Skocz do zawartości
Jabar83

Zestaw do 3500 PLN pod SLI 980Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszedł ten czas po 4 latach (obecnie i5 2500K) że trzeba modernizować sprzęt. Patrząc na wydajność najnowszych układów Intela Skylake jestem skłonny dołożyć do takiej platformy. Długo się broniłem przed sensem zakupu i7, ale przekonało mnie wysokie taktowanie w Turbo tego procesora. Bo  w przypadku i7 6700K wynosi ono 4.2 ghz. Więc nawet małym zabiegiem nie powinno być problemu z uzyskaniem 4.5 i więcej. Różnica w cenie między i5 6600K,  a i7 6700K nie jest ogromna. W grach wypada nieco lepiej zależnie od tytułu.   Co złożyć to ja wiem. Problem pojawia się z płytą. Tą zamierzam kupić konkretną. Zależało by mi na USB 3.1 (gen2) x2. + dodatkowo taki jeden port z Front Panelem, ale nie jest to priorytet.  Płyta musi mieć przede wszystkim  dobry dźwięk audio gdyż zastąpi na razie wysłużony XFi XtremeGamer na PCI, którego w większości płyt Z170 brakuje. A jak już jest to w niskobudżetowych bez wsparcia SLI i/lub z ubogą ilością USB/SATA.   Druga sprawa to zasilacz. Musi być w pełni modularny  i jak najcichszy. I to pytanie kieruje do osób co takie zasilacze posiadają  o dużej mocy. Myślę że do dwóch 980Ti MSI Gaming 6GB  wystarczy 750W.   Chłodzenie mam ze starego zestawu HR-02. Pamięć to sobie sam wybiorę. coś od GSkill czy Corsair ew Crucial.  Obecnie złożyłem takie coś, ale bez front panelu dołączonego do płyty bo ów płyty są za drogie:

 

http://www.morele.net/inventory/info/XgQ9GK/

 

 

 

Ogólnie ceny płyt zabijaja. Ale zakup i tam zamierzam zrobić nawet później jeśli będzie to dobrym rozwiązaniem. Chociaż wątpię by ceny mocno się zmieniły w ciągu więcej niż 1 tygodnia. Zestaw bedzię podłączony do monitora 27'-30' IPS 1440p 144hz. Zależy mi na jak najwyższym FPS stąd zabawa w SLI w przyszłości. Myślę że w przeciągu 4-6 miesięcy zakup drugiej karty.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej GTX980TI pograsz w WSZYSTKO na ultra detalach przez najbliższe 2 lata. Dopiero po upływie tego czasu patrzyłbym za SLI.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się czytać ze zrozumieniem... Monitor 1440p czyli wyższa rozdzielczość niż 1080p. W niektórych grach jak Wiedźmin 3 są spadki poniżej 50 przy takiej rozdzielczości bez AA i ze wszystkim na Ultra, a mi zależy na poziomie 60 FPS. Oczywiście jeszcze to przemyśle, ale jak wspomniałem czekanie na nowe karty niewiele da. Do tej pory będę grał w 45 klatkach w takiego Wiedźmina 3 lub zmniejszę detale, a nie o to mi chodzi.

 

Dolar ta płytka od MSI wydaje się ciekawa. Do tego ma jeden slot PCI, więc mógłbym na razie zostać z obecną kartą dźwiękową, która i tak lepiej zagra od integry. Zwłaszcza na słuchawkach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, dokładnie, dlatego też poszukałem i patrze jest PCI, mówi to będzie lepsze, bo karta stara ale jeszcze jara jak to się mówi :) Jak piszesz na pewno lepiej zagra z słuchawkami czy nawet z jakimiś kolumienkami, niż ta integra. Zawsze lepsze źródło dźwięku od integry. 

I do tego jak dobrze widzę bajer będziesz miał w postaci ledów na płycie :D hehe 

 

Co do reszty jak pisałeś, co ci podpowiadać będę wiesz dobrze sam. Co do zasiłki myślisz że 750W przy dwóch GTX 980Ti i i7 skylake wystarczy ?? jednak skylake trochę więcej pobiera prądziku niż poprzednie. Wydaje mi sie zę ta 750 to tak na styk będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

 

Płytkę wybierz coś z ASRock'a linii Extreme. Sensowne UEFI (to w MSI jest zagmatwane) i niezawodne konstrukcje. ASUS i Gigaszit omijaj.

 

Co do zasilacza. EVGA SuperNOVA G2 750W. Genialna konstrukcja (jak wszystkie ostatnie EVGA) bazują na platformach Superflower'a.

Ta konkretna konstrukcja to nic innego jak wyśmienity Superflower Leadex Gold. Gwara 10 lat. Rakieta po prostu. Wybór zasilacza masz z głowy.

 

Polecam ci poczytać reckę: http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=380

Ogólnie najlepsza stronka do testów zasilaczy jaką ostatnio odkryłem.

 

Wg. tabelki na stronce EVGA 750 tej serii spokojnie uciągnie SLi z 980Ti:

 

http://www.evga.com/articles/00722/


P.S. Ze zmianą platformy poczekaj do czasu aż kupisz drugie GPU i monitor. Teraz szkoda marnować kasę na podatek od nowości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego UEFI tyle się korzysta ze rzeczywiście robi aż tyle problemu. Chwila moment i można je ogarnąć. 

 

Tak z ciekawości czemu omijać Asusa i "Gigaszita" ? Chciał bym poznać jakieś wnioski. 

 

Co do zasilaczy, to w sumie jest mnóstwo dobrych i ciekawych konstrukcji w których można wybierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał, szczególnie na jakieś tańsze mobo. 700 za asusa, ból, powinny wyjść biedniejsze modele, które pociągną sli z równą wydajnością.

W ogóle nie chce psuć zabawy, ale pomyśl nad czymś takim. Jak byś sprzedał dobrze to co masz, i kupił używkę mobo jakieś z87, i haswella 4770k fajną sztukę, może po skalpie, który się dobrze kręci. Ram nie wiem co masz, ale jak masz szybki, to dodatkowo zostaje. I taka operacja by ci wyszła kilkaset złotych. Kręcony haswell dobra sztuka, vs skylake, już trochę mniej się opłaca wywalać te 3000 :)

Jeżeli w ogóle chcemy używać słowa "opłacalność" przy komputerze do rozrywki, a nie np. do pracy, to nowe absolutnie nigdy się nie opłaca, a szczególnie jeszcze przy tych kursach walut, zaraz po premierze i praktycznym braku konkurencji.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...