Skocz do zawartości
Deacon_Frost

Jaki Mini-ITX?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam komputer jak w stopce i zastanawiam się nad wymianą go (w sensie obudowy) na mniejszą (obecnie mam mimi ATX), będę też zmianiał HDD na SSD + HDD. Bardzo mi się podoba Xigmatek Nebula ale tam chyba moja karta nie wejdzie bo jej długość to 267mm...Ma ktoś jakieś pomysły? Chciałbym sobie postawić PC obok TV (takie pseudo STEAM Machine:)

Z góry dzięki za sugestie!

p.s.

A może ktoś chętny kupić zestaw ze stopki wraz z monitorem 22' [ HP w2207] i głośnikami (tylko musiałbym w domu dokładnie zobaczyć jaki to model [bo są to Creative] za rozsądną cenę lub wymiana na coś w stylu STEAM Machine:)

Edytowane przez Deacon_Frost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być Nebula? NIe myślałeś o HTPC? Myślę, że jeśli chodzi o komputer ITX to należy zacząć od obudowy i później dopasować podzespoły do niej. Zakup ITX trzeba dobrze przemyśleć jeśli chodzi o elementy, czasami wychodzą niespodzianki.  

Jaką kwotę możesz przeznaczyć na niego?

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takim zestawie myślę ma dziś (karta winna wejść):

1.Dysk SSD A-Data Premier Pro SP920 128GB

2. Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

3. Obudowa Xigmatek Octans

4. DDR3 1333 MHz 4 GB

 

 

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez czekania na pełne wejście  gniazda 1551 i płyt  to do ssd, obudowy i ram - płyta asrock itx   437zł i i5 4460  805zł.

Jeśli wifi  jest zbędne to można tańszą Gigabyte. Zasilacz długi ma przebieg?

A jeśli w większości multimedia to można  na płytę + proc  przeznaczyć ~500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze o zmianie CPU na AMD X8 FX-8350 (MoBo osłuży) a w późniejszym czasie zmiana MoBo i CPU. PSU ma już z 7 lat, ale działa bez zarzutu (chyba, żeby go otworzyć i sprawdzić kondensatory czy nie "popuchły").

Co do GPU to jeszcze jest 3 lata na gwarancji (EVGA miała promocje z gwarancją na 10 lat i już mi dwa razy wymieniali:)

Edytowane przez Deacon_Frost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to AMD + ITX to takie sobie połączenie ;) Im mniej sprzęt żre prądu, tym lepiej się spisze w roli niewielkiego peceta. Dlatego też procesor Core i5/i7 + grafika gtx960/70 spiszą się zdecydowanie lepiej niż rozwiązań AMD...

Analogiczny zestaw oparty o procesor i grafikę AMD zeżre zdecydowanie więcej prądu, będzie potrzebiwał lepszego i/lub głośniejszego coolera...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez czekania na pełne wejście gniazda 1551 i płyt to do ssd, obudowy i ram - płyta asrock itx 437zł i i5 4460 805zł.

Jeśli wifi jest zbędne to można tańszą Gigabyte. Zasilacz długi ma przebieg?

A jeśli w większości multimedia to można na płytę + proc przeznaczyć ~500zł.

Może się jednak skuszę na taki zestaw z pudło swoje sprzedam tylko GPU wymontuje. A jaki PSU byście do tego polecili?

 

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...