Jump to content
Sign in to follow this  
PROPRO

Problem z kartą graficzną GTX 970 [spadki fps]

Recommended Posts

Witam,

niedawno zakupiłem kartę graficzną Gigabyte GTX 970, po zamontowaniu karty zauważyłem dziwne spadki fps.

Grając na przykład w GTA 5 mam około 60fps, ale są dość często spadki do 17 klatek...

Tak jest w każdej wymagającej grze - BF 4, Crysis 3

Mój komputer:

AMD FX-6300

Gigabyte GTX 970

ASRock N68C-GS FX

KINGSTON Hyper-X 8GB (2x4gb)

CHIEFTEC 550w

Czy może to być wina płyty głównej ?

Zauważyłem też, że podczas dropów spada użycie karty graficznej(do 15%-20%) a użycie cpu delikatnie wzrasta(80%-90%)

Edited by PROPRO

Masz tak beznadziejny zestaw CPU z MOBO że szkoda gadać. 

I skup się - 970 czy 960? Bo od obu są tematy a ten nadaje się na początek na Podstawowe zagadnienia bo:

1) Nic nie napisałeś o temperaturach

2) Nie wspomniałeś o chłodzeniu

3) Nie zrobiłeś prostego przelotu na domyślnych ustawieniach sterownika w Valley/Heaven/3dMark

4) Upały nie sprzyjają.

Masz tak beznadziejny zestaw CPU z MOBO że szkoda gadać. 

I skup się - 970 czy 960? Bo od obu są tematy a ten nadaje się na początek na Podstawowe zagadnienia bo:

1) Nic nie napisałeś o temperaturach

2) Nie wspomniałeś o chłodzeniu

3) Nie zrobiłeś prostego przelotu na domyślnych ustawieniach sterownika w Valley/Heaven/3dMark

4) Upały nie sprzyjają.

Sory ;P To GTX 970

1) temperatury podczas grania. CPU- 60C   GPU- też około 60C

2) Chłodzenie cpu - box, gpu - wiadomo windforce 3

3) Benchmark w 3dMarku bez dropów, całkiem niezły wynik w Fire Strike - 7325pkt

Jaką MOBO byś polecał pod ten procek ?

Edited by PROPRO

Jeśli masz odłożone więcej gotówki to pożegnaj się z AMD. Bo i3 4160 robi jesień średniowiecza z tego FX. Przy normalnej płycie i niższych temperaturach.

Firestrike 7325? Poważnie? Bo chyba muszę ściągnąć ostatnią wersję i sprawdzić czy aby coś się nie zmieniło...

Moje padło

Jeśli masz odłożone więcej gotówki to pożegnaj się z AMD. Bo i3 4160 robi jesień średniowiecza z tego FX. Przy normalnej płycie i niższych temperaturach.

Firestrike 7325? Poważnie? Bo chyba muszę ściągnąć ostatnią wersję i sprawdzić czy aby coś się nie zmieniło...

Moje padło

Wiem, że AMD nie jest genialne, nie chcę zmieniać procesora tylko w czym jest problem w karcie graficznej czy w płycie. Jeśli w płycie to te 350zł mógłbym wyłożyć na jakiegoś asusa, wtedy oc na 4,4 i wynik pewnie by był podobny do twojego ;)

Pakowanie się w mocniejszą płytę bo proc jest niedorobiony mija się IMHO z celem.

Aha do wykręcenia przy obecnych temperaturach MOBO za 350PLN? Powodzenia...

brakiem czytania ze zrozumieniem.

Rzeczywiście, odczytać ze zrozumieniem datę postu to też jest sztuka.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.