Jump to content
Sign in to follow this  
janus717

W jaki sposób sprawdzić ilość aktualnych licencji Windows 7?

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam Windowsa 7 Ultimate z licencją na 3 stanowiska. Czy jest możliwość sprawdzenia czy licencje są nadal aktualne? Bo w przypadku Microsoft Office Professional 2010 miałem taką sytuację, że program przypisywał licencje do komputera i po odinstalowaniu miałem już 1 mniej licencję.


Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak aktualność licencji w przypadku systemu - licencja jest w zasadzie dożywotnia , przynajmniej w tym przypadku czy innym systemie konsumenckim , inaczej to może wyglądać w systemie dla serwerów lub stacji roboczych .

 

A że w przypadku licencji OEM jest ona przypisana do sprzętu ( najczęściej do płyty głównej ) to inna sprawa .

 

Co innego MS Office - tam licencja jest czasowa , przynajmniej obecnie .

 

Choć to dziwne zachowanie że po odinstalowaniu programu licencja przepadła - w przypadku tego samego kompa powinno się dać użyć ponownie tej samej licencji ( jak nie była wymieniana płyta główna )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę się nie zrozumieliśmy. Mam WINDOWS 7 ULTIMATE wersję na 3 stanowiska. Chciałbym sprawdzić czy nadal mam możliwość w pełni legalnie aktywować np. te 3 komputery, bo kiedyś tam aktywowałem prawdopodobnie na jakimś kompie, lecz komputer został już sformatowany i tego aktywowanego WINDOWSA tam nie ma. No i chciałbym wiedzieć czy nadal mam możliwość aktywowania legalnie 3 kompów, bo chciałbym odsprzedać ten produkt bo mi jest zupełnie nie potrzebny.

 

 

EDIT: Może inaczej. Mam zwykłego win 7 ultimate na jednego kompa czy po formacie tego komputera, na którym znajduje się ten windows będę mógł zainstalować go na innym kompie?

Edited by janus717

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli kiedykolwiek miałbyś problem z aktywacją to robisz aktywację telefoniczną i automat zapyta się ciebie na ilu kompach jest system, wtedy udzielasz odpowiedzi zgodnej z licencją i dostaniesz kod aktywacyjny.

Wysłano z Nokia Lumia 920

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalezy jaką masz wersję - OEM czy BOX .

 

Oema można instalować tylko na jednym komputerze - na tym na którym system został zainstalowany , licencja jest do niego przypisana ( najczęściej do płyty głównej ) .

 

Choć czasam da się to obejść .

 

W przypadku BOX-a możesz instalować go na dowolnej liczbie komputerów pod warunkiem że kolejna instalacja jest na nowym kompie a stary komp nie działa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.