Skocz do zawartości
Gość

W jaki sposób sprawdzić ilość aktualnych licencji Windows 7?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Windowsa 7 Ultimate z licencją na 3 stanowiska. Czy jest możliwość sprawdzenia czy licencje są nadal aktualne? Bo w przypadku Microsoft Office Professional 2010 miałem taką sytuację, że program przypisywał licencje do komputera i po odinstalowaniu miałem już 1 mniej licencję.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak aktualność licencji w przypadku systemu - licencja jest w zasadzie dożywotnia , przynajmniej w tym przypadku czy innym systemie konsumenckim , inaczej to może wyglądać w systemie dla serwerów lub stacji roboczych .

 

A że w przypadku licencji OEM jest ona przypisana do sprzętu ( najczęściej do płyty głównej ) to inna sprawa .

 

Co innego MS Office - tam licencja jest czasowa , przynajmniej obecnie .

 

Choć to dziwne zachowanie że po odinstalowaniu programu licencja przepadła - w przypadku tego samego kompa powinno się dać użyć ponownie tej samej licencji ( jak nie była wymieniana płyta główna )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie zrozumieliśmy. Mam WINDOWS 7 ULTIMATE wersję na 3 stanowiska. Chciałbym sprawdzić czy nadal mam możliwość w pełni legalnie aktywować np. te 3 komputery, bo kiedyś tam aktywowałem prawdopodobnie na jakimś kompie, lecz komputer został już sformatowany i tego aktywowanego WINDOWSA tam nie ma. No i chciałbym wiedzieć czy nadal mam możliwość aktywowania legalnie 3 kompów, bo chciałbym odsprzedać ten produkt bo mi jest zupełnie nie potrzebny.

 

 

EDIT: Może inaczej. Mam zwykłego win 7 ultimate na jednego kompa czy po formacie tego komputera, na którym znajduje się ten windows będę mógł zainstalować go na innym kompie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kiedykolwiek miałbyś problem z aktywacją to robisz aktywację telefoniczną i automat zapyta się ciebie na ilu kompach jest system, wtedy udzielasz odpowiedzi zgodnej z licencją i dostaniesz kod aktywacyjny.

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaką masz wersję - OEM czy BOX .

 

Oema można instalować tylko na jednym komputerze - na tym na którym system został zainstalowany , licencja jest do niego przypisana ( najczęściej do płyty głównej ) .

 

Choć czasam da się to obejść .

 

W przypadku BOX-a możesz instalować go na dowolnej liczbie komputerów pod warunkiem że kolejna instalacja jest na nowym kompie a stary komp nie działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...