 

http://zapodaj.net/ae7b08ccd56dd.jpg.html

Edytowane przez Halski18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie mojego znajomego zegarmistrza plyta normalnie dziala, grafiki smigaja i wszystko sie zgadza. Ogolnie mowil, ze to bylo mega wyzwaniem by naprostowac piny na sockecie, ale jakos sobie poradzil i wszystko chodzi. Temperatury niskie, napiecia ok, zadnych problemów. Jedyny mankament to jeden ulamany pin, moze kiedys sie dowiem za co odpowiadal. Mimo ulamania tez go naprostowal jak sie dalo, ale podkreslil, ze jest ulamany. Powodzenia dla innych z ulamanymi pinami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...